Mladí sjezdoví lyžaři TJ Sokol Deštné úspěšně zahájili sezonu na šumavském Špičáku

Starší žákyně Adéla Berkovcová zvítězila ve slalomu a byla druhá v obřím slalomu, což ji zajistilo skvělé první místo v kombinaci. Její oddílová kolegyně Lucie Rydlová dojela ve slalomu třetí, v obřím slalomu zůstala těsně za stupni vítězů, když skončila na čtvrté příčce.

Premiéru mezi staršími žáky si odbyl Tomáš Klinský, který v kvalitní konkurenci vybojoval dvanácté místo ve slalomu a devátou příčku v obřím slalomu. Další deštenský lyžař Jan Ježek dokončil slalom na 23. místě a obřím slalom na 33. místě.

„Úvodní závody se vydařily, s výkony našich závodníků v kategorii staršího žactva, zvláště dívek, jsem spokojen. Na Špičáku se rovněž představilo šest našich závodníků ročníku 2000, kteří přešli z kategorie předžactva, a tudíž byli na zkušené. Ani oni se neztratili,“ řekl deštenský trenér Tomáš Klinský. Jeho svěřence čekají další závody příští týden ve Špindlerově Mlýně.