VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Před více než 200 lety se v Kostelci narodil kreslíř a rytec František Čepelka

Kostelec n. O . - V roce 1780 se narodil v Kostelci nad Orlicí František Čepelka. Své narozeniny slavil na svátek dětí, tedy 1. června. Byl to kreslíř a rytec. S rytinami obchodoval v Praze. U rytce Wolfa se naučil základům mědirytectví. Velmi zajímavé jsou jeho velké pohledy na Prahu, připomínající L. Kohla. Kreslíř František Čepelka zemřel 21. března 1814 v Praze.

V Kostelci se v noci z pátku na sobotu bouralo, do nemocnice putovali dva lidi

Kostelec nad Orlicí - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zasahovali v nočních hodinách z pátku na sobotu (ohlášeno v čase 1:34) při dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici Komenského v Kostelci nad Orlicí. Dvě zraněné osoby byly při příjezdu hasičů již ošetřovány zdravotnickou záchrannou službou a následně byly převezeny do nemocnice.

Pejsci z útulku budou hledat nový domov

Častolovice - V sobotu se na nádvoří místního zámku koná od třinácti hodin výstava pejsků z útulku. Opuštěná zvířátka tu budou hledat nové domovy. „Přijďte si užít hezké odpoledne, podpořit dobrou věc a pomoci opuštěným pejskům z Psího domova v Lukavici," vzkazují organizátoři. Od 13 do 14:00 hodin je promenáda nabízených pejsků na nádvoří zámku. Přichystána bude i tombola. Těšit se můžete také na setkání bývalých pejsků z Psího domova Lukavice, kteří již nový domov našli. Nebudou chybět soutěže pro děti. S pejskem, který se vám zalíbí, se můžete projít po zámeckém parku a ihned si ho osvojit a vzít domů.

Budou mít „Kostelečáci" zájem o novou službu?

Kostelec nad Orlicí - V současné době probíhá dotazníková akce ke zjištění zájmu obyvatel města o zajištění sociální služby tísňová péče. Zájem o tuto službu vzešel v rámci jednání pracovních skupin komunitního plánování. Cílem dotazníkové akce je zjistit zájem o tuto službu a na základě výsledků vyvolat případné jednání s poskytovatelem služby.

V kostelecké knihovně vystavuje Blanka Habrová, autorka krásných gobelínů

Kostelec nad Orlicí - V městské knihovně se koná další velice zajímavá výstava. Tentokrát tu svá díla předvede Blanka Habrová, autorka řady gobelínů.

Do Doudleb přijeli Rudoarmějci devátého, udavačky lidé ostříhali

Doudleby nad Orlicí - Již tento týden si celý svět připomene sedmdesáté výročí konce druhé světové války. Okamžiky, které před sedmi desítkami let prožívali lidé napříč celou zemí, byly opravdu velmi silné. Nejinak tomu bylo i v okrese. V miniseriálu Rychnovského deníku se zaměřujeme také na jednu z menších obcí, Doudleby nad Orlicí. Osmý květen jsme tu již „prožili", nyní se podíváme na zápis kroniky z 9. května. Ten byl dnem, kdy do Doudleb přijela Rudá armáda.

Prchající nacisti ve zmatku ucpali silnici

Doudleby nad Orlicí - V sobotním vydání jsme přiblížili události, ke kterým došlo v obci v březnu a dubnu 1945. K dubnu se však vztahují i další zápisy v kronice. Například ten, který popisuje, jak byli zcela bezdůvodně 19. dubna 1945 na ulici v Kostelci nad Orlicí postřeleni dva zahradničtí učňové, Hanyků z Kostelce a Marků Jindřich z Doudleb.

Pirát silnic od nehody ujel. Přitom po půlnoci najel přímo do plotu u domu

Svídnice - Policisté rychnovské skupiny dopravních nehod vyjížděli v pondělí v 00:45 do Svídnice. Doposud neznámý řidič neznámého vozidla vjel vpravo na chodník, kde narazil do plotu jednoho rodinného domu a do okrasného stromku.

OBRAZEM: Příchozí se proletěli „vrtulníkem"

Kostelec nad Orlicí - Jako v helikoptéře, tak si mohli připadat návštěvníci výstavy železničních modelů, která se konala v sobotu v kulturním klubu Rabštejn na kosteleckém náměstí.

Před sedmdesáti lety se v Kostelci nad Orlicí narodil úspěšný animátor

Kostelec nad Orlicí - Před sedmdesáti lety se v Kostelci narodil animátor, režisér, scénárista a také výtvarník a ilustrátor Jiří Tyller. V letech 1967 až 1973 pracoval pro Krátký film Praha, Studio Bratři v triku, od roku 1973 pracoval ve Studiu J. Trnky, kde dělal animace.

V kostelecké Pohodě se senioři pustili do kurzu sebeobrany

Kostelec nad Orlicí - Jako dobře namazaný stroj se letos na jaře opět rozjíždí Klub seniorů Pohoda v Kostelci nad Orlicí, jehož členové, a je jich už více než dvě stovky, jdou doslova z akce do akce.

Josef Erben by dnes oslavil výročí, je to právě 105 let od jeho smrti

Kostelec nad Orlicí - Před 105 -ti lety zemřel v Praze středoškolský profesor, docent pro obor statistiky, zeměpisné publikace, překladatel dějepisné literatury Josef Erben.

Začalo jaro, tak si zloděj ukradl kolo

Kostelec nad Orlicí - Rodinný dům zaujal zloděje. Policisté obvodního oddělení v Kostelci nad Orlicí šetří další případ krádeže. Do jednoho rodinného domu ve městě se během měsíce vloupal doposud neznámý pachatel. Ten se dostal dovnitř vchodovými dveřmi, které předtím poškodil. „Zloděj celou budovu prohledal. Z ní poté odcizil jízdní kolo, stavební nářadí, elektrotechniku a další předměty, které v objektu našel. Majiteli způsobil škodu v řádech desetitisíců korun," uvedla k případu tisková mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Audit: Stroj mohl být repasovaný

Kostelec nad Orlicí – Audit, který si nechalo za padesát tisíc korun vypracovat město a který podle slov vedení Kostelce není oficiálním dokumentem, protože nedorazil přes podatelnu, poukazuje na řadu pochybení staronové vedoucí technických služeb Mileny Tarkowské.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies