VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝNIŠTĚ N. O.

Ve Štěpánovsku budou chodit po nových chodnících. Opraví tu i silnice

Týniště nad Orlicí - Několika změn se dočkají obyvatelé v místní části Štěpánovsko. Právě během letošního podzimu bude vypracována projektová dokumentace na rekonstrukci a obnovu některých komunikací. První etapa těchto oprav by měla být zahájena již v roce 2016. S opravou komunikací je spojena také obnova chodníků.

Nové nádraží stálo 200 milionů

Týniště nad Orlicí - Pohodlná cesta, nebo noční můra? Tuto otázku si dříve kladli mnozí cestující, kteří měli „tu čest" s nádražím v Týništi.

Týnišťský Food festival si užili všichni milovníci dobrého jídla

Týniště nad Orlicí - Nejrůznější delikatesy, lahůdky a dobrůtky potěšily návštěvníky prvního týnišťského Food festivalu. K dostání bylo opravdu velké množství dobrého jídla a také skvělého pití.

Švýcaři otevřeli v Týništi novou provozovnu

Novou provozovnu v areálu bývalých stavebnin Otčenášek v Týništi nad Orlicí slavnostně otevřela firma FRUTIGER. Švýcarská společnost vyrábí zařízení na mytí kol a náprav nákladních vozidel a stavebních strojů. „V zahraničí jsou velmi přísné normy, které zakazují, aby na pozemní komunikaci vyjížděla ze staveb nákladní auta, která by ji znečistila," vysvětluje asistentka výroby Pavlína Beneová.

OBRAZEM: Už se to „rýsuje“. Práce na Týnišťském nádraží pokračují

Týniště nad Orlicí Stavební stroje a stavebníci tu pracují na plné obrátky. Jak již Rychnovský deník několikrát informoval, dochází tu k velkým změnám. Cestující se dočkali nového nástupiště a pokladny s čekárnou a sociálním zařízením.

Ocenění Dobrá duše putovalo do Týniště

Týniště nad Orlicí - Třetí ročník projektu Dobrá duše skončil a je již známo, koho letos odborná porota ocenila za obětavou dobrovolnickou činnost. Ocenění tentokrát putovalo na sever Čech do Liberce, na Sokolovsko i do Týniště nad Orlicí. V kategorii institucí zůstal titul „Dobrá duše" v Praze, když zvítězila tamní Židovská obec.

Swingový festival - oslava dvacetin dopadla na jedičku

Týniště nad Orlicí - Tyršovo náměstí po dva dny patřilo swingové a jazzové hudbě. Mezinárodní týnišťský swingový festival Jardy Maršíka, který vznikl v polovině devadesátých let z podnětu Mladého týnišťského big bandu, završil dvacet let svého trvání.

Další silnice hrůzy bude opravena

Křivice, Lično - Roky jezdili řidiči po rozbité silnici mezi těmito dvěma obcemi. Nyní se konečně blýská na lepší časy. Opravovat se však zdaleka nebude jen úsek spojující obě dvě obce. „Prostřednictvím Královéhradeckého kraje se podařilo vyjednat dlouho očekávanou rekonstrukci silnice Křivice Lično," prozradila Jana Galbičková, starostka Týniště nad Orlicí, které leží nedaleko od Lična a jehož částí Křivice jsou.

Práce na týnišťském nádraží z ptačí perspektivy

Rachot strojů neustává, modernizace nádraží v Týništi je v plném proudu. Fotografka Věra Havlová nyní pořídila snímky, které ukazují rozsah prací z ptačí perspektivy. Hotovo by mělo být ještě letos.

Týniště má čističku za 50 milionů

Týniště nad Orlicí - Šestitisícové město a Dobrovolný svazek obcí Křivina ve čtvrtek oficiálně uvedly do provozu rekonstruovanou čistírnu odpadních vod a nové kanalizace. Investice činila 50,5 milionu korun a měla by významně zlepšit čistotu vody v řece Orlici. Přes polovinu nákladů uhradila dotace ministerstva zemědělství.

OBRAZEM: Podchod na nádraží se stále buduje

Práce na týnišťském nádraží jsou v plném proudu. Podchod, který bude spojovat přednádraží a nástupiště, stále intenzivně budují dělníci. Cestující čekají velké změny. 

Týniště hostilo hlavní turnaj Dominion tour

Dům dětí a mládeže v Týništi nad Orlicí uspořádal hlavní turnaj ze série Dominion tour, který se stal již tradiční herní akcí. V populární sběratelské karetní hře je cílem získat karty vítězných bodů, které se dají koupit za karty peněz. Nejvýhodněji se k penězům dostane hráč pomocí tzv. akčních karet a jejich nejlepší kombinací.

Týnišťské nádraží prochází změnou

Frekventované nádraží se mění před očima. Již několik měsíců se mění jeho podoba. Vznikla nová čekárna a sociální zařízení, přibylo nástupiště. Nyní se intenzivně buduje nový podchod, který bude spojovat vznikající nástupiště

Pohlednice Týniště může „nosit“ vaši fotografii

Týniště nad Orlicí – Město připravuje další novinku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení