VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝNIŠTĚ N. O.

Senioři se obávají nového podchodu na týnišťském nádraží

Týniště nad Orlicí – Nejen drnčení vlaků, ale také rachot sbíječek a pokřiky dělníků.

Páté Týnišťské věžení v dominantě města zahájilo letní sezonu

Týniště nad Orlicí - SPOLEK PŘÁTEL MĚSTA Týniště nad Orlicí uspořádal  v místní vodárenské věži již páté Týnišťské věžení aneb piknik století, který zahájil letošní letní sezónu.

Nádraží se změní, slíbil premiér

Rychnovsko – Slibovaná rekonstrukce týnišťského nádraží se dá konečně do pohybu, přislíbil to i premiér Bohuslav Sobotka, který se v pondělí přijel na nádraží osobně podívat. O rekonstrukci nástupišť a hlavní budovy město usiluje již několik let. Obyvatelé jsou nespokojení s tím, jak nádraží vypadá a jaké poskytuje služby.

Parazit rekonstrukci centra nepřekazil

Týniště nad Orlicí – Rekonstrukce místního kulturního centra je v plném proudu a nezastavil ji ani dřevokazný parazit. Stavaři s ním budou bojovat postřikem a také výměnou nejpostiženějších dřevěných konstrukcí.

Ve Sluníčku se odehrála bitva do poslední karty

V sobotu 1. března se uskutečnil v Domě dětí a mládeže Sluníčko v Týništi nad Orlicí první hlavní turnaj letošní série Dominion tour, který pod záštitou firmy Albi organizuje sdružení Duha – Děsír.

Namalovat, popsat, vydražit? To vše zvládly děti

Týniště nad Orlicí –  Neuvěřitelných šestnáct tisíc vydražili žáci 3. C v místní knihovně za svá umělecká díla. Tato cifra však byla největším překvapením pro školní personál.

Borohrádek se rozroste. Možná až o sto bytů

Borohrádek – Vypořádat se s několika mouchami jednou ranou, tak by se dal shrnout plán, který má město s bývalou průmyslovou zónou.Před nedávnem ji koupilo za více než čtrnáct milionů korun.

Mladík nechal peněženku ve své bundě. Pro chmatáka se stala lehkou kořistí

Týniště nad Orlicí – Jen chvilka nepozornosti se pořádně nevyplatila mladému muži, který o víkendu navštívil jeden z barů ve městě. Svou peněženku si nechal v kapse bundy, avšak víc se svršku nevěnoval. Zloději stačil jen okamžik, aby ji ukradl. Muž tak přišel nejen o finanční hotovost, ale také o veškeré své doklady, pět platebních karet a ještě si zloděj přibalil na cestu klíče od dvou osobních vozů. Naštěstí se podařilo karty včas zablokovat, tudíž vzniklá škoda lehce přesáhla dva tisíce korun. I přesto pachateli hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

Big band roztáčí letošní sezonu. Na úvod zahraje doma

Týniště nad Orlicí – Po dvou vánočních koncertech v Rychnově nad Kněžnou a Opočně se v neděli 12. ledna představí Mladý týnišťský big band (Mtbb) před domácím publikem. Protože kulturní centrum prochází rekonstrukcí, uskuteční se tradiční novoroční koncert naopak netradičně v městském kině v Týništi nad Orlicí.

Cestování vlakem 
z Týniště možná nebude hazardem

Týniště n. O. – V Týništi se vlakem necestuje nijak lehce, situace se možná konečně zlepší. Týnišťské nádraží totiž již několik let čeká na svou rekonstrukci, zatím se stále neuskutečnila.Během posledních několika měsíců se však projekt dává opět do pohybu.Svítá naděje

Dům dětí a mládeže uspořádal tradiční jarmark

SUVENÝRY DĚLANÉ S LÁSKOU. V Domě dětí a mládeže Sluníčko ani letos nezapomněli na tradiční předvánoční jarmark. Konal se začátkem prosince, ale příjemná atmosféra po něm zůstala až dodnes.

Sousedský duel ovládlo Týniště

Týniště nad Orlicí - Okresní derby basketbalistů ve Východočeské lize ovládli hráči SK Týniště nad Orlicí, kteří v domácím prostředí haly U Dubu porazili čtyřicetibodovým rozdílem BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 81:41 (25:13, 46:23, 61:34). Týnišťským basketbalistům patří se ziskem devatenácti bodů čtvrtá příčka, Rychnovští mají patnáct bodů, což je řadí na osmé místo tabulky.

Čerti a andělé zavítali i do domova důchodců

Borohrádek - Mikulášská nadílka a další typicky zimní radovánky bývají často spojovány s dětstvím. Pravdou ale je, že k prosinci a blížícímu se konci roku patří, stejně jako advent a Vánoce. Také proto pro naše klienty pravidelně každý rok pořádáme Mikulášskou nadílku, po které následuje taneční zábava. Nejinak tomu bylo i letos.

I přes blížící se zimu, kola jsou stále v kurzu

Týniště nad Orlicí – Přestože sníh už za chvíli pokryje ulice, jízdní kola jsou stále u zlodějů v kurzu. Další dva případy přibyly do statistik u policistů v Týništi nad Orlicí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení