VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBRUŠKA

Průmyslovku opustilo pětapadesát maturantů

Dobruška – Tak jako kalendářní rok má čtyři roční období, tak i život střední školy je pro její zaměstnance ve znamení čtyř velkých procesů, které se každoročně opakují.

Galerie na chodníku připomíná mistra Jana Husa

Dobruška/Opočno – Mistr Jan Hus – to je červencové téma Galerie na chodníku v Opočně.

Pátý ročník hudebního festivalu F. L. Věka uzavře pěvecká hvězda

Dobruška - V pondělí určitě zaplesalo srdce nejednoho hudebního příznivce ve východních Čechách. Pořadatelé Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka, který letos slaví první jubileum, neboť se uskuteční již pátý ročník, odtajnili program mimořádné hudební přehlídky.

Brančovský: „Žádné texty o věcech, co se nestaly"

Val u Dobrušky - Na pódiu valského přírodního divadla se nadcházející sobotu 20. června v rámci celodenního programu Kosmír Music Festivalu představí originální kapela Poletíme?

Nejen hudba, ale i hry. To je Dobruška FEST

Dobruška - Festival netradičních her a aktivit odstartuje v pátek 19. června v Dobrušce na fotbalovém stadionu. O zábavu bude postaráno také v sobotu, jedná se totiž o dvoudenní festival.

OBRAZEM: Den bezpečnostních a záchranných složek

Osmý ročník přehlídky činnosti hasičů, policistů, vojáků a záchranářů v Dobrušce objektivem Miroslava Sixty

Tragédie na Rallye Orlické hory

Rychnovsko, Jičín - Při nehodě při závodu zahynul třiašedesátiletý navigátor, údajně z Jičína.

Kronikáři z okresu si vyměňovali zkušenosti

Dobruška - Po několika letech odmlky se sešli kronikáři okresu Rychnov nad Kněžnou. V malém sále Společenského centra v Dobrušce, kde se setkání uskutečnilo, se „zapisovatelé" místních dějin museli cítit opravdu „jako doma", neboť tam právě nyní probíhá výstava Dobrušské kronikářství.

Senior, který sedí v učebně, nevysedává v čekárně u doktora

Dobruška - Heslo použité v titulku článku zaznělo při úterním závěrečném semináři Virtuální Univerzity třetího věku v Dobrušce.

Rozhovor se řezbářem: Nahé tělo je pro řezbáře nejsložitější figura

Dobruška - JAN JEŽEK žijící v malé obci Sudín tráví už několik desítek let ve společnosti dřeva. Sochy, které se pod jeho rukama rodí, jsou propracované do nejmenších detailů a těší jejich majitele doslova po celém světě.

Dobrušské náměstí už po osmé ovládne pouťový rej

Dobruška - Osmý ročník Dobrušské pouti je na pořadu předposlední květnový víkend, tedy 22. 24. května. Už v polovině týdne vypukne na náměstí F.L.Věka čilý stavební ruch a jednotlivé atrakce budou růst jako houby po dešti, aby byly už ve čtvrtek v podvečer připraveny na první nedočkavce.

Mezinárodní den muzeí slaví Dobruška

Dobruška – Mezinárodní den muzeí letos připadá na 18. května, ale slaví se během několika dnů. Tato akce je již tradičně spjata s festivalem muzejních nocí.

Studenti SPŠel.it Dobruška slaví mezinárodní úspěch v ergoveslování

Dobruška V závěru měsíce dubna odcestovala výprava studentů SPŠel.it Dobruška na vyhlášení středoškolské Concept ligy v ergoveslování do Bánské Bystrice. Součástí této akce byla účast na Mistrovství Slovenska středních škol s mezinárodní účastí. Studenti školy měli možnost poměřit své síly s nejlepšími týmy ze Slovenska, ale i se zástupci ze Srbska a Polska. Soutěž se jela štafetovým způsobem na 4 x 500 metrů. Do posledního závodu sezóny za SPŠel.it Dobruška nastoupil kombinovaný tým složený ze zástupců mladších a starších studentů, soutěžící v nejsilnější kategorii. Jednotlivé týmy byly nasazeny na základě nejlepších výkonů zajetých v této sezóně. Čas 6:01,16 min. nám určil úplně poslední rozjížďku, ve které se mělo rozhodnout o celkovém vítězi.

Dobruška oslavila filipojakubskou noc bujaře

Letošní lampionový průvod v Dobrušce měl konečnou v areálu letního koupaliště, kde v podvečer vzplál oheň a pálily se čarodějnice. O úvod akce se postarali místní skauti, kteří na náměstí F. L. Věka vztyčili vysokou májku. Děti v převlecích za čarodějnice a čaroděje se těšily ze sladké odměny. O hudební doprovod akce pořádané Městem a Junákem se postaraly kapely Valanka a Sedmý nebe. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies