Výborné podmínky panovaly při 55. ročníku Skiinterkritéria, které se uskutečnilo v Říčkách od čtvrtka do soboty. Závodníci z jedenácti evropských zemí si mohli libovat, jak dobře byl připravený svah černé sjezdovky, kde se pustili nejprve mezi slalomové tyče.

V obou kategoriích se jela dvě kola a hned třikrát se Česká republika radovala ze zlaté medaile. Postarali se o to Štěpán Kroupa, jenž za sebou nechal mezi mladšími žáky soupeře ze Slovenka a Ukrajiny, Jan Borák v kategorii starších žáků, který vyhrál s velkým náskokem před druhým Adamem Klímou a třetím Britem Hudsonem, a Elesse Sommerová, jenž si výbornou jízdou ve druhém kole dojela pro zlato. Druhá skončila Barbora Zíková a na třetí místo se propadla po prvním kolem vedoucí Švédka. Pouze mezi mladšími žákyněmi se české reprezentantky nedostaly na stupně vítězů.

A to se jim nepodařilo ani v sobotu, kdy se jel obří slalom. Z titulu se radovala Slovenka Jančová.

V souboji národů to byl znovu souboj našich závodníků se sousedy ze Slovenka. Byť po vítězství Petrufa v kategorii mladších žáků vykřesali slovenští lyžaři naději na celkový triumf, Češi jim jejich ambice rázně utnuli. Postarali se o to starší žáci Klíma, Bláha a Kubeš, kteří jasně opanovali obří slalom, a také Barbora Ziková s Lenkou Košťálovou, mezi něž se vklínila na druhou příčku Slovenka Alica Surová. Čeští reprezentanti se stali absolutními vítězi 55. ročníku a potvrdili, že doma se jim daří.

Skiinterkritérium ve výsledcích

55. ročník v Říčkách v Orlických horách – slalom, mladší žáci: 1. Štěpán Kroupa (ČR) 1:11,40, 2. D. Mažgút (Sloven.) 1:12,12, 3. Maksym Mariichyn (Ukr.) 1:13,59. Mladší žákyně: 1. Ellie Nordberg (Švéd.) 1:09,84, 2. R. Jančová (Sloven.) 1:10,36, 3. N. Schippers (Niz.) 1:11, 06. Starší žáci: 1. J. Borák (ČR) 1:28,26, 2. A. Klíma (ČR) 1:29,05, 3. T. Hudson (V. Brit.) 1:29,27. Starší žákyně: 1. E. Sommerová (ČR) 1:38,37, 2. B. Zíková (ČR) 1:38,67, 3. K. Janlert (Švéd.) 1:38,81.

Obří slalom – mladší žáci: 1. A. Petruf (Sloven.) 46,73, 2. O. Kalina (ČR) 46,87, 3. M. Bank (ČR) 47,00. Mladší žákyně: 1. R. Jančová (Sloven.) 45,92, 2. D. Novikova (Rus.) 46,14, 3. N. Schippers (Niz.) 46,44. Starší žáci: 1. A. Klíma 1:33,76, 2. M. Bláha 1:33,96, 3. D. Kubeš (všichni ČR) 1:34,97. Starší žákyně: 1. B. Ziková (ČR) 1:35,15, 2. A. Surová (Sloven.) 1:36,09, 3. L. Košťálová (ČR) 1:36,65.