VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Stieber: „Chuť na divizi byla, ale zvítězil rozum“

Rychnov nad Kněžnou /ROZHOVOR/ - Fotbalisté rychnovského Spartaku řešili bezprostředně po skončení sezony zásadní otázku, zda využít možnosti jako čtvrtý tým krajského přeboru postoupit do divizní soutěže.

Léto zvolilo tropický scénář. Ke škodě hasičů i zemědělců

Královéhradecko - Ačkoli léto sotva vstoupilo do kalendáře, počasí naznačuje, že nám pěkně zatopí. Meteorologové doufají, že by mohlo sprchnout, zemědělci chybějící vláhu přitahují i silou myšlenek a záchranáři doufají, že ubyde kolapsů z horka.

V Rychnově jednali zastupitelé

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští zastupitelé na svém zasedání schválili Program na podporu materiálního vybavení nestátních neziskových organizací pracujících s dětmi a mládeží do 18 let. Žádosti budou přijímány od 20. července do 15. srpna.

Máte problém s exekucí? Dnes vám exekutoři poradí zdarma

Rychnovsko - Ve čtvrtek se otevřou vybrané exekutorské úřady napříč Českou republikou veřejnosti. V tento den má veřejnost možnost navštívit 11 úřadů a dvě poradny. Zájemcům v nich pracovníci úřadů poradí v otázkách exekucí a dluhů.

IDS IREDO mění kontaktní adresu

Rychnov nad Kněžnou - Od 1. července zahájí svoji činnost Kontaktní místo IDS IREDO na nové adrese - v osobní pokladně železniční stanice Českých drah, Nádražní 508.

Koupaliště ve Včelném je otevřeno

Rychnov nad Kněžnou - O víkendu zahájili sezonu na koupališti ve Včelném. Nachází se přibližně kilometr od Rychnova nad Kněžnou.

Chystá se závod pro malé cyklisty

Rychnov nad Kněžnou - Již jedenáctý ročník cyklistického závodu pro děti do patnácti let „Malý Stalak Bike Cup" se uskuteční v sobotu 24. června od 14 hodin v Rychnově nad Kněžnou nedaleko hospody „U Mařenky".

V Rychnově opět roste nová šachová generace pro „Zaječice“

Rychnov nad Kněžnou - Šachové „Zaječice" patří již 55 let k české šachové kultuře. Nejstarším žákovským turnajem v rámci celého Československa prošli všichni současní slovenští i čeští velmistři. Obrovskou ctí rychnovského šachu je to, že celkem třikrát v historii těchto ročníků byl nejlepší v Čechách.

V Rychnově přivítají jednu z nejlepších jazzových zpěvaček

Rychnov nad Kněžnou - Britská bluesová a jazzová zpěvačka Victoria Klewin, v jejímž hlase se potkává tradice s originalitou a retro nostalgií, zavítá ve středu 14. června do Společenského centra v Rychnově nad Kněžnou.

Hradišťan otevřel v Přepychách srdce posluchačů

Přepychy - V úterý odpoledne v holínkách a teplákách či montérkách plnili lopatami pytle s pískem a rozváželi je po obci, aby své domovy i obecní majetek ubránili proti velké vodě, a ještě tentýž večer pak s hráběmi likvidovali vše, co bahnitá záplava přinesla s sebou. O tři dny později, v pátek odpoledne ve svátečním zcela zaplnili kostel sv. Prokopa, aby si vychutnali vystoupení souboru Hradišťan Jiřího Pavlici a zároveň podpořili záchranu zdejšího královského nástroje.

„Kdybych u sebe neměl foťák, tak bych se asi zbláznil“

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Narodil se v Rychnově nad Kněžnou, teď je jeho domovem Hradec Králové. Je mu 51 let, fotografováním se začal živit před pěti lety a patří mezi nejlepší současné hudební fotografy na světě. Jmenuje se Patrick Marek.

Rychnov bude mít nový terminál

Rychnov nad Kněžnou - Dotace, o kterou město požádalo z Integrovaného operačního programu na výstavbu a modernizaci nového dopravního přestupního terminálu, byla schválena.

Děti oslaví svůj den po indiánsku

Rychnov nad Kněžnou - Dům dětí a mládeže v Rychnově přichystal při příležitosti čtvrtečního Mezinárodního dne dětí Den s Indiány.

Rychnovští šachisté uspěli v Josefově: Kumpošt stříbrný a Hetfleischová bronzová

Rychnov nad Kněžnou - TJ Jiskra Jaroměř uspořádala 16. ročník mládežnického šachového turnaje - Memoriál Ing. Václava Vomáčky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení