VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Pochod s hůlkami podpoří rychnovský domácí hospic

Rokytnice v Orlických horách - Pochod všech generací na podporu rychnovského Domácího hospicu Setkání se uskuteční v sobotu 17. června od 14 hodin v Rokytnici v Orlických horách, kde také žijí rodiny, jimž hospic poskytuje své služby.

Malujete? Navštivte malířský kurz uprostřed Orlických hor

Rokytnice v Orlických horách - Malíři a adepti výtvarného umění stráví víkend uprostřed krásné přírody. Město Rokytnice pořádá ve dnech 16. až 18. června třídenní kurz v prostředí Orlických hor, na který naváže o čtrnáct dnů později pokračování v Sovích horách.

Prohlédněte si zblízka práci známých umělců

Rychnovsko - Jediný den v roce máte možnost navštívit výtvarníky Královéhradeckého kraje v jejich tvůrčím prostředí. Setkat se s umělci osobně, prohlédnout si jejich dílny a ateliéry, cítit vůni barev, dřeva, hlíny či kovu.

V Deštném nadělí k výročí návštěvníkům novou lanovku

Deštné v Orlických horách - Lanovka bude uvedena do provozu letos na podzim.

Prohlédněte si Arménii na fotkách

Rokytnice v Orlických horách - „Arménie - země hor, klášterů a vína" je název výstavy fotografií Robina Böhnishe, která byla v pátek zahájena v expozici Muzea Orlických hor Sýpka.

Do hor začaly jezdit cyklobusy

Orlické hory - Cyklobusy do Orlických hor, oblasti Bukové hory a Králického Sněžníku vyjely už první červnový víkend a budou jezdit každou sobotu a neděli včetně svátků až do konce září 2017.

Orlický sekáč s báječnou atmosférou zná vítěze

Nebeská Rybná - Návratem k tradicím je soutěž Orlický sekáč, jejíž osmý ročník proběhl v sobotu v Nebeské Rybné v Orlických horách. Pohled na louku vracel diváka o několik desítek, možná i o celou stovku let zpět, do doby, kdy se žilo pomaleji a pole i louky nebrázdila obrovská plechová monstra, ale tráva a obilí „lehaly" pod kosami sekáčů.

Charita slavila své čtvrtstoletí oceněním nejlepších pracovníků

Neratov - Čtvrtstoletí od svého vzniku si v pátek připomněla Diecézní katolická charita Hradec Králové slavnostní a děkovnou mší v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově a oceněním svých nejlepších pracovníků. Šest z nich bylo vyznamenáno zlatým charitním křížem, šestnáct dalších dostalo kříž stříbrný.

Olešnické „hraníbraní" je tady!

Olešnice v Orlických horách - Nezáleží, jak jsi starý, prostě je den hraníbraní. To je podtitul velké akce, která se koná v sobotu v Olešnici v Orlických horách. Začíná ve 14 hodin na TJ Start.

'Nabrousit kosy a jde se na to!' bude znít po celou sobotu Nebeskou Rybnou

Nebeská Rybná - Na Orlickém sekáči v se sobotu 3. června letos už poosmé sejdou nejlepší sekáči nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a Polska. Je to největší folklórní soutěžní akce svého druhu u nás.

Začíná nová sezona cyklobusů

Rychnovsko - Na silnice se vracejí cyklobusy. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj. Loňská sezona patřila k těm úspěšným, celkem bylo přepraveno 12,5 tisíce kol a téměř 70 tisíc osob.

Do Muzejní noci se ponořila i Sýpka

Rokytnice v Orlických horách - Do výjimečné atmosféry takzvané Muzejní noci se v pátek večer ponořila i Sýpka - Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách. Ústředním tématem páteční noci byly fotografie.

Neratovský kostel nabídne vydatnou porci koncertů

Neratov - Víkend plný kultury nabízí kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Co se zdá nemožné, je skutečně možné

Sedloňov - „S vděčností za veškerou péči o naší „Bohemia bona" v krásných Orlických horách" vepsal do kroniky obce Sedloňov Jeho Eminence Dominik kardinál Duka krátce předtím, než v sobotu 20. května opustil tento krásný kout Orlických hor poté, co vysvětil novotou zářící kapličku Panny Marie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení