VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Halloweenské dýně válcují české dušičky

Roveň – Vyřezávání dýní patří k oblíbeným činnostem, které se pojí s Halloweenem, který se u nás těší možná i větší oblibě než české dušičky. Tuto zábavu si nenechaly ujít ani děti ze základní školy v Rovni.

Na nechvalnou pověst projíždějící řidiče neupozorní

Vamberk, Rybná n. Z. – Úsek častých tragických nehod na silnici první třídy číslo jedenáct děsí řadu motoristů. Opatření, která by měla pošramocenou pověst napravit, se ale vzhledem k technickým možnostem nalézají obtížně. Jiné plány se pak realizace vůbec nedočkají.

Vamberecká duha zatím čítá padesát kapek

Vamberk – To, že se by se mohl podařit Vamberecké krajce, jejímž cílem je vytvořit co největší krajkový závěs Vamberecká duha, zápis do Guinessovy knihy rekordů, je do docela pravděpodobné.

Nové sdružení už plánuje publikaci

Vamberk – Ve městě nedávno přibylo nové občanské sdružení s názvem Přátelé historie Vamberka, které si klade za cíle především mapování a seznamování vlastních členů i široké veřejnosti s dějinami města.

V potštejnském parku přibyl nový smrk

Potštejn – Nový za starý. V takovém mottu se nesl sobotní den v zámeckém parku. Slavil se zde totiž Den stromů a při této příležitosti byl vysazen nový strom.

V Potštejně zasadí strom i pověsí ptačí budku

Potštejn – Svůj svátek můžou mít nejen lidé, ale také stromy. To potvrzují i v Potštejně, kde dnes od 14 hodin na zámku oslaví celosvětový svátek Dne stromů.

Volejbalistky Vamberku o víkendu s polovičním ziskem

Královéhradecko - Vamberecké volejbalistky po jedné víkendové výhře a jedné prohře s Jaroměří obsadily čtvrté místo v tabulce. Mužský tým z Vamberka zatím na svůj první zápas letošní sezony čeká.

Potštejnští školáci přivedli k životu čtyři vrby

Potštejn - Z REDAKČNÍ POŠTY: Naše základní škola se zúčastnila dne 21. září mezinárodního projektu  nazvaného „Plant a tree for Peace".  Projekt ve světě probíhal druhým rokem. 

Polom: Ozelenění Hájku dostalo zelenou

Polom – Cesta k osadě Hájek, která je součástí obce Polom nedaleko Potštejna, bude brzy osázena novou alejí. Na tuto akci, která má čítat zhruba 70 stromů, totiž obec získala dotaci z programu Péče o krajinu.

Zámek v Potštejně se vrátil o století zpět

Potštejn –  Prožil nevídanou věc. Místní zámek se vrátil o století zpět do doby, kdy zde žila místní šlechta rodu Dobřenských.

Ukážou základy pece, v níž možná pekli
 i pro císaře

Záměl – Den české státnosti dopřál všem den volna navíc.  Od dalekých výletů odrazuje nejisté podzimní počasí, ale naštěstí se koná řada zajímavých kulturních akcí.

Divadlo zakládala herečka už při studiích

Potštejn – Své turné po šlechtických a církevních sídlech zakončil soubor Geisslers Hofcomoedianten minulou sobotu na potštejnském zámku. Všestrannou členkou divadelní společnosti je KATEŘINA BOHADLOVÁ z Vysokova u Náchoda.

Obnovili divadelní tradici šlechtických sídel

Potštejn - Divadelníci z Kuksu vycházejí z barokních předloh, ale jejich hry odrážejí i současnost.

Svíčková za 250 korun? To nefunguje

Vamberk - V pondělí večer se v televizi objeví pořad „Ano, šéfe" z hotelu Krajka ve Vamberku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení