VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Závodníci už ukrojili šedesát z celkových 240 kilometrů

Deštné v O. h. – Po úterním slavnostním zahájení sedmnáctého ročníku mají za sebou účastníci Šediváčkova longu už i první start. Dnes tak vyrazí na druhou etapu jednoho z nejobtížnějších a nejprestižnějších závodů psích spřežení v Evropě.

Zapřáhnout saně a na trať! Šediváčkův long je tu

Deštné v Orlických horách – Štěkot a obrovské natěšení psů i jejich musherů panuje již několik dní v osadě Jedlová v Deštném.

Muzeum přivítá své návštěvníky již koncem roku

Rokytnice v Orlických horách – Je to již více než rok, co byl slavnostně poklepán základní kámen nového muzea Orlických hor. To stále vzniká v budově bývalé sýpky v centru Rokytnice, ale již v květnu by měla být stavební část projektu hotova.

Hasiči v Bystrém bilancovali své úspěchy a plánovali ty další

Bystré - Příští rok by měly být obnoveny Hry bez hranic, které nabízí setkání mladých požárníků.

Hory patřily o uplynulém víkendu kromě jiného i historii

Orlické hory - V Orlickém Záhoří se svištělo z kopce dolů na saních rohačkách, v Olešnici pro změnu na dobových lyžích. Víkend patřil v Orlických horách hlavně historii zimních sportů. Orlické Záhoří lákalo návštěvníky na sjezd na saních rohatých, Olešnice zase zvala k jízdě na historických lyžích.

O trase zimního klání rozhodnou sněhové podmínky

Deštné v O. h. – V úterý bude zahájen další ročník dnes už legendárního závodu psích spřežení „Šediváčkův long". Podnik, který začíná i končí v orlickohorské Jedlové, patří mezi nejobtížnější a nejprestižnější závody v Evropě.

Saně rohačky posviští dolů 
z kopce. Asi jednu minutu

Orlické Záhoří - Zde se v sobotu budou konat závody na typickém horském dopravním prostředku. Kdo se stane mistrem saní rohatých? Odpověď na tuto otázku bude známa v sobotu.

Záslužné činy si v horském městě chtějí připomínat

Rokytnice v Orlických horách – Rokytnická radnice se snaží nezapomínat na občany, kteří pro město nebo společnost jako takovou udělali něco záslužného. V těchto dnech tak mohou lidé opět podávat své návrhy na udělení „Ceny města Rokytnice v Orlických horách za rok 2012". 

Naši reprezentanti na první příčky tentokrát nedosáhli

Deštné v Orlických horách - Světový pohár v jízdě na skibobech odstartoval úvodním podnikem v Deštném. Seriály Světového poháru dospělých Evropského poháru juniorů v jízdě na skibobech zahájily o víkendu prvním dílem.Na závodní sjezdovce deštenského Skicentra bojovali nejlepší skibobisté  o první pohárové body ve slalomu a obřím slalomu.

Motoskijöring s novinkami, finále budou hostit Dobřany

Rychnov n. K. – Rychle se blíží další sezona závodů o mistra České republiky v motoskijöringu. Toto odvětví, ve kterém tvoří soutěžní dvojici motocyklista táhnoucí na laně lyžaře tradičně otevírá motoristický rok.

Orlický pohár žáků s reprezentantkou Ivou Janečkovou

 Deštné v Orlických horách - V areálu běžeckého lyžování SKI Skuhrov se v předposlední den roku 2012 uskutečnil již 51. ročník Orlického poháru.

OBRAZEM: Deštenští sjezdaři dvakrát na bedně

Deštné v Orlických horách - Úvod sezony. Na šumavském Špičáku se uskutečnil první  Republikový kvalifikační závod žactva v alpských disciplínách. Na programu byly  dva Super-G a jeden obří slalom.

Na silvestra by se hotely musely nafouknout. Jindy místa jsou

Orlické hory – Zajistit si na letošního silvestra ubytování v Orlických horách je již prakticky nemožné, i když tu a tam se ještě najde výjimka. Nejlukrativnější zimní pobyty si totiž lidé často zamlouvají i s ročním předstihem.

Dílny umožňují zapojit se do běžného pracovního režimu

Bartošovice v O. h. – Dlouholetým pracovníkem občanského sdružení Neratov je VLADISLAV BUKÁČEK, který je správcem budovy chráněných dílen Kopeček v Bartošovicích a zároveň projektovým manažerem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies