Finále po letech opět rodinnou záležitostí

Voděrady - Poslední republikový Bodovací turnaj sezony stolních tenistů se uskutečnil v Neratovicích, kde soutěžil dorost a starší žactvo. Dařilo se sestrám Jakubcovým z Vršovanu Voděrady.

30.3.2009

SK Vršovan VoděradyFoto: Petr Dressler

Mezi dorostenkami postoupila Hana Jakubcová až do třetího stupně, kde prohrála o postup do semifinále s pozdější finalistkou Gellerachovou z Boru u Tachova. Voděradské hráčky v konečném pořadí patřilo výborné 5. až 8. místo. Blanka Jakubcová nepostoupila ze skupiny přes Moravcovou z Ústí nad Orlicí. V soutěži útěchy si zahrála finále a obsadila tak konečné 18. místo.

Hlavní soutěží pro děvčata z Vršovanu však byla v kategorii starších žákyň. Obě byly nasazeny a tak začaly hrát až přímo ve skupinách. První dva zápasy zvládly bez problémů, takže o vítězce skupin se mělo rozhodnout až v závěrečných třetích zápasech. Ty se voděradským děvčatům vůbec nepovedly a prohrály je. Do čtvrtfinále tak postoupily z druhých míst a pokud chtěly postoupit dál, musely zdolat některou z vítězek skupin. Oběma se to díky zlepšené hře a bojovnosti podařilo! Blanka sice prohrávala se Štefcovou ze pražského Slavoje už 0:2, ale dokázala zvrátit vývoj ve svůj prospěch a zvítězila 3:2. V semifinále Hana nastoupila proti Pikalové (Slavoj Praha) a po soustředěném výkonu zvítězila 3:0. Blanka proti nasazené jedničce Simoně Šlehobrové z Dobrého prohrávala 0:1 a posléze i 1:2 na sety, ale dokázala opět srovnat na 2:2 a v pátém setu po velké bitvě vyhrála a postoupila do finále.

Po mnoha letech, kdy ještě hrávaly sestry Veselé z Prahy, se finále opět stalo rodinnou záležitostí. Po výhře 3:1 v sesterském duelu Jakubcových se vítězkou Velké ceny Neratovic stala Hana Jakubcová. V doplňující soutěži čtyřher se děvčatům z Voděrad dařilo také. Získaly stříbrnou medaili.

(joj, six)

30.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.