VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPOČNO

Klášter už jednou lehl popelem, 
nyní je šest let zcela opuštěný

Opočno – Kapucínský klášter se stal i tématem promítání letopisecké komise. „Promítání o opočenských domech nazvané Opočenské proměny bylo krokem do neznáma, zkusili jsme, jaký bude zájem. Návštěva byla výborná, takže budeme pokračovat," hodnotí akci pořadatelé.

Kapucíni: „Nebudeme kupovat majetek, který nám byl ukraden.“ O klášter požádají

Opočno, Praha – Smířit se s myšlenkou, že se areál kapucínského kláštera v centru města změní například v restauraci, nehodlal starosta Opočna Štěpán Jelínek ani na okamžik. Kapucínský řád ve spolupráci s městem tak nyní usiluje o získání majetku zpět soudní cestou.

Knihovník si čtenáře občas i přezkoušel

Opočno – Dnes nás čeká rozloučení s domem čp. 10. Minule jsme skončili v roce 1913, kdy začal sloužit „hlavně k obývání městských zřízencův." Podle matrik a dalších dokumentů zde žila např. porodní asistentka, městský strážník či elektromontér města.

Lídr nedal Baronům šanci

Rychnovsko – Krajská soutěž hokejistů pokračovala ve středu zápasy 11. kola. V duelu prvních dvou týmů průběžné tabulky lídr z Nového Bydžova rozdrtil Opočno a prodloužil vítěznou sérii na deset zápasů. Čestice sahaly v Jaroměři po bodech, ale o jejich těsné prohře rozhodl inkasovaný gól pouhých čtrnáct vteřin před koncem třetí třetiny. Semechničtí hokejisté měli v tomto kole volno.

Opočno splnilo roli favorita, ale v koncovce se opět trápilo

Opočno – Krajská soutěž hokejistů pokračovala zápasy desátého kola. Opočno potvrdilo roli favorita a zdolalo rezervu Třebechovic. Semechničtí neuspěli ve Dvoře Králové, když inkasovali třináct gólů. Hokejisté Čestic měli v tomto kole volno.

Fotografie pomohly přiblížit „život“ domu č. 10

Opočno –  V minulém díle stál na konci našeho vyprávění řezník Karel Potůček, dnes se k němu vrátíme. Řeznickou živnost v domě čp. 10 ukončil někdy před rokem 1901. Přesto asi nouzí netrpěl – stal se z něho majitel realit.

Sousedské derby rozhodla branka Ivančice v prodloužení

Opočno: Semechničtí hokejisté dokázali i v druhém vzájemném souboji porazit opočenské Barony.

Náměstí ve víru Vánoc a neřestí

Opočno – Vánoční atmosféra, tajemno, strach, to vše dýchlo na každého návštěvníka, který dorazil v sobotu na opočenské náměstí.

Po mnoha letech v Opočně svítá naděje na nový obchvat

Opočno –  Plánovaný obchvat v Opočně se možná konečně dočká své realizace. Tento projekt je podrobněji řešen již od 80. let, bohužel do této doby nedošlo k jeho výstavbě.Královéhradecký kraj se ale o to, na popud obce, začal opět zajímat. Teď je vše v režii kraje. Bude to však běh na dlouhou trať.Obyvatelé Opočna již několik let poukazují na tento problém. Provoz ve městě je totiž opravdu obrovský.

Peklo i sváteční atmosféra. Města žijí adventem

Opočno, Rychnov n. K. – Přestože čerti a Mikuláš chodí tradičně až v předvečer šestého prosince, Opočnem proletí celá pekelná družina už v sobotu. Tradiční akce letos připdane o něco dřív, jelikož během jediného dne se také rozsvěcí vánoční strom.

Opočenské domy vyprávějí, dnes přímo na stříbrném plátně

Opočno – Pověstný bič si na sebe upletla letopisecká komise v Opočně. Od roku 2008 v tichosti sbírala a katalogizovala textové i obrazové materiály, letos začala zveřejňovat aspoň minimum výsledků sobotními články v Deníku. Odezvy jsou výborné, a tak se komise pouští do další akce. Tou bude dnešní promítání s názvem Opočenské proměny, které začne v 17.30 hodin v Kodymově národním domě (KND).

Opočenský zámek nezavírá. Projít komnatami je možné ještě po celý listopad

Opočno – S netradičním nápadem přišli na opočenském zámku. zatímco jinde už sezona skončila a jednotlivá sídla se pomalu zazimovávají, tady si ještě interiéry projdou návštěvníci s průvodcem během celého listopadu. „Hledali jsme možnosti, jak prodloužit návštěvní dobu a listopad nám vyšel jako nejlepší možný měsíc," prozrazuje kastelán zámku Josef Jirák.

Město bude hostit díla za miliony

¨Opočno – V Česku je ještě nikdo neviděl, příští rok se ale ukáží ve výstavní síni města. Řeč je o obrazech světoznámého a mezinárodně ceněného opočenského rodáka, malíře Františka Kupky.Jeho díla se totiž objeví na výstavě Kupka-Puteax-Opočno, která by měla být otevřena v květnu příštího roku.

Luštinec: „Rozhodla druhá třetina“

Opočno – Krajská soutěž hokejistů pokračovala ve středu zápasy čtvrtého kola. Z okresního tria zasáhli do bojů jen opočenští Baroni, kteří doma podlehli Novému Bydžovu. Semechničtí měli volný los a Čestice hrají s béčkem Jaroměře až dnes, zápas na rychnovském zimním stadionu začíná v 19 hodin.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení