VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendová porota

Měl by se zpřísnit dohled nad platbami zdravotních pojišťoven lékařům?

17.8.2013
SDÍLEJ:

OtazníkFoto: redakce

FRANTIŠEK KINSKÝ
majitel zámku v Kostelci nad Orlicí
Dohled nad nepoctivci by se měl zpřísnit vždy. Protože pokud žádáme odměnu za něco, co jsme nevykonali, nenazývá se to správně jiným slovem než krádež. Vím, možná se to zdá poněkud příkré, ale co je to ve svém důsledku jiného? Je to snad způsob, jak si přilepšit, aby nás prosté pacienty neohrožovali a nestrašili svým odejdeme. Náš exodus, váš exitus! Přilepšením si nepoctivým vykazováním, smyšlenými úkony okrádají nepoctiví, zdůrazňuji nepoctiví, lékaři zprostředkovaně i nás, své pacienty. Protože odkud berou zdravotní pojišťovny své příjmy? Od nás, kteří poctivě platí své zdravotní pojistky. Odhlédněme od toho, jak pojišťovny s našimi penězi zacházejí, ale ve svém důsledku se opravdu nejedná o nic jiného než peníze nás, zdravých i nemocných. Takže dohled ano, pokud je to opravdu nutné a nejedná se jen o několik nepoctivců, kteří se díky novinářské senzacechtivosti nepřeměnili v celý, ve své drtivé většině však poctivý a obětavý lékařský stav.
Verdikt: SPÍŠE ANO

JIŘÍ VÁCLAVÍK
vyšetřovatel rychnovských hasičů
Toto je problematika, ve které se až tak dobře neorientuji. Všeobecně nám utíká díky špatně prováděnému dohledu a kontrole velké množství peněz v řadě resortů a je určitě co zlepšovat. Já osobně si zdravotnické úkony a za ně vykazované finance mohu podrobně zkontrolovat pomocí elektronického přístupu k údajům mé pojišťovny – tzv. karty života. Častokrát mne až zamrazí z toho, když vidím, jak jsou mezi lidmi pořádány různé sbírky na těžce nemocné, zavádíme regulační poplatky, a přitom si pojišťovny staví mramorové paláce a peníze se ztrácí „neznámo" kam. Budu se opět opakovat, je čas na změnu myšlení, životních hodnot i samotného stylu života.
verdikt: ANO

PAVEL ŠTĚPÁN
vedoucí Společenského centra v Dobrušce
To doopravdy netuším. Pokud se jeví kontrola jako nedostatečná, ať ji zpřísní. Z mého pohledu ani nevím, jak by měl takový zpřísněný dohled vypadat, takže se domnívám, že by to mohlo postačovat. Nějak se nám ty všelijaké kontroly, dohledy, zákazy, opatření a co já vím ještě množí jako houby po dešti. Už tomu snad nemůže nikdo ani rozumět. ⋌(mif)
verdikt: NEVÍM

Verdikt poroty nebyl tentokrát příliš jednoznačný. Spíše se ale klonila k důslednějším kontrolám hospodaření.

Autor: Michal Friček

17.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Za útok na strážníka mu hrozí čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - Až čtyři roky vězení hrozí 34letému muži za napadení městského strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení