VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ORLICÍ

Zemědělská škola v Kostelci
 zítra oslaví 
své 120. výročí

Kostelec nad Orlicí – Sobotní den je slavnostním pro Střední školu zemědělskou a ekologickou a střední odborné učiliště chladící a klimatizační techniky.

Kostelecká liduška se dočkala nových oken

Kostelec nad Orlicí – Konec s průvanem, na děti už nepotáhne.

„Čtenář nesmí spisovatele nachytat na švestkách"

Kostelec nad Orlicí - Ladislav Miček je autorem již dvou úspěšných historických románů z období třicetileté války. Oba romány na sebe volně navazují. První se jmenoval Smrt panského písaře a druhý Hledání Čtyřokého. Nyní k nim přibývá třetí do trilogie.

„Rohlíkem se neopijeme," vzkázali zastupitelé

Kostelec nad Orlicí – Nejednali o ní poprvé a ani naposledy. Rozhodně jí však ukázali na pondělním zasedání červenou kartu. Častolovická přeložka, východní trasa E, která měla ulehčit především častolovické Komenského ulici, se u kosteleckých zastupitelů nesetkala s kladným přijetím.

Na kosteleckém zastupitelstvu to v pondělí pořádně vřelo

Kostelec nad Orlicí – V pondělí se konalo zasedání místního zastupitelstva. Nastolilo hned několik zajímavých otázek.

„Prchají" úředníci z Kostelce?

Kostelec nad Orlicí - Nemáte práci? Kostelecký městský úřad vypsal další výběrová řízení. Tři zaměstnankyně na důležitých postech v průběhu prázdnin dobrovolně skončily. Dle informací Deníku neodešly na mateřskou, do důchodu a ani za lepším dvě z nich údajně práci nemají, třetí si pohorší. Mají následovat ty, kteří úřad opustili v „první vlně" odchodů na jaře. Důvodem je prý chování některých osob z vedení města, především obou místostarostů Tomáše Langra a Tomáše Kytlíka.

Kostelcem se šíří spekulace 
o přepadení

Kostelec nad Orlicí – Vymyslel si mladík přepadení uprchlíky, nebo je obětí policejního nátlaku?

Kanibal Karneval už dnes, chystejte masky

Kostelec nad Orlicí - Už dnes večer vypukne na koupališti v Kostelci nad Orlicí oblíbený Kanibal Karneval.

Kostelec se bojí dalších uprchlíků

Kostelec nad Orlicí - Další uprchlíky už nechceme! Řada obyvatel Kostelce nad Orlicí volá proti přijetí dalších běženců do místního azylového střediska. Příliv nových klientů zdejšího centra, zejména pak uprchlíků z afrických zemí a Sýrie, je víc než pravděpodobný. Do Evropy jich proudí tisíce a kostelecké centrum je v současné době plné zhruba jen z pětašedesáti procent.

Nová výstava na zámku v Kostelci

Kostelec nad Orlicí - Další výstava potěší všechny milovníky umění na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí. Nese název Zámecké imaginárium 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku a bude zahájena v sobotu 11. července v 15 hodin.

Soud dnes řeší případ Tarkowské

Rychnov nad Kněžnou - Právě dnes začíná na okresním soudě v Rychnově nad Kněžnou líčení s Milenou Tarkowskou, vedoucí technických služeb v Kostelci. Řešit se bude možná manipulace s veřejnou zakázkou sjednání výhody.

„Exodus" z úřadu. Odešli čtyři úředníci

Kostelec nad Orlicí - Mojžíš vyvedl Izraelity z područí Egypťanů, v Kostelci jakoby se do jeho role pasoval dnes již bývalý tajemník Jaroslav Brandejs. Skončil on i někteří další zaměstnanci města. Důvodem je prý atmosféra strachu, která na úřadě panuje po příchodu nového vedení.

Nevydrželi se dívat na odpadky v řece, šli je proto uklidit

Několik obyvatel Kostelce nad Orlicí neváhalo obětovat nedělní odpoledne pro dobrou věc úklid řeky u místního mostu. Nedokázali již sledovat, jak se zde hromadí odpadky, které tu vyhazují obyvatelé blízkého domu.

Co je nového, pane starosto: V Častolovicích znovu otevřou letní kino

Zdeněk Praus, starosta Častolovic: V březnu letošního roku jsme na území městyse Častolovice a obce Čestice vysázeli 350 nových stromů. Jednalo se o ovocné stromy, které jsme zasadili podél místních komunikací a zdejší cyklostezky směrem na Kostelec. Letos ještě máme v plánu vybudovat bezbariérový vstup ke zdravotnímu středisku. Tato investice by měla vyjít na 130 tisíc korun. Již v červenci by měla být stavební akce hotová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies