VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Zaplatili audit, teď se k němu neznají

Kostelec nad Orlicí - Zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější? Tak se ptala kostelecká radnice, když si zadávala audit hospodaření svých technických služeb. Obraz, který ukázaly jeho výsledky, však radnici možná vyděsil. K závěrům auditora se totiž teď vedení města nechce znát.

Na Rabštejně se sešli skauti 
z celého Česka, konala se burza

Kostelec nad Orlicí – Celorepubliková burza skautských sběratelů proběhla na Rabštejně v sobotu dne 21. března. Letos se konal již 18. ročník a příjemné jarní počasí, první jarní den, vylákalo mnoho návštěvníků. 

Verdikt je jasný. Školy nesloučí

Kostelec nad Orlicí – Ředitelům obou místních škol včera spadl kámen ze srdce. Rada Královéhradeckého kraje totiž rozhodla, že ke slučování škol v Kostelci nad Orlicí a v celém kraji nedojde.

Kostelečtí ztratili výhru v nastavení

Vedoucí tým krajské I. A třídy z Kostelce nad Orlicí v úvodním dějství druhé části sezony přivítal na svém hřišti rezervní tým Trutnova. Svěřenci trenéra Pavla Krupky byli blízko k vítězství, ale hostům se podařilo v nastaveném čase vyrovnat na 2:2 a uspět i v penaltovém rozstřelu. 

Častolovice jsou stále „rozhádané"

Častolovice - Na posledním zasedání zastupitelstva obce bylo „veselo". Ukázalo se, že konstruktivní diskuze mezi novým vedením města a opozicí není zatím možná. Oba dva tábory tvrdí, že chyba je na druhé straně.

Workshop stejně úspěšný jako celý projekt

Více než dvouletá práce vyučujících i administrativních pracovnic Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí na projektu s názvem Interaktivní testování v Moodle byla formálně završena v úterý 24. února závěrečným workshopem, jehož se zúčastnili ředitelé partnerských obchodních akademií v Královéhradeckém kraji, starosta Kostelce nad Orlicí František Kinský, ředitel společnosti Federal-Mogul Henri Ramczyk, pracovníci firmy TTV Group, zástupci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, někteří učitelé školy zapojení do projektu a další hosté.

Zahrádkáři myslí na jaro. V neděli poradí také

Častolovice Častolovičtí zahrádkáři pořádají nejen jarní výstavu, která se uskutečňuje pod názvem „ Velikonoce svátky jara" týden před Velikonocemi, podzimní výstavu v prvním týdnu měsíce října, ale i další akce.

Z uprchlíků lidé radost nemají

Kostelec nad Orlicí – Patnáct rodin syrských uprchlíků by mělo podle posledních informací opravdu zamířit do Kostelce nad Orlicí. Rychnovský deník o tom své čtenáře informoval již v lednu, a to poté, co jejich přijetí schválila vláda.

Farmáři přijedou do Doudleb opět v neděli

Doudleby nad Orlicí – Ani v únoru zdejší zámek nevynechá tradiční farmářské trhy, na ty se můžete těšit již tuto neděli. Nakupovat můžete na nádvoří doudlebského zámku od 10 do 14 hodin.

Lidé se nepoučí a zloději jsou rychlí. Policie řeší krádež peněženky v Kostelci

Kostelec nad Orlicí – Devětapadesátiletá žena podala oznámení o krádeži místním policistům. Žena uvedla, že jí v Kostelci během nakupování v místním obchodě někdo ukradl peněženku.

Oboroh oslavil 26. narozeniny, gratulovali i hudební hosté

Kostelec nad Orlicí - JAKO KAŽDOROČNĚ, tak i letos slavila oblíbená folk-rocková kapela Oboroh své narozeniny na kosteleckém Rabštejně.

Kraj podpoří sanaci zdroje vody

Kostelec n. O. – Město Kostelec nad Orlicí jako obec s rozšířenou působností má na svých bedrech realizaci projektu s názvem „Třebechovice pod Orebem – realizace průzkumu a aktualizace analýzy rizik lokality znečištěné atrazinem".

Na bránu zámeckého parku v Kostelci klepalo jaro

Zatímco Orlické hory brázdila v závěru minulého týdne psí spřežení v rámci zimního závodu Šediváčkův long, v podhůří se díky další abnormálně teplé zimě probouzela příroda. Jasné důkazy přinesla návštěva zámeckého parku v Kostelci nad Orlicí, kde se objevovala první poupata a dokonce květy.

Rabštejn nabízí ještě lepší podívanou než dřív. Díky hledišti

Kostelec nad Orlicí – Na Rabštejně se udály změny, které udělají radost mnoha návštěvníkům. Čeká je tu totiž mnohem lepší výhled na jeviště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies