VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Zámek v Opočně patří státu, rozhodl odvolací soud

Hradec Králové - Renesanční zámek v Opočně na Rychnovsku patří státu. Ve čtvrtek o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, který řešil odvolání dědičky původních majitelů Kristiny Colloredo-Mansfeldové proti rozhodnutí rychnovského soudu, který loni zámek přiřkl státu.

V Opočně vychází 
nově „knihovnička“

Opočno – Pro místní obyvatele připravilo město novinku.

Studie hluku pro obchvat Opočna je v normě

Opočno – Nedávné bouřlivé diskuze kvůli výstavbě silničního obchvatu Opočna jsou už téměř zapomenuty. Většina lidí ve městě se pomalu zbavuje obav, že kvůli aktivitám občanské iniciativy „Obchvat i pro občany Opočna" se nezačne stavět v požadovaném termínu – do konce roku 2017. O štědrou státní dotaci udělenou v souvislosti s budováním infrastruktury kvasinské průmyslové zóny snad město nepřijde.

Pomohou nemocné Rebece

Opočno – Pomoc pro nemocnou holčičku organizují opět v Opočně. Snaží se ulehčit život malé Rebece Čihákové ze Sezemic u Pardubic, která trpí nemocí motýlích křídel. Také v letošním roce dojde na výrobu motýlů, tentokrát ale budou z perníku.

Zimní spánek na zámku? Je pouze zdánlivý

Opočno – Jak vypadá život na zámku během zimy? Ukládá se ke spánku? Na otázky Rychnovskému deníku před startem návštěvnické sezony odpověděl kastelán opočenského zámku JOSEF JIRÁK.

Jak hospodařit s penězi? 
Nově poradí také ve škole

Opočno – Místní základní škola přichází s novinkou, bude vyučovat i širokou veřejnost. V Opočně se totiž mohou zájemci nově učit finanční gramotnosti. Škola připravila pro veřejnost kurz s názvem „S penězi v každém věku".

Opočno řeší, jak naložit se špitálem

Opočno – Osud hned několika důležitých objektů, které se v Opočně nachází, nyní řeší vedení města.

Opočno si užilo masopust

Opočno - Masopust na sebe v Opočně sice nechal čekat trochu déle, ale to mu nic neubralo na radosti a veselí.

Abonentky na Opočno hudební jdou na dračku

Opočno – Cyklus Opočno hudební se sice rozjede až za měsíc, ale abonentky můžete zakoupit už teď. Je o ně veliký zájem, proto Opočenská beseda avizuje – neváhejte, prodej trvá jen do konce února.

Dopravní revoluce už začala

Opočno – Díky pokračujícím jednáním o obchvatu města je jasné, že nejen Opočno nejspíš v budoucnosti čekají velké dopravní změny. „Dopravní revoluce" se dotkne například i okresního města nebo Solnice. A novinky se rozhodně nebudou týkat jen silničních tras, ale také železnice.

Zápach mohou zastavit dva miliony

Opočno – Zhruba dva miliony korun – to je suma, která by mohla zastavit zápach, který se šíří z nátokové jímky pro mlékárenské vody.

Kostel, ve kterém faráře nenajdete

Opočno – Určitě jste během svých procházek a výletů občas narazili na nějaký ten kostel či kostelík, který nebyl zrovna v nejlepším stavu.

Opočno jako výspa komunismu v zemích českých?

Opočno – Celá kronika města se přepisuje do počítače, bude tak přístupná všem. Což je určitě dobrý nápad, navíc když se tam často objevují některé pikantnosti. Ta, kterou Deník přináší dnes, je spojená s opočenským parkem.

Marek: Napsat knihu není „jen tak“

Opočno – Kniha Opočno v proměnách se již objevila v prodeji. O výjimečnosti knihy, v níž jsou příběhy domů sestaveny především díky široké veřejnosti, informoval Deník v minulém týdnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení