VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Sdružení Neratov otevře restauraci, kde mohou pracovat také hendikepovaní

Bartošovice v Orlických horách/Neratov - V Neratově opět chystají spoustu novinek. Jednou z nich je oprava místní hospody. Hospoda v Neratově se totiž po několika letech, kdy ji provozovala externí firma, opět vrací pod správu Sdružení Neratov. Návštěvníci se mohou těšit na nové prostředí i změny v jídelním lístku. Bohužel to ale znamená, že až do prosince bude mít místní hospoda zavřeno. Za to se všem návštěvníkům Sdružení Neratov omlouvá.

Poutní slavnosti v Neratově zahájí pěší procesí z Rokytnice

Neratov - Ode dneška až do neděle bude v Neratově patrně nejživěji v celém roce. Konají se tady vyhlášené poutní slavnosti. Jejich tradice sahá až do 17. století. Obnovit se je úspěšně povedlo po roce 1989.

Léto v polském Zielenci ožije festivalem

Orlické hory - Prázdninový seriál Deníku a Euroregionu Glacensis se snaží přiblížit proslulá i méně známá místa Orlických hor a Podorlicka.

Divadlo ze slámy roste v Neratově

Neratov - Festival Menteatrál se po roce vrací Do Neratova. Hlavním smyslem netradiční přehlídky, která odstartuje v pátek 31. července, je představit divákům domácí i zahraniční tvorbu divadel, která pracují zejména s postiženými lidmi. 

Žáci z dobřanské základky dokázali obhájit vítězství

Dobřany - V letošním ročníku celostátní vědomostní soutěže Eurorebus Junior obhájili vítězství žáci Základní školy Trivium Plus v Dobřanech v Orlických horách.

Pražské studentské sbory rozezní kostely Orlických hor

Neratov, Bartošovice v O. h. - Sdružení Neratov srdečně zve na koncert pražských studentských pěveckých sborů „Divertimento" a „Besharmonie", které v sobotu, 20. června od 20 hodin vystoupí v kostele v Neratově. Vstupné bude dobrovolné.

Noc v Sýpce a dobrodružství s kriminální zápletkou

Rokytnice v O. h. - Sýpka -Muzeum Orlických hor připravilo pro návštěvníky zajímavou akci na víkend. V sobotu 6. června se Sýpka otevře pro návštěvníky v noci. Je zde připraven bohatý kulturní program.

Rokytnické přírodní koupaliště po letní sezoně čekají změny

Rokytnice v Orlických horách - Místní přírodní koupaliště v podobě požární nádrže bude přes léto opět sloužit ke koupání a rekreaci. Město momentálně plánuje jeho napuštění. Po letní sezoně by se chtělo pustit do jeho rekonstrukce.

Hanička už zahájila letošní sezonu

Rokytnice v Orl. h. – Dělostřelecká tvrz Hanička, která byla postavená před druhou světovou válkou nedaleko Rokytnice v Orlických horách, zahájila v pátek návštěvnickou sezonu.Návštěvníky čekají novinky ve vstupní expozici i v podzemních sálech, podařilo se také opravit omítky pěchotního srubu U lomu. ČTK to dnes řekl vedoucí muzea Pavel Minář.

Orlické hory nově přiblíží hra Geofun

Rychnovsko - Terénní geolokační hra Geofun, která je pro mnohé ještě neznámá, by měla nově fungovat v Orlických horách. Cyklistům a turistům tato hra zpestří výlet a provede je zdejšími nejnavštěvovanějšími místy. Stačí mít u sebe chytrý telefon.

Návštěvníky láká Dobrošov, oceněna byla i rokytnická Sýpka

Rychnovsko - Příspěvkové organizace zřizované Královéhradeckým krajem na úseku kultury hospodařily v roce 2014 s téměř stejnými výsledky jako v předcházejících letech.

Možnost, že v Česku na sjezdovce potkáte sportovce „pod vlivem" není miz

Orlické hory Zimním sportům přeje počasí i dostatek sněhu a České hory tak zažívají úspěšnou sezónu. Mezi desítkami tisíc návštěvníků se však najde i řada těch, kteří sportují tzv. pod vlivem. Průzkum České pojišťovny ukázal, že 90 % lidí alkoholu při zimních sportech neholduje.

Neratov zažívá velkou obnovu, pomozte také

Neratov Sdružení Neratov získalo před nedávnem dvě ocenění Flocus, jednou byla cena veřejnosti, kde se umístilo sdružení na prvním místě hlavně díky internetovému hlasování.

Masopustní rej vypukne v Rokytnici

Rokytnice v Orlických horách – Masopustní průvod odstartuje na horách již tuto sobotu. Sraz masopustníků je od deseti hodin ve školní jídelně, zde se začnou připravovat zajímavé masky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení