Šesté kolo první ligy národní házené bylo ve znamení východočeského derby, když oba dobrušské týmy hostily soupeře ze sousedního Krčína. Úspěšnější byly ženy, které ve svém utkání zvítězily. Muži vybojovali remízu a připravili vedoucí celek o první bod.

I. LIGA ŽENY

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 20:13 (8:4). Dobruška vstoupila do utkání aktivněji. V 10. minutě vedla 4:1 a v poločase 8:4. Na začátku druhé půle soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Potom se mu ale přestalo dařit a domácí hráčky navýšily vedení postupně na sedm branek, které udržely až do konce.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, (Kosinová) – Prátová, Štěpánová, Sazimová, (Martinková, D. Flídrová) – P. Laštovičková 10, Červinská 5, Valíčková 2, Králíčková 2, A. Henclová 1, Kadeřávková. Trenéři B. Laštovičková, Sychrovský. Rozhodčí Jan Václavek z Horního Maršova. Diváci: 200. ŽK: 1:1, pokutové hody: 1/1:2/2.

Další výsledky – 6. kolo: TJ Spartak Modřany – SK Studénka 15:10, HK Hlinsko – TJ Sokol Rokytnice 21:19, SK Chomutov NH – Sokol Blovice 20:12, TJ Přeštice – TJ Žroubárny Žatec 14:12, TJ Božkov – Sokol Tymákov 13:24.

I. LIGA MUŽI

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 13:13 (7:7). Podle dosavadních výsledků bylo zřejmé, že se potkají dvě nejlepší obranné řady první ligy. V sousedském derby se hrála tvrdá házená. U obou družstev lépe zahrály obrany než útočné řady. Od začátku se oba soupeři střídali v nejtěsnějším vedení a o přestávce se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl ve znamení množství neproměněných šancí a ztracených míčů na obou stranách. Soupeř měl mírně navrch a Dobruška dotahovala jeho těsné vedení. To se jí povedlo a tak zápas s lídrem tabulky skončil dělbou bodů.

Sestava a branky Dobrušky:
Malošík, Urban – Netík, Moravec, Jan Tomáš, (Oubrecht) – Josef Tomáš 7, T. Lenfeld 2, Jan Morávek 2, Černý 1, Laštůvka 1, Š. Hampl. Trenér Jelen. Rozhodčí Jan Václavek z Horního Maršova. Diváci: 250. ŽK: 2:1, pokutové hody: 2/2:1/1.

Další výsledky – 6. kolo: TJ Stará Ves nad Ondřejnicí – SK Studénka 23:28, 1. NH Brno – Sokol Svinov 15:17, TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Dioss Nýřany 16:19 a nedohráno, TJ Přeštice – TJ Plzeň Újezd 13:18, TJ Sokol Nezvěstice – Sokol Tymákov 23:21. Dohrávka 2. kola: TJ Plzeň Újezd – Sokol Tymákov 17:18.

 1. Krčín 5 1 0  91:70 11
2. Plzeň Újezd 5 0 1 123:92 10
3. Dobruška 3 2 1  81:78 8
4. Opatovice 1 2 1  14:110 7
5. Stará Ves 3 1 2  07:108 7
6. Svinov 3 1 2  99:102 7
7. Brno 3 0 3  93:84 6
8. Tymákov 3 0 3 100:94 6