Dvě mistrovské medaile pro Remeše

Skuhrov n. B. - Mladí lyžaři–běžci ze skuhrovského oddílu SKI měli napilno. Běželi na domácí trati v Deštné a na Božím Daru.

26.2.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Linhart

Již třetí náročný víkend mají za sebou členové oddílu běžeckého lyžování SKI Skuhrov nad Bělou. První únorový víkend se zorganizovali osmý Orlický půlmaraton s účastí 216 startujících a hned následující den tradiční závod klasickou technikou Orlický maraton. Letošní ročník byl už šestadvacátý a na jeho start se postavilo 540 běžců.

Následující víkend (13. - 14. února) SKI Skuhrov uspořádal Mistrovství České republiky staršího žactva.

Deštné v O. h.

Uplynulou sobotu (20. února) Skuhrovští organizovali již 48. ročník Orlického poháru – veřejného závodu v běhu na lyžích klasickou technikou.v areálu běžeckého lyžování v Deštném v Orlických horách.
Z celkového počtu 90 startujících závodníků vybojovali reprezentanti SKI Skuhrov nad Bělou na dobře známých domácích tratích výborná umístění.
V kategorii předžákyň se na stupně vítězů postavily stříbrná D. Milichovská a bronzová J. Dohnálková. Mezi předžáky dojel D. Herout na čtvrém místě. O. Ehl skončil sedmý a D. Chocholouš na osmém místě.

Umístění skuhrovských nejmladších běžců - žákyně: K. Frydrychová - 4. místo, nejmladší žáci: V. Hynek - 9. místo, J. Grebennikov - 11., R.Rigó - 12. místo.

Kategorie mladší žákyně: J. Stefková - 5., Z.Holíková - 6., M. Hamerská - 8., M. Lukavská - 10.
Mladší žáci: V. Remeš - 5., V. Nosek - 9.
Kategorie starších žákyň: K. Holíková - 2., P. Ulrichová - 3., D. Hamerská - 6., T. Cejnarová - 7. místo.
Starší žáci: M. Štefek - 8. místo
Mezi mladšími dorostenkami zvítězila A. Henclová. Kategorii žen a juniorek vládla R. Henclová a V. Křoustková doběhla čtvrtá.
Muži a junioři: M. Křoustek – 2. místo, L. Zatloukal - 6., J. Šplíchal – 7., R. Štefek - 8. příčka.
Muži nad 40 let: K. Křoustek - 12. místo.

Boží Dar

Skuhrovští dorostenci do pořadí v deštenském závodu nezasáhli, protože se zúčastnili druhé části Českého poháru a Mistrovství České republiky na závodních tratích na Božím Daru.

Třídenní závody v krušnohorském pohoří otevřel sprint klasickou technikou. V něm se ze skuhrovských lyžařů nejlépe umístil mladší dorostenec Petr Remeš. Vybojoval stříbrnou medaili. Mladší dorostenka Šárka Jirásková ve finále skončila třetí. Hana Remešová obsadila 8. místo a do finále nepostoupila, stejně jako starší dorostenci Josef Šabata (13. místo) a Karel Píč (15.).

Druhý soutěžní den se běžel závod volnou technikou. Petur Remešovi se opět podařilo vybojovat místo na stupních vítězů. Tentokrát na pětikilometrové trati získal vynikající bronzovou medaili. Š. Jirásková dojela pátá a H. Remešová obsadila čtrnácté místo.

Na starší dorostence čekala sedmikilometrová trať. K. Píč se dokázal probojovat do elitní desítky, když skončil osmý. J. Šabata dojel patnáctý.
Závěrečný den byl na programu závod štafet. Kvůli menšímu počtu nebyli Skuhovští schopní vytvořit vlastní družstvo. Š. Jirásková a H. Remešová ve složené štafetě Královehradeckého kraje dojely šesté. P. Remeš rovněž ve složené štafetě Královéhradecka obsadil konečné čtvrté místo. Starší dorostenci jeli mimo soutěž, protože jejich štafetový tým byl složen z běžců z různých krajů.

Pro všechny skuhrovské závodníky to byl velmi náročný týden. Pro dorostence obzvlášť, neboť v čase jarních prázdnin strávili dva dny tréninkem a další čtyři dny na závodech. (ski)

26.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".