VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBRUŠKA

Vyhrajte vstupenky na koncert

Rychnovsko - S Rychnovským deníkem můžete získat dva lístky na zítřejší třetí koncert Mezinárodního hudebního festivalu F. L.Věka. Chcete-li vyhrát, stačí správně zodpovědět soutěžní otázku. Odpověď zavolejte do sobotního poledne do redakce Rychnovského deníku (494 533 510) nebo pošlete mailem na adresu rychnovsky@denik.cz. Připojte jméno, adresu a telefonní kontakt. Vylosované výherce vyrozumíme. 

Dobruška má jasné vize a investuje do nich

Dobruška - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo. V příštím díle představíme Opočno.

Slavnostní zahájení festivalu skutečným hudebním svátkem

Rychnovsko - Slavnostní zahájení jubilejního 5. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka se zapsalo výrazným způsobem do historie festivalu i kulturního života na Rychnovsku.

Svatováclavské slavnosti v Dobrušce obrazem

Dobruška - Uplynulý víkend patřil v Dobrušce tradičním oslavám svatého Václava, českého knížete a světce, považovaného za patrona Čech a Moravy a symbol české státnosti.

Dobrušská průmyslovka slavila výročí dnem otevřených dveří

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologii v Dobrušce slavila o víkendu sedmdesát let svého trvání. V sobotu otevřela dveře veřejnosti. Podívat se na to, jak se škola změnila uvnitř, přišli zejména její absolventi. Kantorský bor a studenti se návštěvám pilně věnovali. Prohlídky spletitými útrobami historické budovy z roku 1936 bylo možné absolvovat individuálně nebo s erudovaným výkladem průvodce.

Dobrušské Sokolky při střelecké chuti

Dobruška – Stoprocentně úspěšné byly týmy Dobrušky v ligových soutěžích.

Pátý Věkův festival má sedm dílů

Rychnovsko - Do jubilejního pátého ročníku vstupuje v neděli 20. září významná celoregionální akce Mezinárodní hudební festival F. L. Věka, který názvem připomíná osobnost Františka Vladislava Heka (17691847), dobrušského rodáka, vlastence a hudebního skladatele, jemuž se dostalo lekcí i od Wolfganga Amadea Mozarta.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na úvodní koncert přehlídky vážné hudby

Rychnovsko - Stejně jako v minulých letech bude Rychnovský deník jako mediální partner festivalu F. L. Věka nabízet svým čtenářům možnost vyhrát vstupenky na koncerty, které se uskuteční v Dobrušce, Opočně, Novém Městě nad Metují a v Deštném v Orlických horách.

Dobruška si připomíná jednoho z nejslavnějších rodáků

Dobruška - Před před sto lety zemřel český dramatik, prozaik a divadelní historik František Adolf Šubert (27. 3. 1849 8. 9. 1915), rodák z Dobrušky.

Krajané se rozloučili s milovanou Dobruškou

Dobruška – Rozloučili se s Dobruškou, kterou si během pár týdnů zamilovali, a na poslední dva dny pobytu v České republice zamířili do hlavního města.

Krajané v Dobrušce už pilně studují. První výlet vedl do Ratibořic

Celé čtvrtstoletí už přijíždí do studijního střediska Univerzity Karlovy v Dobrušce desítky zahraničních prázdninových studentů. Většinou se jedná o krajany, kteří mají české předky a do Čech se přijeli zdokonalit v českém jazyku nebo poznat místa, kde žili jejich rodiče či prarodiče. Na sklonku minulého týdne do města románového hrdiny F. L. Věka dorazilo 67 krajanů.

Plašil: „Muzika se nedá škatulkovat. Je dobrá, nebo špatná."

Týniště n. O. - K rozhovoru s PAVLEM PLAŠILEM dal impuls úspěch 20. swingového festivalu v Týništi nad Orlicí.

Festival F. L. Věka plný nadějných umělců

Rychnovsko Pátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka už zanedlouho přivítá první návštěvníky.  

Se školkou se loučí. Čeká je školní život

Dobruška – Šerpování budoucích prvňáčku se konalo přesně před týdnem v mateřské škole Za Univerzitou v Dobrušce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies