Prvoligová družstva národní házené Sokola Dobruška v pátém kole shodně zvítězila ve Studánce a v neděli na hřišti za sokolovnou přivítají v sousedském derby týmy Krčína.

I. LIGA ŽENY

SK Studénka – Sokol Dobruška 20:29 (9:16). Po vyrovnaném začátku si Dobruška vypracovala rozhodující náskok už do přestávky. Ve druhém poločase vedení jenom udržovala. Příležitost dostaly všechny hráčky širšího kádru. Nedařilo se obraně, která obdržela od družstva ze spodní části tabulky zbytečně velké množství branek.

Sestava a branky Dobrušky: Kosinová, Martinková – Klučáková, Štěpánová, Prátová – P. Laštovičková 16, Červinská 5, Valíčková 4, Králíčková 2, Kadeřávková 1, N. Henclová, A. Henclová. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský. Rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova. Diváci: 120. Hráno bez karet. Pokutové hody 0:1/1.

Další výsledky: Krčín – Hlinsko 25:24, Modřany – Rokytnice 8:10, Přeštice – Blovice 10:7, Božkov – Chomutov 11:12, Tymákov – Žatec 22:16.

I. LIGA MUŽI

SK Studénka – Sokol Dobruška 12:15 (8:8). Dobruška vedla v prvním poločase až o tři branky, ale do poločasu bylo skóre vyrovnané. Ve druhé části hry se domácí ujali vedení 9:8. Potom se jim však dlouhou dobu střelecky nedařilo a hostující družstvo otočilo na 9:13. V závěru, i přes dva vyloučené hráče, si Dobruška vítězství pohlídala. Dobře zahrála opět obrana s brankářem, střelecky se dařilo Morávkovi.

Sestava a branky Dobrušky: Urban, Malošík – Dolejš, Moravec, Jan Tomáš, Oubrecht – Josef Tomáš 7, Jan Morávek 7, Š. Hampl 1, T. Lenfeld, Laštůvka. Trenér: Jelen. Rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova. Diváci: 150. ŽK: 0:1. ČK: 0:2. Pokutové hody: 0:1/1.

Další výsledky: Krčín – 1. NH Brno 13:9, Svinov – Stará Ves n. Ondř. 18:15, Nýřany – Plzeň Újezd 22:26, Přeštice – Nezvěstice 17:21, Tymákov – Opatovice n. L. 21:14.

 1. Krčín 5 0 0  78:57 10
2. Plzeň Újezd 4 0 0 88:61 8
3. Opatovice 3 1 1  98:91 7
4. Stará Ves 3 1 1  84:80 7
5. Dobruška 3 1 1  68:65 7
6. Brno 3 0 2  78:67 6
7. Svinov 2 1 2  82:87 5
8. Tymákov 2 0 2 61:54 4