VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Žena narazila do hasičského auta

Rokytnice v Orlických horách - V Nádražní ulici v pondělí kolem půl osmé ráno došlo k srážce dvou vozidel. Čtyřiadvacetiletá řidička osobního auta Volkswagen Passat zřejmě nedala přednost v jízdě vozidlu hasičského záchranného sboru, které mělo zapnuté výstražné zařízení a mělo tak právo přednostní jízdy.

Hasiči z Dobrušky a Olešnice vyjížděli 
k nehodě. Automobil skončil na střeše

Olešnice v Orlických horách – Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách vyjížděli ve středu po 16. hodině k dopravní nehodě osobního automobilu, který skončil převrácený na střeše v Olešnici v Orlických horách. Hasiči automobil otočili, k úniku provozních kapalin nedošlo. Při události nebyl nikdo zraněn.

Řidič sjel z namrzlé silnice, vyprostili ho hasiči

Olešnice v Orlických horách - Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách v podvečer vyprošťovali pomocí navijáku na technickém automobilu osobní automobil, který vyjel částečně mimo vozovku v Olešnici v Orlických horách. Nikdo nebyl zraněn. Na místo byl přivolán sypač, aby posypal obtížně sjízdnou komunikaci.

Sněhu je sice málo, úrazů však stále přibývá

Orlické hory - Hory sice zrovna ledové království nepřipomínají a sněhu je pomálu, s úrazy je to však naopak, je jich čím dál víc. Horská služba letos zasahovala už u 1440 úrazů. Nejvíce zásahů horští záchranáři zaznamenali v Krkonoších (522 případů), následovaných Orlickými horami a Jeseníky.

OBRAZEM: Skiinterkritérium v Říčkách v obrazech

Orlické hory - FOTO - Na 53. ročníku mezinárodních lyžařských závodů se na černé sjezdovce v Orlických horách představili mladí sjezdaři ze šestnácti zemí

Lyžaři 
se konečně dočkali

Orlické hory – Sněhová nadílka konečně dorazila i do nížin. Radují se děti i sportovci, kteří si chtějí pořádně zalyžovat.Většina skicenter v Orlických horách je konečně v provozu. Intenzivně již několik dní zasněžují. Lyžovat se dá momentálně hned na několika místech.

Kašna bude asi lákadlem pro vandaly

Rokytnice v Orl. h. – Kulturní památka, která je součástí zdejšího náměstí, se brzy dočká obnovy. Od května se začne pracovat na restaurování kašny.Ta funguje posledních dvacet let silou vůle – voda se ztrácí z podzemního rezervoáru a pískovec je také ve špatném stavu. Proto se město rozhodlo kašnu opravit, a to i přesto, že  v Rokytnici už několikrát řádili na památkách vandalové.

Zloději, kteří nemají rádi historii
v Rokytnici plundrují památky

Rokytnice v Orl. h. – Neznalost dějin a neúcta k nim i historickým památkám – to je podle starosty tohoto horského města trend dnešní společnosti. Právě on prý žene zloděje, kteří se neštítí ukradnout a poškodit památky staré několik set let.

Long letos moc dlouhý nebyl, o to byl však náročnější

Deštné v Orl.h. – Extrémně náročný byl letošní ročník závodu psích spřežení Šediváčkův long. V době konání 18. ročníku nebyl dostatek sněhu a musheři museli poprvé zapřáhnout psy do tréninkových kár místo do saní. Nejrychlejším závodníkem byl Roman Habásko, který se svým psím spřežením zdolal devětapadesát kilometrů, které tvořilo několik etap, v součtu za tři hodiny a 16 minut. Jeho káru táhlo osm sibiřských huskyů.

Lyžníci předvedli historii v praxi

Olešnice v Orl. h. – Jako za dob našich prababiček a pradědů se oddávali zimním radovánkám účastníci mistrovství v historickém lyžování. V sobotu se na svahu proháněli jezdci na jasankách.

Sjet kopec na lyžích jasankách je zážitek

Olešnice v Orl. h. – Pořádá mistrovství v historickém lyžováním a po vzoru svého dědečka vyrábí dobové lyže, jasanky. ZDENĚK FRIML z Dobrého se rozpovídal o tom, kde se zrodil nápad pořádat závod, jak náročné je sjet svah na „dřevěných prkýnkách" i jak dlouho se takové lyže vyrábí.

Šediváček se na blátě nevzdal

Deštné v Orl. h. – Počasí letošnímu ročníku tradičního závodu psích spřežení Šediváčkův long zrovna nepřálo. Ačkoli několik centimetrů sněhu napadlo, bláto a kameny v namrzlé ledové vrstvě prosvítaly takřka všude.

Procházet se budou po obci už brzy zcela bezpečně

Deštné v Orl. horách – Chodci se konečně projdou po nových chodnících. A to už během několika málo měsíců.         Obec má totiž v příštím roce v plánu jejich kompletní přestavbu.Jedná se zejména o ty v centru obce, byly už v hodně špatném stavu, proto se obecní zastupitelstvo rozhodlo pro jejich opravu.„Zatím jsme zažádali o dotaci ze Státního fondu pro dopravní infrastrukturu, doufáme, že nám bude přidělena. Mělo by to být asi osmdesát pět procent z celkové částky," vysvětluje Alena Křížová, starostka obce Deštné v Orlických horách.

V Deštném účinkovali v hlavní roli psi z celé republiky

Deštné v O. h. – Čtvrteční podvečer probíhal na horské službě hlavně v režii zkušených psů. Konalo se tu totiž cvičení psů v terénu, zúčastnilo se jich čtrnáct, a to z horských služeb celé České republiky.Tento výcvik byl zaměřen zejména na plošné vyhledávání, které se vykonává hlavně v tomto období, kdy ještě není tolik sněhu, a samozřejmě také přes léto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení