VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Knihovník si čtenáře občas i přezkoušel

Opočno – Dnes nás čeká rozloučení s domem čp. 10. Minule jsme skončili v roce 1913, kdy začal sloužit „hlavně k obývání městských zřízencův." Podle matrik a dalších dokumentů zde žila např. porodní asistentka, městský strážník či elektromontér města.

Lídr nedal Baronům šanci

Rychnovsko – Krajská soutěž hokejistů pokračovala ve středu zápasy 11. kola. V duelu prvních dvou týmů průběžné tabulky lídr z Nového Bydžova rozdrtil Opočno a prodloužil vítěznou sérii na deset zápasů. Čestice sahaly v Jaroměři po bodech, ale o jejich těsné prohře rozhodl inkasovaný gól pouhých čtrnáct vteřin před koncem třetí třetiny. Semechničtí hokejisté měli v tomto kole volno.

Opočno splnilo roli favorita, ale v koncovce se opět trápilo

Opočno – Krajská soutěž hokejistů pokračovala zápasy desátého kola. Opočno potvrdilo roli favorita a zdolalo rezervu Třebechovic. Semechničtí neuspěli ve Dvoře Králové, když inkasovali třináct gólů. Hokejisté Čestic měli v tomto kole volno.

Fotografie pomohly přiblížit „život“ domu č. 10

Opočno –  V minulém díle stál na konci našeho vyprávění řezník Karel Potůček, dnes se k němu vrátíme. Řeznickou živnost v domě čp. 10 ukončil někdy před rokem 1901. Přesto asi nouzí netrpěl – stal se z něho majitel realit.

Sousedské derby rozhodla branka Ivančice v prodloužení

Opočno: Semechničtí hokejisté dokázali i v druhém vzájemném souboji porazit opočenské Barony.

Náměstí ve víru Vánoc a neřestí

Opočno – Vánoční atmosféra, tajemno, strach, to vše dýchlo na každého návštěvníka, který dorazil v sobotu na opočenské náměstí.

Po mnoha letech v Opočně svítá naděje na nový obchvat

Opočno –  Plánovaný obchvat v Opočně se možná konečně dočká své realizace. Tento projekt je podrobněji řešen již od 80. let, bohužel do této doby nedošlo k jeho výstavbě.Královéhradecký kraj se ale o to, na popud obce, začal opět zajímat. Teď je vše v režii kraje. Bude to však běh na dlouhou trať.Obyvatelé Opočna již několik let poukazují na tento problém. Provoz ve městě je totiž opravdu obrovský.

Peklo i sváteční atmosféra. Města žijí adventem

Opočno, Rychnov n. K. – Přestože čerti a Mikuláš chodí tradičně až v předvečer šestého prosince, Opočnem proletí celá pekelná družina už v sobotu. Tradiční akce letos připdane o něco dřív, jelikož během jediného dne se také rozsvěcí vánoční strom.

Opočenské domy vyprávějí, dnes přímo na stříbrném plátně

Opočno – Pověstný bič si na sebe upletla letopisecká komise v Opočně. Od roku 2008 v tichosti sbírala a katalogizovala textové i obrazové materiály, letos začala zveřejňovat aspoň minimum výsledků sobotními články v Deníku. Odezvy jsou výborné, a tak se komise pouští do další akce. Tou bude dnešní promítání s názvem Opočenské proměny, které začne v 17.30 hodin v Kodymově národním domě (KND).

Opočenský zámek nezavírá. Projít komnatami je možné ještě po celý listopad

Opočno – S netradičním nápadem přišli na opočenském zámku. zatímco jinde už sezona skončila a jednotlivá sídla se pomalu zazimovávají, tady si ještě interiéry projdou návštěvníci s průvodcem během celého listopadu. „Hledali jsme možnosti, jak prodloužit návštěvní dobu a listopad nám vyšel jako nejlepší možný měsíc," prozrazuje kastelán zámku Josef Jirák.

Město bude hostit díla za miliony

¨Opočno – V Česku je ještě nikdo neviděl, příští rok se ale ukáží ve výstavní síni města. Řeč je o obrazech světoznámého a mezinárodně ceněného opočenského rodáka, malíře Františka Kupky.Jeho díla se totiž objeví na výstavě Kupka-Puteax-Opočno, která by měla být otevřena v květnu příštího roku.

Luštinec: „Rozhodla druhá třetina“

Opočno – Krajská soutěž hokejistů pokračovala ve středu zápasy čtvrtého kola. Z okresního tria zasáhli do bojů jen opočenští Baroni, kteří doma podlehli Novému Bydžovu. Semechničtí měli volný los a Čestice hrají s béčkem Jaroměře až dnes, zápas na rychnovském zimním stadionu začíná v 19 hodin.  

Opočeňáci se mohou jít klouzat.
Ve městě se začal hrát curling

Opočno – Novému a na místní poměry nezvyklému sportu se nyní mohou věnovat  všichni, které zaujme „zametání" košťaty po ledě.Na místním zimním stadionu totiž začal trénovat hradecký curlingový klub CC Riper.„Rozhodli jsme se tak proto, že kvůli tahanicím o hradecký zimní stadion nám neúměrně stoupla cena tréninkových hodin," popisuje vedoucí týmu juniorů Václav Hubálek.

Do Opočna přilétli Bebí i Lukáš

Opočno – Do města a na zámek se opět po roce sjely desítky sokolníků se svými dravci. Letos jich prý bylo o něco méně. To však neznamená, že by se také méně bavili. „Scházíme se tady už spoustu let – já jsem tu zhruba po pětatřicáté. Je tu pokaždé dobrá nálada a sejdou se zde skvělí kamarádi," shrnul tři dny Mezinárodního setkání sokolníků jeho účastník Jiří Nejedlý  z Prahy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies