VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VAMBERK

S vodou si obec nezahrává, nechá se varovat

Potštejn – Přestože obec nepatří k těm, které by se s velkou vodou potýkaly pravidelně, investovat do protipovodňového opatření pro ni není od věci.

V Potštejně „vyroste“ už druhý hrad

Potštejn - Na nové dětské hřiště se mohou už zanedlouho těšit rodiče s dětmi. Obecní zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo smlouvu s firmou, jež zhotoví nové herní prvky v areálu Pod lipami, kde prozatím mají vyžití spíše dospělí.

Pocta krajkářství: Dosáhne závěs z duhy na rekord?

Vamberk - Vzdát poctu krajkářství pokusem o zápis do Guinnessovy knihy rekordů se rozhodla společnost Vamberecká krajka, která se pokusí upaličkovat největší krajkový závěs, na němž se bude podílet co největší počet krajkářek.

V Záměli hořela vila v kempu, škoda asi dva miliony

Záměl - V Záměli na Rychnovsku hořela v noci na neděli vila v areálu místního kempu. Škodu hasiči předběžně určili na dva miliony korun.

'Silnice smrti' se dočká úprav

Vamberk - Možná už rovnou samostatnou kolonku nehod by mohli zavést policisté v případu „silnice smrti" mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí. Nechvalně přezdívaný úsek se svou nebezpečností řadí k těm nejhorším v kraji. A do statistik se zapíše další údaj. Tentokrát naštěstí bez tragické dohry.

Hrušková: 'Žádné představení není stejné, lidé se mění'

Potštejn - Jedním z hlavních hostů loutkového festiválku Matěje Kopeckého byli i manželé EVA HRUŠKOVÁ a JAN PŘEUČIL. S jeho organizátorkou Annou Novákovou se Eva Hrušková zná od mala. Do našeho okresu jezdí často, protože právě v Záměli vznikají jejich loutky k téměř všem představením.

FOTO: Potštejnský zámek patřil loutkám

Potštejn - Již šestý ročník loutkového festiválku Cesty Matěje Kopeckého aneb Veselá bída se konal v sobotu v areálu potštejnského zámku. Mezi jinými vystoupili i Jan Přeučil se svou manželkou Evou Hruškovou se svým představením Čert a Káča.

Dopravu u Vamberka zkomplikovala kolize traktoru s autem

Vamberk – Několik hodin komplikovala jízdu řidičům nehoda na hlavním tahu z Hradce Králové na Ostravu.

'Novodobé loutkářství stále existuje'

Potštejn - Cesty Matěje Kopeckého aneb Veselá bída, jak se festival jmenuje, již tradičně pořádají v sobotu potomci zakladatele českého loutkářství Matěje Kopeckého, Anna a Rostislav Novákovi.

Vamberk se na víkend ozdobil krajkami

Vamberk – Krajkářky z mnoha zemí se na víkend sjely do Vamberku. Konal se zde totiž nejen třináctý ročník Mezinárodního setkání krajkářek, ale i šesté Bienále české krajky.

Vamberk se stal centrem krajky

Vamberk – Slavnostní zahájení třináctého ročníku Mezinárodního setkání krajkářek a šesté Bienále české krajky včera odstartovalo. Spolu s ním se otevřely brány všech výstav, jež jsou všechny do jedné věnovány krajce.

Vamberk se zahalí do krajky

Vamberk - Krajka kam se člověk podívá. Do města se už v pátek sjedou krajkářky téměř z celého světa. Koná se zde totiž třináctý ročník Mezinárodního setkání krajkářek a šesté Bienále české krajky.

Zájmu se těšila šermířská vystoupení i draví ptáci

Potštejn - Sobotní program v potštejnském zámeckém parku přilákal návštěvníky z celého regionu. Byl určen pro všechny věkové generace.

FOTBAL: Vamberk jen remizoval, na první místo se dostala Solnice

Rychnovsko - Přinášíme vám výsledkový servis z fotbalových krajských přeborů starších a mladších dorostenců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení