Poslední jarní závod Východočeského poháru připravili organizátoři z oddílu Start Náchod v Dobrošově. Centrum devátého dějství seriálu umístili u Jiráskovy chaty (perfektní zázemí), kam situovali také cíl.

Pořadatelé napsali, že cíl bude na nejvyšším bodě mapy, to pravda sice nebyla, ale i tak poslední kontroly znamenaly šplhání do kopce. Běželo se totiž ve velmi kopcovitém terénu, který byl středně průběžný, ale nacházela se zde poměrně hustá síť cest. Tratě byly postaveny na mapě solidní kvality Dobrošov (1:10000) z roku 2006.

Stavitel tratí závodníky rozhodně nešetřil, taková převýšení, která naordinoval, se občas objevují na mistrovských závodech. Naštěstí nebylo vedro, skoro celý den byla zatažena obloha a foukal chladný větřík, tak to až tak extrémní nebylo. Na tratích se našly i volby postupů, náročné byly některé dohledávky, ale hlavně daly tratě zabrat fyzicky. Organizačně vše klapalo a tak zhruba 500 závodníků strávilo pěkný sobotní den s orientačním během.
V elitních kategoriích mezi ženami si pro vítězství doběhla Lucie Vítková (OK99 Hradec Králové), která o necelé dvě minuty porazila Janu Kuncovou (Spartak Rychnov). Třetí skončila už s větší ztrátou pardubická Jana Juračková. V kategorii H21A naprosto s přehledem vyhrál junior Jan Panchártek (OK99 Hradec Králové), který o více než pět minut porazil druhého Tomáše Veverku z Vamberka a skoro o deset minut třetího Jakuba Stulíka ze Slavia Hradec Králové.

Také děti z našeho regionu se neztratily. V kategorii D12C byly tři dívky z Rychnova v první desítce a u kluků v H14C to bylo stejné. Závod utrpěl trochu menší účastí dětí a mládeže, zřejmě už pro začátek prázdnin. Jinak mohly být naše výsledky ještě lepší.
V současné době si orientační běžci užívají dvouměsíčního volna. Ladit formu na podzimní část Východočeského poháru budou při prázdninových vícedenních závodech.

Jeden z nich uspořádá na sklonku července oddíl orientačního běhu z Vamberka. Třídenní závody budou probíhat v terénech okolo Chlumu a Vyhlídky. Přijďte se podívat nebo si i zaběhnout trať pro příchozí bez registrace.

Přehled výsledků
Kategorie D10N: 1. Kopecká Anna (Kunvald), 4. Jarošová Michaela (Spartak Rychnov), 5. Melicharová Anna (Dobruška); D12C: 1. Kulhavá Eliška (Spartak Rychnov), 3. Petrasová Zuzana (Spartak Rychnov), 9. Kosková Kateřina (Spartak Rychnov); D16C: 1. Charvátová Lucka (Vrchlabí), 2. Kulhavá Šárka (Spartak Rychnov); D16D: 1. Peremská Dana (Spartak Rychnov); D21C: 1. Vítková Lucie (OK99 Hradec Králové), 2. Kuncová Jana (Spartak Rychnov), 4. Vandasová Markéta (Vamberk), 5. Hrobařová Lenka (Spartak Rychnov), 6. Smutná Pavla (Vamberk); D21D: 1. Mádlová Věra (Slavia Hradec Králové), 3. Veverková Yveta (Vamberk), 6. Hostinská Jana (Vamberk); D35C: 1. Křivdová Lenka (Choceň), 3. Smutná Jana (Vamberk), 4. Filipová Ivana (Spartak Rychnov), 6. Klapalová Jana (Vamberk); D35D: 1. Zlámalová Zdena (Jičín), 8. Kulová Jana (Vamberk); H10C: 1. Vandas Daniel (Vamberk), 7. Vavera Aleš (Spartak Rychnov); H10N: 1. Polák Kryštof (Spartak Rychnov), 2. Kalina Vít (Spartak Rychnov); H12C: 1. Mervart Marek (Slavia Hradec Králové), 9. Locker Tomáš (Spartak Rychnov), 10. Vyskočil Štěpán (Vamberk); H14C: 1. Kučera Štěpán (Studenec), 3. Heřman Ondřej (Spartak Rychnov), 5. Mašek Ondřej (Spartak Rychnov), 8. Ptáček Martin (Spartak Rychnov); H14D: 1. Hauptfleisch Filip (Spartak Rychnov); H18C: 1. Macl Jan (Loko Pardubice), 2. Jakeš Ondřej (Týniště n. O.); H21C: 1. Panchártek Jan (OK99 Hradec Králové), 2. Veverka Tomáš (Vamberk), 10. Kolek Petr (Dobruška); H21D: 1. Kopecký Ondřej (Loko Pardubice), 4. Novák Martin (Vamberk); H35C: 1. Filip Libor (Spartak Rychnov), 6. Kotlář Vladimír (Vamberk); H35D: 1. Valach Petr (Loko Pardubice), 2. Kula Jiří (Vamberk), 7. Rykala Karel (Vamberk), 9. Kubec Martin (Dobruška), 10. Švagr Zdeněk (Týniště n. O.); H45C: 1. Uvízl Ivan (Studenec), 3. Balcar Pavel (Spartak Rychnov), 5. Tupec Jiří (Vamberk),
9. Hrobař Rudolf (Spartak Rychnov); H45D: 1. Kulhavý Josef (Spartak Rychnov), 5. Cupal Jan (Dobruška); H55C: 1. Stárek Jiří (Spartak Rychnov); H55D: 1. Tobiška Václav (Žamberk), 2. Seidl Karel (Spartak Rychnov nad Kněžnou).