Nejinak tomu bylo i v restauraci „Na kopečku" ve Vamberku, kde byl vyhlášen už 19. ročník Nova Motocross Cupu – devítidílného východočeského seriálu určeného pro amatérské jezdce bez sportovní licence i pro jezdce, kteří jezdí mezi naší motokrosovou elitou. Závody slouží k pěknému svezení opravdových hobby jezdců i jako vhodná příprava pro licenční závody přeboru SMS. V příjemné atmosféře byli vyhlášeni vždy nejlepší tři jezdci v celkem devíti kategoriích.

Kromě hlavního organizátora seriálu Jaroslava Lipenského předávali jezdcům ocenění starosta města Jiří Dytrt, bývalý motokrosový a endurový reprezentant Josef Kulhavý, a jeden z našich současných nejlepších motokrosařů Petr Bartoš. Nejlepší tři jezdci z každé kategorie obdrželi kromě tradičních pohárů i nádherné motokrosové dresy v barvách sponzorů seriálu s jménem úspěšného jezdce.

Do závodů úspěšně zasahovali ve větším počtu i jezdci z Rychnovska. A jak si vedli? Nejúspěšnější byl Petr Mach z Bohdašína v kategorii 43-54 let, který byl v seriálu celkem druhý. Výborně si vedl Pavel Křížek z Petrovic, jenž skončil v juniorské kategorii třetí a Michal Plíhal – pátý v kategorii 21 – 32 let. Dařilo se i dalším. Řada našich jezdců si v závodech vedla úspěšně, ale jezdili v rámci své přípravy jen vybrané závody. Proto například Michal Votroubek, Josef Novák, Erik Provazník, bratři Štachové a další nejsou vždy v popředí konečného hodnocení seriálu. Závody jezdili rovněž jezdci z „motokrosového dávnověku" z 80. let jako Jindřich Murčo nebo Miloš Volf, bývalí úspěšní jezdci tehdejšího AMK Svazarmu ŽAZ Vamberk.

Konečné pořadí po devíti závodech

JUNIOR 13 – 20 let:

1. Adam Slavík, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha, 672 b.
3. Pavel Křížek, 73 Racing Team Petrovice, KTM, 625 b.
7. Jiří Meixner, Region Racing CZ, Honda, 373 b.
16. Martin Pácha, Rokytnice v O. h., Kawasaki, 243 b.
20. Vojtěch Roušavý, Rychnov n. K., Yamaha, 139 b.
25. Martin Ludvík, Petrovice, Suzuki, 99 b.
33. Josef Novák, Cermen Racing Team, KTM, 62 b.
37. Jiří Loufek, Čermná n. O., Kawasaki, 44 b.

ELÉV 85:

1. Ladislav Eliáš, Horky, KTM, 632 b.
4. Jaromír Vondruška, 73 Racing Team Petrovice, KTM, 509 b.
10. Josef Novák, Cermen Racing Team, KTM, 160 b.

ELÉV 65:

1. Antonín Kabát, JS Racing, KTM, 619 b.
11. Josef Štach, Starling Cross Team, KTM, 293 b.
14. Jan Štach, Starling Cross Team, KTM, 182 b.
30. Dominik Rochl, Dobruška, KTM, 21 b.

ELÉV 50:

1. Antonín Novák, SIDUS Racing Team, KTM, 624 b.
4. Dominik Čižinský, DO&PE Racing, KTM, 515 b.
6. Petr Marčík, DO&PE Racing, KTM, 466 b.
7. Dominik Dytrt, Pěčín, KTM, 423 b.
16. Tomáš Matička, Klima Energy, KTM, 111 b.

HOBBY 21 – 32 let:

1. Tomáš Zeman, Choceň, Kawasaki, 654 b.
5. Michal Plíhal, SMX Racing Team, Suzuki, 473 b.
9. Stanislav Škaloud, Autoservis Vlk, Yamaha, Yamaha, 358 b.
21. Josef Svoboda, Pěčín, Honda, 164 b.
23. Ladislav Juna, 73 Racing Team Petrovice, Yamaha, 139 b.
30. Zdeněk Havel, Starling Cross Team, Yamaha, 109 b.
59. Adam Skřivánek, Kostelec nad Orlicí, Yamaha, 40 b.

HOBBY 33 – 42 let:

1. Jan Jílek, CVS Klešice, Yamaha, 787 b.
11. Petr Červinka, Lípa nad Orlicí, KTM, 294 b.

HOBBY 43 – 54 let:

1. Roman Majer, Stráž pod Ralskem, Suzuki, 649 b.
2. Petr Mach, Starling Cross Team, Honda, 586 b.
18. Jindřich Murčo, Vamberk, Yamaha, 205 b.
31. Pavel Křížek, 73 Racing Team Petrovice, KTM, 109 b.

HOBBY 55 a starší:

1. Karel Kroupa, Mikateam, Suzuki, 667 b.
8. Miloš Volf, Rychnov nad Kněžnou, Suzuki, 290 b.

LICENCE:

1. Leoš Fikejs, Region Racing CZ, KTM, 689 b.
5. Michal Votroubek, BV Racing, Yamaha, 285 b.
17. Erik Provazník, Region Racing CZ, Yamaha, 80 b.

Poznámka: V konečném pořadí jsou vedle vítězů jednotlivých kategorií uvedení jezdci z Rychnovska.