VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Branou zámku vešli do baroka

Potštejn – Jako výlet do minulosti – tak vypadala sobota v potštejnském zámeckém parku. Konaly se tu totiž slavnosti, díky nimž se návštěvníci přenesli do doby baroka. Po parku se procházeli vojáci, hrabata a šlechtičny, břišní tanečnice i žebráci. V historickém průvodu Potštejnem šlo kolem padesáti postav v dobových kostýmech.

Na Vamberáku se lidé bavili pro dobrou věc

Vamberk – Druhý ročník festivalu Vamberák se konal v sobotu na parkovišti před koupalištěm. Přišly na něj stovky lidí a kromě toho, že se pobavily, svou účastí i pomohly druhým.

Vamberák se dočkal pokračování

Vamberk – Město krajky dnes opět po roce potvrdí, že má co nabídnout nejen svým občanům, ale i lidem z širokého okolí. Všechny příznivce hudby a divadla proto zve do sousedství městského koupaliště a fotbalového stadionu.

Vamberák: Hudba, divadlo pro dobrou věc

Vamberk – Pobavit se a ještě přispět na dobrou věc. Jednodenní open air festival Vamberák tyto dvě věci dokázal skloubit dohromady.

Soupeřili o pohár starosty obce

V ZÁMĚLI BYLO V SOBOTU K VIDĚNÍ hned několik požárních útoků. Na hasičském hřišti na kraji obce se totiž konala soutěž o pohár starosty.

Vodník, skřítek, pejsci i záchranáři bavili děti

Potštejn – Zahrát si hry s pohádkovými postavičkami, svést se na poníkovi, ale také se poučit, jak pracuje horská služba, mohli ti nejmenší v sobotu na dětském dni v kempu Vochtánka.

Vamberecké „íčko“ je minulost. Radnice ho pohřbila

Vamberk – Knihovna uzavřena z důvodů likvidace informačního centra. Cedule, která v těchto dnech visí na dveřích objektu, kam ještě nedávno mířily první kroky turistů.

Žádné splašky už potok 
v Merklovicích neohrozí

Vamberk - V Merklovicích se nyní pracuje na výstavbě nové kanalizace. Přijde na 17 milionů.

Herci se změnili v záchranáře

Vamberk - Ochotníkům z vambereckého souboru Zdobničan divadlo přináší nevšední zážitky.

Vamberecká duha finišuje. Představí se příští týden

Vamberk – Rekordní krajková duha už pomalu, ale jistě získává svůj konečný vzhled. Sice je na ní ještě hodně práce, ale svou premiéru si jistě odbude  8. února na veletrhu cestovního ruchu v Praze.

Smyk řidička nezvládla, skončila v příkopu

Vamberk – Další čárku ve statistice nehod si může na své konto připsat silnice v úseku mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí.

Části Vamberecké duhy leží možná ještě někde na poště

Vamberk – Největší krajkový závěs – Vamberecká duha, na které se podílí co největší počet krajkářek, má už zpoždění. Přestože účastnice na tomto pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů měly své práce odevzdat do patnáctého prosince, stále ještě nejsou pravděpodobně všechny v rukou společnosti Vamberecká krajka, která má vše na svědomí.

Nová ambulance vznikne místo nynější pedikúry

Vamberk – Ve městě přibude nové zdravotní středisko, které doplní to nynější. Zastupitelstvo na svém zasedání totiž schválilo prodej objektu občanské vybavenosti doktoru Martinu Slovákovi za milion dvě stě padesát tisíc korun.

Za smrtí chodkyně stojí vysoká rychlost

Záměl – K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu po sedmé hodině večer v Záměli. Třiašedesátiletou chodkyni, která přecházela vozovku mimo přechod, tu srazil vůz Škoda Octavia, jehož řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a nestihl již střetu zabránit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení