Dobruška s polovičním bodovým ziskem

22.5.2015

DOBRUŠSKÉ HÁZENKÁŘKY poprvé vyzkouší nový povrch hřiště na sokolovnou v sobotním utkání s Příchovicemi. Foto: Jiří Bednář

Dobruška Po odehrání základní části se tabulka I. ligy národních házenkářek rozdělila na dvě poloviny. První polovina hraje systémem každý s každým doma a venku o medaile, druhá polovina hraje stejným systémem o udržení v soutěži. Body se přičítají k bodům ze základní části.

Extraliga žen

Nadstavbová část

3. kolo předehrávka: TJ Sokol Dobruška TJ Sokol Rokytnice 30:29 (17:14). Do zápasu poprvé po zranění nastoupila do útoku Andrea Henclová. Celému utkání vévodily oba útoky. Z počátku si držela mírné vedení Rokytnice, ale v polovině prvního poločasu po několika rychlých útocích Dobruška zvládla strhnout vedení na svoji stranu a do konce poločasu odskočila soupeři o tři branky. Druhý poločas se vedl v podobném duchu, Dobruška si stále udržovala dvou až třígólový náskok. V závěru zápasu se Rokytnice přiblížila na rozdíl pouze jediné branky, ale více už naštěstí nestihla a domácí hráčky uhájily velmi cenné vítězství.

Sestava a branky Dobrušky: Doubravská Flídrová, Hanovcová, Němcová, Peřinová P. Laštovičková 24, Červinská 3, A. Henclová 3, (N. Henclová, Králíčková, Jelenová). Trenéři: B. Laštovičková, J. Sychrovský.

1. kolo: TJ Sokol Dobruška Sokol Tymákov 19:22 (10:13). V úvodu utkání se Dobruška ujala vedení 5:1. Od této doby začaly tymákovské hráčky skóre snižovat a do konce poločasu si dokonce vytvořily třígólový náskok. Na začátku druhého poločasu srovnala Dobruška se soupeřem krok a skóre vyrovnala. Bohužel domácí hráčky nezvládly vyrovnané skóre udržet a v závěru utkání dovolily soupeři opět odskočit na rozdíl tří branek.

Sestava a branky Dobrušky: Doubravská Flídrová, Němcová, Peřinová P. Laštovičková 15, Červinská 3, A. Henclová 1, Králíčková, (N. Henclová, Jelenová). Trenéři: B. Laštovičková, J. Sychrovský.

Další výsledky: Přeštice Příchovice 23:19, Chomutov Studénka 19:18, Rokytnice Přeštice 10:20, Blovice Chomutov 22:16, Krčín Hlinsko 19:18. (dr, pl)

1. Přeštice 20 17 0 3 418:287 34

2. Tymákov 19 16 0 3 411:278 32

3. Dobruška 20 15 1 4 468:393 31

4. Rokytnice 20 11 2 7 391:386 24

5. Příchovice 19 10 1 8 381:346 21

6. Chomutov 20 5 4 11 300:400 14

7. Hlinsko 19 5 2 12 339:373 12

8. Krčín 19 5 1 13 337:398 11