VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOBRUŠKA

Chcete hrát Dobrušský pohár ve futsalu?

Dobruška - Klub FC Santus Dobruška pořádá o víkendu 15. a 16. července již 27. ročník Dobrušského poháru ve futsalu, který se uskuteční v areálu Městského stadionu Václava Šperla.

Festival: Francouzský film v Kině 70

Dobruška - Ve zdejším Kině 70 ve čtvrtek pokračuje Malý festival francouzských filmů. Přijďte si užít francouzsko-kanadský film Balerína o mladé osiřelé dívce. Začátek je v 17.03 hodin.

Přípravy na oslavy výročí vrcholí

Dobruška - U příležitosti 60. výročí úmrtí Františka Kupky se v Opočně, Dobrušce a Jaroměři uskuteční česko-francouzské dny.

Medaile možná vybledly, kamarádství přetrvalo

Dobruška - Sportů s ryze českým „rodokmenem" není mnoho, národní házená mezi ně jednoznačně patří. Vykrystalizovala na přelomu 19. a 20. století ze sportovních her studentů, kdy konečně úpravu pravidel provedl učitel tělocviku na České vysoké škole technické v Praze, domažlický rodák Antonín Krištof.

Chcete hrát Dobrušský pohár?

Dobruška - Klub FC Santus Dobruška pořádá o víkendu 15. a 16. července již 27. ročník Dobrušského poháru ve futsalu, který se uskuteční v areálu Městského stadionu Václava Šperla.

Zobcové flétny rozezní Husův sbor v Dobrušce

Dobruška - Husův sbor v Dobrušce rozezní v sobotu 17. června veselé pískání zobcových fléten. Představí se zde soubor těchto nástrojů Aulos, který vznikl z odchovanců prof. Václava Žilky, otce herečky Veroniky Žilkové, jenž „objevil" léčebné účinky jednoduchého nástroje.

V Dobrušce se sejdou bývalí elitní hráči házené. Přijďte fandit!

Dobruška - Národní házená je nedílnou součástí života v Dobrušce již 86 let, neboť oddíl byl založen už v roce 1931.

Dobruška FEST bude letos plný outdoorových her a muziky

Dobruška - Ve dnech 16. a 17. června se na Městském stadionu Václava Šperla v Dobrušce bude konat už sedmý ročník víkendu plného outdoorových her a aktivit, dobré muziky a zábavy.

U Dobrušky se stala vážná dopravní nehoda

Dobruška - K vážné dopravní nehodě nákladního a dvou osobních aut došlo v úterý večer na silnici I/14 mezi Dobruškou a Chábory na Rychnovsku.

Názor občanů je pro město důležitý

Dobruška - V Dobrušce se v pondělí živě diskutovalo o návrhu změny veřejných ploch v Mírové a Solnické ulici. Návrh znovuoživení prostoru představili architekti Miroslav Gebas a Petr Vavřina a týkal se parkovacích míst, zeleně, vybavenosti mobiliářem v obou ulicích a výstavby čtyř bytových domů.

Doma oznámil, že jede lyžovat, a opustil republiku, aby bojoval proti Hitlerovi

Dobruška - Minulý týden navštívil Dobrušku jeden z posledních žijících pilotů RAF, čtyřiadevadesátiletý generálmajor Emil Boček. Zaznamenali jsme pro vás jeho vzpomínky.

„Černý elegán“ rozezní prostory dobrušské synagogy

Dobruška - Dobře naladěný klavír je název koncertu, který se bude konat ve středu 14. června v synagoze v Dobrušce. Vystoupí na něm učitelé základní umělecké školy Olena Ivanenko, Alena Moravcová, Vladimír Jelínek a absolventka pardubické konzervatoře Barbora Čopáková, dále se představí žákyně klavírního oddělení dobrušské zušky.

Putování s F. L. Věkem aneb „Netoliko, že je tma, ale nevidím…“

Doobruška - „Netoliko, že je tma, ale nevidím…" Propojit svět nevidomých a „koukavců", to je hlavní myšlenka akce, kterou každoročně pořádají Sjednocená organizace slabozrakých a nevidomých spolu s městem Dobruška.

Velký talent české folkové scény zahraje a zazpívá v Dobrušce

Dobruška - Na zahradě u kostela sv. Václava zahraje v neděli 11. června od 15 hodin mladý písničkář Michal Horák. Koncert pořádá Farní charita Dobruška ve spolupráci s Římskokatolickou farností. V případě nepříznivého počasí se vystoupení uskuteční v kostele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení