VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Slovenské divadlo zahraje v Opočně filozofickou hru papeže Jana Pavla II.

Opočno - Město zahájilo předprodej vstupenek na českou předpremiéru nádherné filozoficko-poetické hry jedné z největších osobností 20. a 21. století Karla Wojtyły (Jana Pavla II.) Lúča otcovstva. Hra v podání slovenského divadla Teatro Colorato Bratislava se uskuteční 18. dubna od 19 hodin v Kodymově národním domě. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v Informačním centru v Opočně za 150 korun.

Na facebooku Opočno pro Rebečina Křídla se draží pro dobrou věc

Opočno - Pomoci druhému v těžké životní situaci a alespoň trochu ulehčit život těžce nemocné holčičce se rozhodli v Opočně. Veřejnost bude vyrábět motýlky z nejrůznějších materiálů. Výtěžek z jejich prodeje pomůže malé Rebece, která trpí nemocí motýlích křídel.

Zámek se připravuje na sezonu, i za pomoci vysavače a prachovky

Těšíte se, až se budete opět jako turisté procházet zámeckými komnatami? Aby působily na návštěvníky velkolepým dojmem, je třeba je patřičně uklidit. Trvá to několik dlouhých dní. Takto se uklízí na zámku v Opočně. Zámek Opočno na Rychnovsku se na sezonu připravuje už od přelomu listopadu a prosince. Šestadvacet komnat, které jsou otevřené pro návštěvníky, má kolem šedesáti oken. Zámek má však mnohem více místností.

Obyvatelé Opočna by se měli konečně dočkat obchvatu

Opočno - Již desítky let v Opočně marně usilovali o stavbu obchvatu. V současné době se ale konečně blýská na lepší časy. Obyvatelé by se mohli slibovaného obchvatu konečně dočkat.

Poliklinika v Opočně bude mít nový rentgen

Opočno - Královéhradecký kraj přispěje opočenské poliklinice na nový digitalizovaný rentgen. Samo město Opočno by na jeho nákup nemělo dostatek financí. Čtyřsettisícová dotace od kraje pokryje třetinu z celkové částky.

Medaile z Mistrovství republiky twirlingu 
pro opočenské Mažoretky Colloredo

Mistrovství republiky v twirlingu, které se uskutečnilo 31. ledna a 1. února v Plzni, se s úspěchem zúčastnilo sedm reprezentantek klubu Mažoretky Colloredo z Opočna.

Masopustní průvod v Přepychách obrazem

Obrazem se vracíme k Přepyšskému masopustu. Průvod maškar s muzikanty kráčel v sobotu obcí u Opočna už popáté od obnovení dávné tradice. 

Na léta strávená v Opočně vzpomínají známé osobnosti v nové knize

Opočno – Vánoce jsou obdobím klidu, zastavení i vzpomínání, a tak je dobře, že zrovna nyní spatřila světlo světa publikace, která je plná návratů do minulosti, do časů, kdy lidé k sobě měli mnohem blíž. Kniha dostala titul Vzpomínky na Opočno a zachycuje vyprávění osobností, které strávily část života, povětšinou dětství, právě v tomto městě.

Opočno ve znamení sokolníků, tradice tu žije

Opočno – V uplynulých dnech uvítal zdejší zámek sokolníky nejen z celé republiky, ale i z mnoha dalších evropských zemí.

Nejste ještě rozhodnuti? Přečtěte si názory lídrů v Opočně

Opočno - Komunální volby se rychle blíží, k urnám se obyvatelé okresu vydají již tento víkend, a Deník svým čtenářům přináší komplexní a objektivní zpravodajství.

Opočnem hýbe aféra „Doména“. Volby jsou zkrátka za dveřmi

Opočno – A je to tady. Chtělo by se zvolat. Konečně pořádná předvolební šou. Ne snad, že by se nějaká strana či hnutí vytasily s výjimečným volebním programem, který by zasáhl masy. Malebným Opočnem pod Orlickými horami hýbe nevinný vtípek, nebo také podpásovka. Které z označení je přesné, záleží na tom, komu zrovna místní fandí.

Zvolte si svého starostu Opočno

Rychnovský deník přináší exkluzivní internetové hlasování, ve kterém můžete projevit svůj názor. Kdo by měl být podle vás starosta v pěti městech okresu, které prošly inventurou Deníku?

Opočno zažilo „nejdivočejší“ vývoj ze všech měst v okrese

Opočno – Největší „horko" letošního roku připadlo ve městě paradoxně na jedno únorové úterý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení