VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Šediváček se na blátě nevzdal

Deštné v Orl. h. – Počasí letošnímu ročníku tradičního závodu psích spřežení Šediváčkův long zrovna nepřálo. Ačkoli několik centimetrů sněhu napadlo, bláto a kameny v namrzlé ledové vrstvě prosvítaly takřka všude.

Procházet se budou po obci už brzy zcela bezpečně

Deštné v Orl. horách – Chodci se konečně projdou po nových chodnících. A to už během několika málo měsíců.         Obec má totiž v příštím roce v plánu jejich kompletní přestavbu.Jedná se zejména o ty v centru obce, byly už v hodně špatném stavu, proto se obecní zastupitelstvo rozhodlo pro jejich opravu.„Zatím jsme zažádali o dotaci ze Státního fondu pro dopravní infrastrukturu, doufáme, že nám bude přidělena. Mělo by to být asi osmdesát pět procent z celkové částky," vysvětluje Alena Křížová, starostka obce Deštné v Orlických horách.

V Deštném účinkovali v hlavní roli psi z celé republiky

Deštné v O. h. – Čtvrteční podvečer probíhal na horské službě hlavně v režii zkušených psů. Konalo se tu totiž cvičení psů v terénu, zúčastnilo se jich čtrnáct, a to z horských služeb celé České republiky.Tento výcvik byl zaměřen zejména na plošné vyhledávání, které se vykonává hlavně v tomto období, kdy ještě není tolik sněhu, a samozřejmě také přes léto.

Výrobě bílé peřiny nic nebrání

Rychnovsko – Milovníci zimních sportů si mohou mnout ruce. Orlické hory by měla za pár dní konečně pokrýt sněhová peřina.

Záchranáři se stěhují do nového

Deštné v Orl. h. – Po několika měsících usilovné práce byla  v obci  dokončena stavba nového sídla horské služby. Budova je kompletně dostavěna, v této chvíli se už pouze čeká, až se vše přestěhuje ze starých prostorů do nových. Doposud ale horská služba funguje na původní adrese.

Hranici teď zdolávají motoristé i pěší snáze

Bartošovice v Orl.h. – Nový most a silnice a díky tomu plynulejší provoz. To přinesla téměř třímilionová investice obcím na české i polské hranici. Během letošního léta v Bartošovicích silničáři opravili most přes místní potok a silnice jsou nyní na dvou místech rozšířené, aby se na nich mohly vyhýbat protijedoucí automobily.

Ani vločka? Nevadí, sníh si vyrobí

Orlické hory – Před chvílí ukončili letní provoz a už jsou  ve víru příprav na zimní sezonu. Skicentra, hotely a penziony na horách prázdniny neznají, i když uznávají, že teď zažívají rozhodně menší „šrumec" než před pár týdny. Plánování  je však i přes to v plném proudu a takřka všude budou na lyžaře a snowboardisty čekat novinky.

Děti se vydaly na pašeráckou stezku

Orlické Záhoří – Pašeráctví od nepaměti patřilo k životu v příhraničních oblastech. Se vstupem do schengenského prostoru ale pozbylo jakéhokoliv významu, takže dnes se tomuto řemeslu, které kdysi ulehčovalo lidem na horách život, lze věnovat jen z kratochvíle.

Na horách už Kačenka opět předala vládu Rampušákovi

Deštné v O. h. – O tom, že již brzy si vezme slovo podzim, nás ujišťují četné akce, na nichž se lidé loučí s létem. Snad ta nejvyhledávanější v okrese se konala uplynulou sobotu v Deštném v Orlických horách a za slunečného počasí přitáhla množství návštěvníků z širokého okolí.

Mladý rybář z Ohnišova chytil výstavního candáta

ÚPLNOU NÁHODOU SE PODAŘILO mladému rybáři Zdeňku Dragúňovi z Ohnišova chytit výstavního candáta. Na přehradě v Zákraví měl poslední prázdninové úterý časně ráno políčeno na kapry, chytal „na těžko" a jako návnadu použil kukuřici. Jaké bylo jeho překvapení, když se na něj místo kapra z podběráku „zubil" candát. Na první pohled to byla obrovská ryba, měřila 70 centimetrů, což není u tohoto druhu zas tak obvyklé. Radost z parádního úlovku jsme měli všichni velikou, proto bychom se o ni chtěli podělit s čtenáři Deníku. Všem  rybářům přejeme Petrův zdar!   

Zastupitelé vyšli žádosti o spoluúčast obce vstříc

Liberk – Zastupitelé obce Liberk vyslyšeli žádost rychnovského děkanství, aby z obecního rozpočtu přispěli na obnovu farního kostela svatých Petra a Pavla. Na svém posledním zasedání koncem srpna jednomyslně schválili uvolnění požadovaných 20 000 korun.

Elada v Bystrém se poprvé zcela zaplnila

Bystré – Neobyčejně sváteční atmosféru mělo zahájení školního roku v Bystrém, a to i přesto, že se tam žádná základní škola nenachází. Obec se totiž může nově pochlubit mateřskou školou.

Prorektorka UHK: „Ke školám v kraji máme blízko“

Olešnice v O. h. – Začátek školního roku v Olešnici v Orlických horách zpestřila návštěva prorektorky Univerzity Hradec Králové MONIKY ŽUMÁROVÉ.

Nadechnout, odrazit a jízda po laně začíná

Říčky v O. h. – Každou sobotu se v Rychnovském deníku setkáváte se seriálem, kde pro vás testujeme adrenalinové sporty, jež si můžete v okrese vyzkoušet. Tentokrát jsme vyrazili otestovat okruh plný sjezdů v lanovém centru v Říčkách v Orlických horách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies