VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Děti se tulily k plyšákům a četly za světla svíčky

Vamberk - Osmnáct dětí se sešlo v knihovně ve Vamberku, kde na ně v pátek večer čekala černá hodinka.

Rekonstrukci vambereckého muzea brzdí vlhké sklepy

Vamberk –  Rekonstrukce Muzea krajky se už přehoupla přes svou polovinu a budova pomalu, ale jistě získává novou tvář. Momentálně však žádní dělníci v budově nejsou, protože se vyskytl problém ohledně vlhkých sklepů.

Bomby k tyči získaly první body po výhře s nováčkem

Vamberk  – Celostátní liga sálového fotbalu – futsalu pokračovala dalšími turnaji. Hráči týmu Bomby k tyči Vamberk se představili v Poličce, kde v duelu s nováčkem z Varnsdorfu nejprve získali první letošní vítězství a v dalším utkání prohráli s posilněnou Jilemnicí.

O vodu se Vamberk postará sám. Firma dostala ,padáka´

Vamberk – S největší pravděpodobností čeká obyvatele Vamberka od nového roku změna. Firma Premier servis, jejímž stoprocentním vlastníkem se letos stalo město a díky tomu je i majitelem čistírny odpadních vod, má ambice stát se provozovatelem veškeré městské vodohospodářské infrastruktury.

Futsal: Na úvod dvě prohry v okleštěné sestavě

Vamberk – Nový ročník celostátní ligy sálového fotbalu – futsalu zahájil tým Bomby k tyči Vamberk dvěma prohrami. Ve sportovní hale v Radotíně nejprve nestačil na favorizovaný Chemcomex Praha a potom těsně podlehl Novému Boru.

Vlhké sklepy přestavbu Muzea krajky brzdí. Práce nyní stojí

Vamberk – Rekonstrukce Muzea krajky se už přehoupla přes svou polovinu a budova pomalu ale jistě získává novou tvář.

Futsal na Rychnovsku: Bomby k tyči zahajují sezonu

Vamberk – Poslední říjnový víkend odstartovala nová sezona celostátní ligy sálového fotbalu –  futsalu. V elitní soutěži má náš region jediného zástupce – tým Bomby k tyči Vamberk.

Halloweenské dýně válcují české dušičky

Roveň – Vyřezávání dýní patří k oblíbeným činnostem, které se pojí s Halloweenem, který se u nás těší možná i větší oblibě než české dušičky. Tuto zábavu si nenechaly ujít ani děti ze základní školy v Rovni.

Na nechvalnou pověst projíždějící řidiče neupozorní

Vamberk, Rybná n. Z. – Úsek častých tragických nehod na silnici první třídy číslo jedenáct děsí řadu motoristů. Opatření, která by měla pošramocenou pověst napravit, se ale vzhledem k technickým možnostem nalézají obtížně. Jiné plány se pak realizace vůbec nedočkají.

Vamberecká duha zatím čítá padesát kapek

Vamberk – To, že se by se mohl podařit Vamberecké krajce, jejímž cílem je vytvořit co největší krajkový závěs Vamberecká duha, zápis do Guinessovy knihy rekordů, je do docela pravděpodobné.

Nové sdružení už plánuje publikaci

Vamberk – Ve městě nedávno přibylo nové občanské sdružení s názvem Přátelé historie Vamberka, které si klade za cíle především mapování a seznamování vlastních členů i široké veřejnosti s dějinami města.

V potštejnském parku přibyl nový smrk

Potštejn – Nový za starý. V takovém mottu se nesl sobotní den v zámeckém parku. Slavil se zde totiž Den stromů a při této příležitosti byl vysazen nový strom.

V Potštejně zasadí strom i pověsí ptačí budku

Potštejn – Svůj svátek můžou mít nejen lidé, ale také stromy. To potvrzují i v Potštejně, kde dnes od 14 hodin na zámku oslaví celosvětový svátek Dne stromů.

Volejbalistky Vamberku o víkendu s polovičním ziskem

Královéhradecko - Vamberecké volejbalistky po jedné víkendové výhře a jedné prohře s Jaroměří obsadily čtvrté místo v tabulce. Mužský tým z Vamberka zatím na svůj první zápas letošní sezony čeká.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies