Historicky první evropský šampionát karatistů federace SKIEF v ČR je minulostí. V Hradci se představilo téměř 800 závodníků a 100 týmů z 24 států. Nejúspěšnější zemí se stalo Dánsko, které vybojovalo třináct zlatých medailí.

Pořadí národů
1. Dánsko (13 zlatých - 5 stříbrných - 3 bronzové)
2. Itálie (11 - 12 - 10)
3. Maďarsko (6 - 2 - 5)
4. Irsko (4 - 4 - 4)
5. Portugalsko (4 - 4 - 1)
6. Česká rep. (4 - 3 - 3)

Česká výprava získala 4 tituly, o 2 z nich se postaraly hradecké karatistky. Radka Tesařová (dříve Krejčová) získala zlato v kat. kumite žen nad 60 kg a další prvenství si hradecké barvy připsaly v soutěži kumite týmů žen, neboť českou reprezentaci tvořily pouze závodnice Spartaku HK - Radka Tesařová, Barbora Bukáčková, Ivana Guzková a Andrea Žáková. Český tým porazil v 1. kole Irsko, poté Itálii a ve finále si poradil se Švýcarskem. O zbylé dva české zlaté úspěchy se postarali Daniel Brejcha (kata kadetů) a Sabina Křížová (kata žen do 20 let).

Hradecké úspěchy
Radka Tesařová (1. m. kumite žen + 60 kg, 3. m. v kat. Grand Champion); Barbora Bukáčková (2. m. kumite žen do 20 let); tým ve složení Radka Tesařová, Barbora Bukáčková, Ivana Guzková a Andrea Žáková (1. m. kumite týmů žen)

V celkovém hodnocení národů obsadila Česká republika 6. příčku se čtyřmi zlatými, třemi stříbrnými a třemi bronzovými medailemi. Přímo do Hradce putovaly čtyři cenné kovy. Kromě zmíněných dvou zlatých medailí Radky Tesařové a ženského týmu vybojovala ještě Barbora Bukáčková stříbro v kumite žen do 20 let a Radka Tesařová bronz v prestižní kategorií Grand Champion, ve které bojují dvě nejlepší závodnice z každé váhové kategorie bez rozdílu hmotnosti.

„Mistrovství Evropy skončilo pro české závodníky historicky nejlepším výsledkem. Velký úspěch ale mělo i samotné pořádání, neboť Evropská federace označila turnaj jako nejlepší v historii konání evropských šampionátů. Velkou zásluhu na tom mají nejen pořadatelé z SK Karate Spartak Hradec Králové, ale i město Hradec Králové a Královéhradecký kraj, neboť oba turnaj významně podpořily," uvedl hlavní organizátor celého ME Kamil Guzek.