VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Děti se vydaly na pašeráckou stezku

Orlické Záhoří – Pašeráctví od nepaměti patřilo k životu v příhraničních oblastech. Se vstupem do schengenského prostoru ale pozbylo jakéhokoliv významu, takže dnes se tomuto řemeslu, které kdysi ulehčovalo lidem na horách život, lze věnovat jen z kratochvíle.

Na horách už Kačenka opět předala vládu Rampušákovi

Deštné v O. h. – O tom, že již brzy si vezme slovo podzim, nás ujišťují četné akce, na nichž se lidé loučí s létem. Snad ta nejvyhledávanější v okrese se konala uplynulou sobotu v Deštném v Orlických horách a za slunečného počasí přitáhla množství návštěvníků z širokého okolí.

Mladý rybář z Ohnišova chytil výstavního candáta

ÚPLNOU NÁHODOU SE PODAŘILO mladému rybáři Zdeňku Dragúňovi z Ohnišova chytit výstavního candáta. Na přehradě v Zákraví měl poslední prázdninové úterý časně ráno políčeno na kapry, chytal „na těžko" a jako návnadu použil kukuřici. Jaké bylo jeho překvapení, když se na něj místo kapra z podběráku „zubil" candát. Na první pohled to byla obrovská ryba, měřila 70 centimetrů, což není u tohoto druhu zas tak obvyklé. Radost z parádního úlovku jsme měli všichni velikou, proto bychom se o ni chtěli podělit s čtenáři Deníku. Všem  rybářům přejeme Petrův zdar!   

Zastupitelé vyšli žádosti o spoluúčast obce vstříc

Liberk – Zastupitelé obce Liberk vyslyšeli žádost rychnovského děkanství, aby z obecního rozpočtu přispěli na obnovu farního kostela svatých Petra a Pavla. Na svém posledním zasedání koncem srpna jednomyslně schválili uvolnění požadovaných 20 000 korun.

Elada v Bystrém se poprvé zcela zaplnila

Bystré – Neobyčejně sváteční atmosféru mělo zahájení školního roku v Bystrém, a to i přesto, že se tam žádná základní škola nenachází. Obec se totiž může nově pochlubit mateřskou školou.

Prorektorka UHK: „Ke školám v kraji máme blízko“

Olešnice v O. h. – Začátek školního roku v Olešnici v Orlických horách zpestřila návštěva prorektorky Univerzity Hradec Králové MONIKY ŽUMÁROVÉ.

Nadechnout, odrazit a jízda po laně začíná

Říčky v O. h. – Každou sobotu se v Rychnovském deníku setkáváte se seriálem, kde pro vás testujeme adrenalinové sporty, jež si můžete v okrese vyzkoušet. Tentokrát jsme vyrazili otestovat okruh plný sjezdů v lanovém centru v Říčkách v Orlických horách.

Na pěší a cyklisty čeká lávka, motoristé musí po objížďce

Bartošovice v O. h. – Na motoristy, kteří k cestám do Polska využívají hraničního mostu v Bartošovicích v Orlických horách, čeká v těchto dnech překvapení. Kraj se pustil do plánované rekonstrukce příjezdové cesty k němu a jednoho menšího klenbového mostu.

Život v obci se už vrací do normálu

Zdobnice – Více než samotný výsledek posledních komunálních voleb zajímalo občany Zdobnice to, jak dopadne ustavující zasedání nového zastupitelstva. To se konalo v pátek večer a stihlo se na něm probrat hodně.

Matoušem se nesly Slukovy skladby

KOSTEL SVATÉHO MATOUŠE V Jedlové v Orlických horách se v sobotu těšil takovému zájmu veřejnosti jako v dobách, kdy tato část Deštného byla ještě lidnatou obcí. Místní i návštěvníky z daleka sem přilákala světová premiéra zatím posledního díla uznávaného hudebního skladatele Luboše Sluky, rodáka z Opočna. Ten byl na koncertu  osobně přítomen. Interprety Kladských písní a balad byl sólista Svatovítské katedrály Jakub Hrubý, instrumentální doprovod zajistila Ladislava Vondráčková.  

„Dopis na rozloučenou“ byl 
prý momentálním selháním

Olešnice v Orlických horách – Pro někoho Kocourkov, pro druhého trochu nestandardní situace, která se však naštěstí vyřešila. Tak nahlížejí obyvatelé a někteří zastupitelé na stav v obci, který vznikl po zveřejnění plánované rezignace starostky Evy Skalické.

Nával adrenalinu jsme cítili ještě cestou domů

Zdobnice – Každou sobotu se v Rychnovském deníku setkáváte se seriálem, kde pro vás testujeme adrenalinové sporty, jež si můžete v okrese vyzkoušet. Tentokrát jsme vyrazili na paintball do Zdobnice.

Ve Zdobnici už snad konečně vidí světlo na konci tunelu

Bačetín, Zdobnice  – Nedávné komunální volby v Bačetíně a Zdobnici snad nebyly nadarmo. Hlavně ve druhé zmiňované obci by snad konečně mohlo dojít ke zvrácení letité patové situace, která horské středisko brzdila v rozvoji.

Osvětlovali taje minulosti

Kounov – Podstatná část soboty v kounovském hotelu Zlatý potok patřila historii. Sjeli se sem totiž archiváři a kronikáři z širšího okolí, aby se podělili o plody své práce a vyměnili si zkušenosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení