VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Opočno díky květinovým záhonům zkrásnělo

Opočno – Město investovalo do úpravy místní zeleně.

150 let školy v Opočně – žáci a učitelé zapálí čtyři svíčky

Opočno – V neděli uplynulo přesně 150 let od položení základního kamene budovy školy na opočenském Trčkově náměstí.

Opočno: Triatlon je pro každého, přijďte na Broumar

Opočno – Opočenský triatlon patří k tradičním sportovním událostem našeho regionu.

Na Rally se pobavíte i večer

Opočno - Závod Pewag Rally Orlické hory již brzy odstartuje v Opočně.  

Opočno má s nemocnicí jasné plány

Opočno – Areál bývalé nemocnice by již brzy mohl připadnout městu. Podle starosty Štěpána Jelínka se dolaďují poslední dokumenty.

Tabulnice k vidění na zámku

Opočno – Co je tabulnice? Ti, kdo slovo spojují s bohatou tabulí, tedy prostřeným stolem, mají pravdu. Slovo tabulnice je skutečně volným překladem německého tafelstuben a doslovně znamená místnost s tabulí. Čím byla tabule zaplněna, to už záleželo na hostiteli.

Hraběnka Colloredo-Mansfeldová: Věřím, že se dočkám

Opočno – Rozhodnutí Ústavního soudu ve věci zámku Opočno z 18. března se stalo jedním ze zpravodajských „hitů" toho dne. V televizních reportážích neskrývala hraběnka Kristina Colloredo Mansfeldová svoji radost a sršel z ní optimismus.

Opočno se brzy představí ve Francii

Opočno, Puteaux – V sobotu bude na radnici města Puteaux u Paříže zahájena výstava obrazů Les enfants de Kupka.

Po obchvatu volá Opočno zatím marně

Opočno – Již pěknou řádku let volají obyvatelé města i jeho vedení po obchvatu, který by ulehčil centru města. Doprava je tam totiž velmi hustá. Ačkoli se na podzim zdálo, že se blýská na lepší časy, naděje na obchvat už zase ochladly.

Opočno čeká náročný program

Rychnovsko – Krajská soutěž hokejistů pokračovala  dalšími zápasy nadstavbové části O pohár předsedy VV KSLH.Semechničtí hokejisté v předehrávaném utkání 10. kola zdolali béčko Třebechovic a v pátek je čeká rozhodující duel o první místo s Opočnem. Čestice neuspěly v Jaroměři, kde osmkrát inkasovaly. Včera večer pak nastoupily k derby v Opočně (utkání skončilo po uzávěrce).

Curling není jen metání koštětem, dá to fušku

Opočno – V sobotu plnili zimní stadion ne hokejoví příznivci, jak tomu bylo v tomto městě zvykem po mnoho let, ale zájemci o curling. Konal se tu Den otevřených dveří pořádaný CC Riper  a každý, kdo přišel, měl možnost zkusit si tuto hru.

Opočenšťí: Po Kupkovi šlapat nechceme

Opočno – Jako pomyslná Kaplického chobotnice působily na obyvatele Opočna studie nového vzhledu Kupkova náměstí.Chobotnice dokázala národ rozdělit na příznivce a odpůrce, v Kodymově domě se však sešla většina těch, kteří zásah do náměstí odmítají. Atmosféra byla dost vypjatá a jednalo se téměř čtyři hodiny.

Opočenští Baroni spustili v Jaroměři gólovou kanonádu

Rychnovsko – Krajská soutěže hokejistů pokračovala dalšími zápasy nadstavbové části O pohár předsedy VV KSLH.V dohrávce druhého kola Čestice přehrály béčko Jaroměře a včera večer přivítaly na rychnovském ledě B-tým Třebechovic.

O klášter je zájem. A to i přesto, že o majiteli rozhodne soud

Opočno – Dvě nabídky na koupi areálu kapucínského kláštera přistály v podatelně krajského úřadu Královéhradeckého kraje. A to i přesto, že zanedlouho bude zahájen soudní spor o samotného vlastníka celého areálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies