VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Vamberecký kostel „dohlíží“ na město už 300 let

Vamberk – Tři sta let už „dohlíží" na město kostel svatého Prokopa. Kulaté narozeniny nemohou zůstat zapomenuty. Hlavní část oslav se uskuteční o víkendu. V sobotu se bude u sochy sv. Prokopa na Kamenném mostě konat pobožnost, a to od 19 hodin. Velká oslava poté propukne v neděli.Vše zahájí v 10 hodin mše svatá. V jednu hodinu se dění přesune na farní zahradu a o vyvrcholení se postará v 16 hodin koncertem opět v kostele skupina Gema ze Sopotnice.

Jarmark osvěžil imitátor i country

Přestože počasí příliš nepřálo na Husovo náměstí ve Vamberku si v sobotu našlo cestu hned několik desítek návštěvníků. Jarmark tady svým vystoupením oživil bavič a imitátor Petr Martiňák, kouzelník Karlo a hudební tóny zazněly od Vambereckého orchestru anebo country kapely Stará vesta.

Dožínky se slavily u Karla IV.

Záměl – Již několik let v Záměli slaví ukončení letních zemědělských prací tak jako kdysi naši předkové. Díky slunečnému počasí a nevšední podívané přilákaly Staročeské dožínky velké množství návštěvníků.

Potštejn vrněl ve dvou taktech

Potštejn – Jako v bývalé NDR se mohli v sobotu cítit návštěvníci Potštejna. Právě zde si totiž dali sraz majitelé dopravních prostředků koncernu IFA. K vidění byly osobní i nákladní automobily, ale také traktory nebo motocykly.

Hudba je pro Radio Jerevan hlavně velký mejdan

Potštejn – Hrají muziku, která není pro každého. Rozhodně pak ne pro nějaké třasořitky, ti by z jejich koncertu totiž nejspíš utekli. Své fanoušky však potštejnská kapela Radio Jerevan má. A málo jich není. Patří mezi ně posluchači tvrdší muziky.

Dobrovolní hasiči v Záměli oslavili 130 let své existence

Záměl – Sobotní odpoledne v Záměli se neslo ve slavnostním duchu. Zdejší hasiči totiž slavili kulatiny – od založení jejich sboru letos uplynulo už 130 let.

Kamion křížil cestu, „parkoval“ v příkopu

Proruby – Kdo chtěl projet v úterý kolem osmé hodiny večer po silnici do obce Proruby, měl smůlu. Stala se tam totiž dopravní nehoda kamionu.

Na divadelních prknech? Ne, herci hráli ve zřícenině

Potštejn – Nejen do divadla, ale i na zříceninu hradu se dá vyrazit za kulturou. Jako o víkendu v Potštejně.Konal se tu totiž první ročník divadelního festivalu, který měl nejen pobavit návštěvníky, ale také poukázat na historii ochotničení v této obci.

Zda se letos došky položí, nevědí, ale v peci určitě zatopí

Záměl – Práce na další etapě obnovy historické budovy bývalého hostince U Karla IV. v Záměli jsou v těchto dnech v plném proudu. Záchrana památky se rozběhla ihned po skončení jarních akcí.

Zámek, který nespí. V Potštejně to platí doslova

Potštejn – Ospalá atmosféra rozhodně nepanuje na místním zámku. Kromě toho, že se v něm skoro každý týden konají nejrůznější akce, se sem lidé mohou vypravit i na netradiční noční prohlídky.

Vamberk se zahalil do krajky, slavnosti přilákaly tisíce lidí

Vamberk – Krajka kam se podíváš – tak by se dal popsat uplynulý víkend v tomto městě. Na Krajkářské slavnosti se sem totiž sjeli vystavovatelé a návštěvníci z celé republiky. Letos se slavnosti konaly už po sedmé. „Minulé ročníky navštívily i tři tisíce lidí. Letos čekáme účast podobnou," prozradila Zdeňka Freivaldová, vedoucí Městského klubu Sokolovna.

Branou zámku vešli do baroka

Potštejn – Jako výlet do minulosti – tak vypadala sobota v potštejnském zámeckém parku. Konaly se tu totiž slavnosti, díky nimž se návštěvníci přenesli do doby baroka. Po parku se procházeli vojáci, hrabata a šlechtičny, břišní tanečnice i žebráci. V historickém průvodu Potštejnem šlo kolem padesáti postav v dobových kostýmech.

Na Vamberáku se lidé bavili pro dobrou věc

Vamberk – Druhý ročník festivalu Vamberák se konal v sobotu na parkovišti před koupalištěm. Přišly na něj stovky lidí a kromě toho, že se pobavily, svou účastí i pomohly druhým.

Vamberák se dočkal pokračování

Vamberk – Město krajky dnes opět po roce potvrdí, že má co nabídnout nejen svým občanům, ale i lidem z širokého okolí. Všechny příznivce hudby a divadla proto zve do sousedství městského koupaliště a fotbalového stadionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení