VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

OBRAZEM: Potštejn se díky plesu vrátil o století zpět

Potštejn - Z první republiky do baroka. Pořádně rušno bylo o uplynulé sobotě na zámku v Potštejně, kde se uskutečnil první dobový ples.

Když obrazy vyprávějí svůj příběh...

Opočno - Dny evropského dědictví se na zámku v Opočně nesly v originálním duchu. V Záměli se akce teprve uskuteční.

Vraťte se do časů svých prababiček

Potštejn – Zažít pocity, jaké kdysi zažívalo panstvo na královských dvorech, nebo pocítit kouzlo prvorepublikového gentlemanství. Možná trochu nesourodé pocity, ale na potštejnském zámku je brzy zažijete.

Policisté odložili "plácačky" a rozdávali rady

Vamberk - Naučit děti správně přecházet a pokud to již umí, pak je pochválit a obdarovat. Tak by se dal shrnout cíl bezpečnostní akce, s níž každoročně začátkem 
a koncem školního roku vyrážejí policisté do ulic.

Let časem se zastaví v době první republiky

Potštejn – Zažít pocity, jaké kdysi zažívalo panstvo na královských dvorech, nebo pocítit kouzlo prvorepublikového gentlemanství. Možná trochu nesourodé pocity, ale na potštejnském zámku je brzy zažijete.

Prvňáčci se představují - ZŠ Potštejn a ZŠ Záměl

Rychnovsko - Letos se vydalo v Královéhradeckém kraji poprvé do školních tříd bezmála šest tisíc malých žáčků. V doprovodu rodičů se seznámili se svými třídními učitelkami nebo učiteli a začnou tak další etapu svého života. 

Roky opuštěnou školu možná obsadí místo žáků senioři

Chleny – Časy, kdy na venkově žilo mnohem více lidí než ve městech, jsou dávno minulostí. Školní budovy v mnoha obcích tak již  dávno neslouží svému původnímu účelu.

Prvňáčci se představují - ZŠ Vamberk

Rychnovsko - Letos se vydalo v Královéhradeckém kraji poprvé do školních tříd bezmála šest tisíc malých žáčků. V doprovodu rodičů se seznámili se svými třídními učitelkami nebo učiteli a začnou tak další etapu svého života.

Rekordní závěs už pomalu získává tvář

Vamberk – K zapsání do  Guinnessovy knihy rekordů má Vamberecká krajka už o kousek blíže. Dosud se přihlásilo zhruba dvě stě účastníků, kteří se společnými silami pokusí upaličkovat největší krajkový závěs, na němž se bude podílet co největší počet krajkářek.

Komisi vítal ve Vrbici farář Otík i místní drbny

Vrbice - Obec Vrbice včera všemi silami bojovala o titul Vesnice roku 2012. Hlavním tématem byly filmy, obzvláště Slunce, seno.

Na svozech už lidé nebudou závislí

Záměl - Nový sběrný dvůr s kompostárnou má obci přinést úsporu při likvidaci směsného odpadu. Občanům poskytne lepší komfort. 

OBRAZEM: Stačilo málo a kopec se změnil k nepoznání

Doudleby nad Orlicí – Ještě před rokem vypadal jako nevzhledná stráň plná listí a náletů. Dnes už známý Králíkův kopec v Doudlebách nad Orlicí vypadá trochu k světu.

OBRAZEM: Chleny se řítil řev motorů

Chleny - V sobotu odpoledne se jel druhý ročník Velké ceny Chlen, kterou pořádají tamní dobrovolní hasiči.

Při dožínkách si připomněli i svého rodáka

Záměl – Historický hostinec ležící při cestě z Vamberka do Potštejna prý pamatuje i samotného císaře Karla IV., po němž získal jméno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení