VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

Možnost, že v Česku na sjezdovce potkáte sportovce „pod vlivem" není miz

Orlické hory Zimním sportům přeje počasí i dostatek sněhu a České hory tak zažívají úspěšnou sezónu. Mezi desítkami tisíc návštěvníků se však najde i řada těch, kteří sportují tzv. pod vlivem. Průzkum České pojišťovny ukázal, že 90 % lidí alkoholu při zimních sportech neholduje.

Neratov zažívá velkou obnovu, pomozte také

Neratov Sdružení Neratov získalo před nedávnem dvě ocenění Flocus, jednou byla cena veřejnosti, kde se umístilo sdružení na prvním místě hlavně díky internetovému hlasování.

Masopustní rej vypukne v Rokytnici

Rokytnice v Orlických horách – Masopustní průvod odstartuje na horách již tuto sobotu. Sraz masopustníků je od deseti hodin ve školní jídelně, zde se začnou připravovat zajímavé masky.

Žena narazila do hasičského auta

Rokytnice v Orlických horách - V Nádražní ulici v pondělí kolem půl osmé ráno došlo k srážce dvou vozidel. Čtyřiadvacetiletá řidička osobního auta Volkswagen Passat zřejmě nedala přednost v jízdě vozidlu hasičského záchranného sboru, které mělo zapnuté výstražné zařízení a mělo tak právo přednostní jízdy.

Hasiči z Dobrušky a Olešnice vyjížděli 
k nehodě. Automobil skončil na střeše

Olešnice v Orlických horách – Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách vyjížděli ve středu po 16. hodině k dopravní nehodě osobního automobilu, který skončil převrácený na střeše v Olešnici v Orlických horách. Hasiči automobil otočili, k úniku provozních kapalin nedošlo. Při události nebyl nikdo zraněn.

Řidič sjel z namrzlé silnice, vyprostili ho hasiči

Olešnice v Orlických horách - Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách v podvečer vyprošťovali pomocí navijáku na technickém automobilu osobní automobil, který vyjel částečně mimo vozovku v Olešnici v Orlických horách. Nikdo nebyl zraněn. Na místo byl přivolán sypač, aby posypal obtížně sjízdnou komunikaci.

Sněhu je sice málo, úrazů však stále přibývá

Orlické hory - Hory sice zrovna ledové království nepřipomínají a sněhu je pomálu, s úrazy je to však naopak, je jich čím dál víc. Horská služba letos zasahovala už u 1440 úrazů. Nejvíce zásahů horští záchranáři zaznamenali v Krkonoších (522 případů), následovaných Orlickými horami a Jeseníky.

OBRAZEM: Skiinterkritérium v Říčkách v obrazech

Orlické hory - FOTO - Na 53. ročníku mezinárodních lyžařských závodů se na černé sjezdovce v Orlických horách představili mladí sjezdaři ze šestnácti zemí

Lyžaři 
se konečně dočkali

Orlické hory – Sněhová nadílka konečně dorazila i do nížin. Radují se děti i sportovci, kteří si chtějí pořádně zalyžovat.Většina skicenter v Orlických horách je konečně v provozu. Intenzivně již několik dní zasněžují. Lyžovat se dá momentálně hned na několika místech.

Kašna bude asi lákadlem pro vandaly

Rokytnice v Orl. h. – Kulturní památka, která je součástí zdejšího náměstí, se brzy dočká obnovy. Od května se začne pracovat na restaurování kašny.Ta funguje posledních dvacet let silou vůle – voda se ztrácí z podzemního rezervoáru a pískovec je také ve špatném stavu. Proto se město rozhodlo kašnu opravit, a to i přesto, že  v Rokytnici už několikrát řádili na památkách vandalové.

Zloději, kteří nemají rádi historii
v Rokytnici plundrují památky

Rokytnice v Orl. h. – Neznalost dějin a neúcta k nim i historickým památkám – to je podle starosty tohoto horského města trend dnešní společnosti. Právě on prý žene zloděje, kteří se neštítí ukradnout a poškodit památky staré několik set let.

Long letos moc dlouhý nebyl, o to byl však náročnější

Deštné v Orl.h. – Extrémně náročný byl letošní ročník závodu psích spřežení Šediváčkův long. V době konání 18. ročníku nebyl dostatek sněhu a musheři museli poprvé zapřáhnout psy do tréninkových kár místo do saní. Nejrychlejším závodníkem byl Roman Habásko, který se svým psím spřežením zdolal devětapadesát kilometrů, které tvořilo několik etap, v součtu za tři hodiny a 16 minut. Jeho káru táhlo osm sibiřských huskyů.

Lyžníci předvedli historii v praxi

Olešnice v Orl. h. – Jako za dob našich prababiček a pradědů se oddávali zimním radovánkám účastníci mistrovství v historickém lyžování. V sobotu se na svahu proháněli jezdci na jasankách.

Sjet kopec na lyžích jasankách je zážitek

Olešnice v Orl. h. – Pořádá mistrovství v historickém lyžováním a po vzoru svého dědečka vyrábí dobové lyže, jasanky. ZDENĚK FRIML z Dobrého se rozpovídal o tom, kde se zrodil nápad pořádat závod, jak náročné je sjet svah na „dřevěných prkýnkách" i jak dlouho se takové lyže vyrábí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies