Hráčky TJ Sokol Dobruška obsadily ve finále 37. ročníku Českého poháru v národní házené druhé místo. Z vítězství se v Brně radovalo družstvo TJ Sokol Tymákov, které nepoznalo hořkost porážky a v klíčovém utkání porazilo dobrušské sokolky o jeden gól.

Dobrušským hráčkám se nepodařilo obhájit loňský pohárový triumf. Při vyrovnanosti nejlepších družstev je však i druhé místo velmi cenným úspěchem. V individuálním hodnocení hráček je třeba vyzdvihnout výborný výkon útočnice Petry Laštovičkové, střelkyně většiny branek dobrušského týmu. Sokolky podržela svými kvalitními výkony i zkušená brankářka Lenka Kubcová.

U příležitosti konání finálového turnaje Českého poháru byli v Brně rovněž vyhlášeni nejlepší národní házenkáři a házenkářky za rok 2010. Je potěšitelné, že jedna z trofejí zásluhou Petry Laštovičkové, která zvítězila v kategorii žen, putuje do města F. L. Věka.

Finále Českého poháru

HK Hlinsko – TJ Sokol Dobruška 17:19 (10:9). Branky: P. Laštovičková 13, Valíčková 4, N. Henclová 2.

Po ospalém začátku se obě družstva rozehrála a předváděla slušný výkon. Hlinsko si do přestávky vytvořilo nejtěsnější náskok. Dobruška ve druhé části výsledek otočila a po zkušeném výkonu těsně zvítězila.

TJ Sokol Dobruška – TJ Sokol Tymákov 14:15 (7:8). Branky: P. Laštovičková 6, Valíčková 4, N. Henclová 2, A. Henclová 2.

První poločas skončil těsnou výhrou Tymákova. Dařilo se oběma brankářkám, které potrápily oba útoky. Ve druhé části hry se Dobruška na soupeře dotáhla, ale v dramatickém závěru smolně prohrála.

TJ Sokol Dobruška – TJ Přeštice 16:15 (6:8).
Branky: P. Laštovičková 12, Valíčková 4.

Po prohraném úvodním poločasu se Dobruška zlepšila, vývoj utkání obrátila a nejtěsnějším rozdílem zvítězila. Zajistila si tak celkové druhé místo.

Sestava Dobrušky: Kubcová, Kosinová – Štěpánová, Klučáková, D. Peřinová, Prátová, L. Peřinová, Kopecká - P. Laštovičková, Valíčková, N. Henclová, A. Henclová, Kadeřávková, L. Králíčková. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky: Přeštice – Tymákov 14:16 (6:7), Přeštice – Hlinsko 15:12 (8:4), Tymákov – Hlinsko 23:21 (10:11).