VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Na pěší a cyklisty čeká lávka, motoristé musí po objížďce

Bartošovice v O. h. – Na motoristy, kteří k cestám do Polska využívají hraničního mostu v Bartošovicích v Orlických horách, čeká v těchto dnech překvapení. Kraj se pustil do plánované rekonstrukce příjezdové cesty k němu a jednoho menšího klenbového mostu.

Život v obci se už vrací do normálu

Zdobnice – Více než samotný výsledek posledních komunálních voleb zajímalo občany Zdobnice to, jak dopadne ustavující zasedání nového zastupitelstva. To se konalo v pátek večer a stihlo se na něm probrat hodně.

Matoušem se nesly Slukovy skladby

KOSTEL SVATÉHO MATOUŠE V Jedlové v Orlických horách se v sobotu těšil takovému zájmu veřejnosti jako v dobách, kdy tato část Deštného byla ještě lidnatou obcí. Místní i návštěvníky z daleka sem přilákala světová premiéra zatím posledního díla uznávaného hudebního skladatele Luboše Sluky, rodáka z Opočna. Ten byl na koncertu  osobně přítomen. Interprety Kladských písní a balad byl sólista Svatovítské katedrály Jakub Hrubý, instrumentální doprovod zajistila Ladislava Vondráčková.  

„Dopis na rozloučenou“ byl 
prý momentálním selháním

Olešnice v Orlických horách – Pro někoho Kocourkov, pro druhého trochu nestandardní situace, která se však naštěstí vyřešila. Tak nahlížejí obyvatelé a někteří zastupitelé na stav v obci, který vznikl po zveřejnění plánované rezignace starostky Evy Skalické.

Nával adrenalinu jsme cítili ještě cestou domů

Zdobnice – Každou sobotu se v Rychnovském deníku setkáváte se seriálem, kde pro vás testujeme adrenalinové sporty, jež si můžete v okrese vyzkoušet. Tentokrát jsme vyrazili na paintball do Zdobnice.

Ve Zdobnici už snad konečně vidí světlo na konci tunelu

Bačetín, Zdobnice  – Nedávné komunální volby v Bačetíně a Zdobnici snad nebyly nadarmo. Hlavně ve druhé zmiňované obci by snad konečně mohlo dojít ke zvrácení letité patové situace, která horské středisko brzdila v rozvoji.

Osvětlovali taje minulosti

Kounov – Podstatná část soboty v kounovském hotelu Zlatý potok patřila historii. Sjeli se sem totiž archiváři a kronikáři z širšího okolí, aby se podělili o plody své práce a vyměnili si zkušenosti.

O nového průvodce je mezi lidmi velký zájem

Rychnovsko – Turistická sezona i prázdniny jsou v plném proudu a také do našeho regionu míří množství turistů. Dalo by se proto říci, že doslova v pravý čas spatřila světlo světa publikace Průvodce Orlickými horami a jejich podhůřím aneb pozvání do Kačenčiny pohádkové říše, pod níž je podepsán Josef Lukášek, známý především díky knihám pohádek z Orlických hor.

Nová střecha skýtá útočiště umělcům

TOHO, ŽE KOSTEL NA VRCHNÍ ORLICI MÁ SVÉ NEOPAKOVATELNÉ KOUZLO, jsou si dobře vědomi i pořadatelé výstavy nazvané „Mezi horama". Ta letos dala již posedmé prostor fotografům, malířům, řezbářům a dalším umělcům, aby svou tvorbu představili široké veřejnosti.

Kostel se zvolna vrací k životu

Vrchní Orlice – Osiřelý kostel v prakticky zaniklé vsi Vrchní Orlice, která se nachází za hřebenem Orlických hor na polských hranicích, se daří postupně zachránit před úplnou zkázou.

Dobřany uspěly, vyhrály Bílou stuhu a peníze

Dobřany – Obec slaví úspěch. Poprvé se přihlásila do soutěže Vesnice roku v Královéhradeckém kraji a hned se umístila na výborném místě. Dostane navíc finanční odměnu tři sta tisíc korun. Získala totiž Bílou stuhu – vítězné obce jsou oceňovány různými barvami stuh, které odpovídají tomu, v čem jsou nejlepší.

Hasiči oslavili už 140 let

HASIČI V ROKYTNICI OSLAVILI již 140 let své existence. Své výročí si v sobotu připomněli na rokytnickém náměstí při zápolení se svými kolegy z širokého okolí. 

Předválečná pevnost brzy omladí svou tvář

Rokytnice v O. h. – Pevnost Hanička by měla ještě před koncem roku ukázat omlazenou tvář. Město Rokytnice, které vojenskou památku vlastní, hodlá zrekonstruovat její  vstupní expozici.

Orlické hory a kolo patří k sobě

Orlické hory – Prázdninové měsíce už netrpělivě vyhlížejí také hoteliéři v Orlických horách. A to přesto, že letní prázdniny mohou tržbám ze zimy konkurovat jen stěží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies