VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

Chátrající kasárna se prodala

Vamberk – Bývalý průmyslový areál a kasárna v centru města se nyní podařilo prodat. Zájem o komplex budov projevila firma Pewag, která již ve městě působí a zaměstnává tu řadu obyvatel i lidí z okolí. Vyrábí řetězy a jejich komponenty.

Recyklační linka není hrozbou

Vamberk /ROZHOVOR/ - Před nedávnem na stránkách našeho deníku vyšel článek popisující vznik petice nespokojených občanů Vamberka, která protestuje proti přípravě údajné skládky odpadu v areálu bývalé kotelny společnosti ESAB. Prostor k vyjádření tehdy nedostal hlavní aktér, o němž se hovořilo. Je jím nový majitel areálu společnost KENVI CZ.

Před patnácti lety zemřel vamberecký sokol Bohumil Ditrt. Před nacisty a poté i

Vamberk - Před patnácti lety zemřel Bohumil Ditrt. Byl to fotograf a také aktivní člen Sokola. Vyučil se fotografem v Ostravě.

Řidička asi "zapomněla", že nesmí 
za volant

Vamberk - Policisté překazili jednu zakázanou jízdu.

Děti se mohou těšit, vykoupou se v novém

Vamberk - Na koupaliště se mohou děti již teď těšit. Město totiž pracuje na jeho renovaci.

Ukradené pověsti? Kdo je autorem není jasné

Vamberk – Mohla to být krásná knížka vambereckých pověstí. Teď nad ní však visí pachuť nezodpovězených a nepříjemných otázek. Spor o to, kdo je autorem díla, by totiž dokázal spravedlivě rozluštit asi jen soud.

Mají si kde hrát? V Potštejně
vyroste nové dětské hřiště

Potštejn – Děti a rodiče se mohou těšit. V místní části Brná pro ně totiž vyroste nové hřiště a posezení. Volné chvíle by tu mohli začít trávit už za pár měsíců. „Podle návrhu by mělo být hotovo v dubnu," prozradil starosta Petr Dostál. Hřiště bude stát v malebné lokalitě u rybníčku a obec ho zaplatí z vlastní kapsy.

Merklovice se dočkají nového 
povrchu silnice a také přípojek

Vamberk – Ačkoli Merklovice už nepřipomínají tankodrom, stavební práce tu mohou obyvatelé opět očekávat.Loni se tu měnil vodovod a kanalizace, letos město chce pokračovat s kanalizací a také budováním chodníku.

Vamberk je bez stále bez muzea. Práci pozdržela výběrová řízení

Vamberk – Je symbolem města už po staletí, není tedy divu, že je slavné krajce zasvěceno i muzeum ležící v centru Vamberka. Jenže turisté ani místní se do něj nemohli podívat už více než dva roky. Znovuotevření se totiž zpozdilo. Podle Ireny Krejčí, ředitelky Muzea a galerie Orlických hor , pod nějž vamberecké muzeum spadá, za to mohou komplikace s vypisováním veřejných zakázek.

Silnici mění v nebezpečí sami řidiči

Rychnovsko –  Silnice smrti, i tak se jí někdy přezdívalo. I když je tu stále nebezpečno, situace se oproti předchozím rokům o dost zlepšila. Příčinou je  pravděpodobně nové dopravní značení.

V předvečer silvestrovské noci se Vamberk rozzářil rachejtlemi

VAMBERKnalákal spoustu návštěvníků na překrásný ohňostroj. Ten se uskutečnil už s předstihem, a to 30. prosince v 18 hodin na náměstí. Velkolepá předsilvestrovská podívaná zaujala nejednoho příchozího. Přišly lidé  všech věkových kategorií, aby jim neunikla tato každoroční událost. Město tak slavnostně přivítalo rok 2014.

Zákopy mizí. Merklovice mají nový řad

Vamberk – Obyvatelé Merklovic dostali předčasný vánoční dárek. Poruchový a zastaralý vodovodní řad je pryč a vystřídalo ho nové potrubí. Výměna vodovodu se týkala trasy od místní hospody po merklovický vodojem u zastávky včetně dvaatřiceti domovních vodovodních přípojek.

Zloděj nebyl lenoch, kradl dvakrát do týdne

Rychnovsko –  Policistům se podařil pořádný kousek. Odhalili zloděje, který rozhodně nezahálel. Od letošního října  do poloviny prosince se teprve dvaadvacetiletý mladík vypravil na protizákonný „lov" alespoň osmnáctkrát. Kradl tedy průměrně jednou za čtyři dny. Muž se zaměřil zejména na předměty, které se daly zpeněžit, nebo na suroviny, které vykupují sběrny. Během čtvrt roku takto „procestoval" téměř celý okres, jako svůj cíl si vybíral zejména rekreační objekty v Orlických horách a podhůří.

Čapek plus Kostka. Spojení, které oslnilo Vamberk

Vamberk: V předvánočním čase už pravidelně několik let uvádí knihovna ve Vamberku své "adventní posezení". Svátečně laděný podvečer se známými tvářemi se stává v knihovně už tradicí. Ať už to byla tvář publicistky a spisovatelky Zuzany Maléřové, hudební dvojice folkové skupiny Duo Ťuk nebo herečky Jitky Smutné a spisovatelky Petry Braunové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení