VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLICKÉ HORY

V Říčkách vyrábějí sníh nejvyšší kvality

Říčky v O. h. – Zbrusu nový systém umělého zasněžování už ve skiareálu Říčky běží déle než týden. Oficiální uvedení do provozu se ale konalo až o uplynulém pátku.

FOTO: Chráněné dílny hostily stovky návštěvníků

Bartošovice v O. h. – Vánočních jarmarků je v tomto období velké množství a konají se snad všude. Ten bartošovický je ale v mnohém odlišný. Představují se na něm totiž hlavně produkty zdejších chráněných dílen.

V kvasinské Škodovce dneškem nastaly tři týdny „prázdnin“

Kvasiny – Leckdo může během vánočních svátků závidět školákům jejich vánoční prázdniny. Není to však případ několika tisíc pracovníků kvasinské automobilky.

Děti v dobřanské škole poznávaly klasické nástroje

Dobřany – Základní školy by svým žákům měly poskytovat všestranný rozhled, což si na té v Dobřanech dobře uvědomují. Již podruhé tu proto zorganizovali koncertní vystoupení skupinky hradeckých filharmoniků.

Sníh už na horách nafoukají i bez velkého mrazu

Orlické hory – Hned o několika novinkách se mohli už o uplynulém víkendu přesvědčit lyžaři v Říčkách v Orlických horách.

Sjezdovky v Orlických horách zahájily svůj provoz

Orlické hory – Hurá na hory. V pátek a o víkendu se v letošní zimní sezoně poprvé rozjely vleky ve dvou největších horských střediskách – v Deštném a v Říčkách.

Čertovskou tradici neporušili v kvasinské škole ani letos

Kvasiny - OBJEKTIVEM DENÍKU: Pořádné peklo zažili děti ze Základní školy v Kvasinách. Tradiční mikulášskou nadílku nemohli letos porušit a tak školu navštívila celá družina i s čerty a anděli.

Lyžaři plesají, řidiči proklínají. Zima už zazlobila

Rychnovsko – Přestože v nížinách to na silnicích vypadá stále jako na podzim, horské oblasti už začínají být zasypané sněhem. Vlekaři už o víkendu zahájí sezonu a sněhová děla jedou naplno.

Rokytnici dnes obsadí čerti, andělé i Mikuláš

Rokytnice v Orlických horách – Jako v pekle i jako v nebi to bude dnes vypadat v tomto horském městě.

Rapid obsazuje garáže řidičů, není ale bezchybný

Rychnovsko – Je tomu šest týdnů, kdy se nejen po silnicích na Rychnovsku poprvé projížděli řidiči v novém modelu Škoda Rapid. 

Vlasta otevřela výstavu betlémů v Kvasinách

Kvasiny - Zámek Kvasiny se již opět zaplnil výstavou betlémů z Orlických hor.

Zima se vrátila do Orlických hor

Orlické hory - V nižších polohách rychnovského okresu sice čerstvá sněhová nadílka rychle roztávala a nepůsobila žádné komplikace, ale na svazích Orlických hor se zatím sníh udržel.

Deštné se pochlubilo zmodernizovanou čistírnou

Deštné v O. h. – Vedle zimních radovánek nabízelo včera Deštné v Orlických horách jeden méně obvyklý zážitek. Návštěvníkům se otevřela tamní čistírna odpadních vod.

Za svým názorem si stojí. Mandát nesloží

Olešnice v O. h. – Článek v Rychnovském deníku ze dne 7. 11., v němž Luboš Schejbal, jeden ze zastupitelů Olešnice v Orlických horách, pranýřoval vedení obce za přístup ke školské problematice, vyvolal nečekanou odezvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies