VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Nové sdružení už plánuje publikaci

Vamberk – Ve městě nedávno přibylo nové občanské sdružení s názvem Přátelé historie Vamberka, které si klade za cíle především mapování a seznamování vlastních členů i široké veřejnosti s dějinami města.

V potštejnském parku přibyl nový smrk

Potštejn – Nový za starý. V takovém mottu se nesl sobotní den v zámeckém parku. Slavil se zde totiž Den stromů a při této příležitosti byl vysazen nový strom.

V Potštejně zasadí strom i pověsí ptačí budku

Potštejn – Svůj svátek můžou mít nejen lidé, ale také stromy. To potvrzují i v Potštejně, kde dnes od 14 hodin na zámku oslaví celosvětový svátek Dne stromů.

Volejbalistky Vamberku o víkendu s polovičním ziskem

Královéhradecko - Vamberecké volejbalistky po jedné víkendové výhře a jedné prohře s Jaroměří obsadily čtvrté místo v tabulce. Mužský tým z Vamberka zatím na svůj první zápas letošní sezony čeká.

Potštejnští školáci přivedli k životu čtyři vrby

Potštejn - Z REDAKČNÍ POŠTY: Naše základní škola se zúčastnila dne 21. září mezinárodního projektu  nazvaného „Plant a tree for Peace".  Projekt ve světě probíhal druhým rokem. 

Polom: Ozelenění Hájku dostalo zelenou

Polom – Cesta k osadě Hájek, která je součástí obce Polom nedaleko Potštejna, bude brzy osázena novou alejí. Na tuto akci, která má čítat zhruba 70 stromů, totiž obec získala dotaci z programu Péče o krajinu.

Zámek v Potštejně se vrátil o století zpět

Potštejn –  Prožil nevídanou věc. Místní zámek se vrátil o století zpět do doby, kdy zde žila místní šlechta rodu Dobřenských.

Ukážou základy pece, v níž možná pekli
 i pro císaře

Záměl – Den české státnosti dopřál všem den volna navíc.  Od dalekých výletů odrazuje nejisté podzimní počasí, ale naštěstí se koná řada zajímavých kulturních akcí.

Divadlo zakládala herečka už při studiích

Potštejn – Své turné po šlechtických a církevních sídlech zakončil soubor Geisslers Hofcomoedianten minulou sobotu na potštejnském zámku. Všestrannou členkou divadelní společnosti je KATEŘINA BOHADLOVÁ z Vysokova u Náchoda.

Obnovili divadelní tradici šlechtických sídel

Potštejn - Divadelníci z Kuksu vycházejí z barokních předloh, ale jejich hry odrážejí i současnost.

Svíčková za 250 korun? To nefunguje

Vamberk - V pondělí večer se v televizi objeví pořad „Ano, šéfe" z hotelu Krajka ve Vamberku.

OBRAZEM: Potštejn se díky plesu vrátil o století zpět

Potštejn - Z první republiky do baroka. Pořádně rušno bylo o uplynulé sobotě na zámku v Potštejně, kde se uskutečnil první dobový ples.

Když obrazy vyprávějí svůj příběh...

Opočno - Dny evropského dědictví se na zámku v Opočně nesly v originálním duchu. V Záměli se akce teprve uskuteční.

Vraťte se do časů svých prababiček

Potštejn – Zažít pocity, jaké kdysi zažívalo panstvo na královských dvorech, nebo pocítit kouzlo prvorepublikového gentlemanství. Možná trochu nesourodé pocity, ale na potštejnském zámku je brzy zažijete.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení