VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyhrajte vstupenky na koncert

Rychnovsko - S Rychnovským deníkem můžete získat dva lístky na zítřejší třetí koncert Mezinárodního hudebního festivalu F. L.Věka. Chcete-li vyhrát, stačí správně zodpovědět soutěžní otázku. Odpověď zavolejte do sobotního poledne do redakce Rychnovského deníku (494 533 510) nebo pošlete mailem na adresu rychnovsky@denik.cz. Připojte jméno, adresu a telefonní kontakt. Vylosované výherce vyrozumíme. 

2.10.2015
SDÍLEJ:

Návrat do romantického kostelíkuFoto: Zdroj redakce

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Ve kterém televizním pořadu si „zahrál" dobrušský kostel sv. Ducha, v němž se uskuteční zítřejší třetí koncert Mezinárodního hudebního festivalu F. L.Věka?

Návrat do romantického kostelíku

Rychnovsko Mezinárodní hudební festival F. L. Věka pokračuje necelý týden po slavnostním zahájení v komorních prostorách prodchnutých historií a široce známých díky populárnímu televiznímu seriálu F. L. Věk.

Po dvouleté odmlce se hudební přehlídka vrací do romantického prostředí kostelíka sv. Ducha v Dobrušce. Zítra v něm vystoupí vynikající Bennewitzovo kvarteto Na snímku) s klarinetistou Igorem Františákem.

Kvarteto nesoucí jméno houslisty Antonína Bennewitze (1833 1926), který se zasloužil o vytvoření české houslové školy, bylo založeno v roce 1998. O pět let později obdrželo z rukou španělské královny diplom za vynikající studijní výsledky na Escuela Superior de Música Reina Sofia v Madridu a rok poté získalo cenu Českého spolku pro komorní hudbu.

Členové Bennewitzova kvarteta (Jakub Fišer, Štěpán Ježek, Jiří Pinkas a Štěpán Doležal) jednohlasně prohlašují: „Hra v kvartetu pro nás znamená komunikaci. Je pro nás výzvou spojovat čtyři různé pohledy a z jejich prolnutí získávat originální výsledek."

Spolu s kvartetem na MHF F. L. Věka poprvé přijíždí klarinetista Igor Františák, který je mimo jiné ředitelem Svatováclavského hudebního festivalu v Ostravě. Františák studoval na konzervatoři v Ostravě v klarinetové třídě doc. Valtra Vítka, u něhož pokračoval na umělecko pedagogické katedře Ostravské univerzity. Následně získal vládní stipendium na Norwegian Academy of Music, kde pracoval pod vedením Prof. Hanse Christiana Braeina. Františák obdržel řadu ocenění na národních i mezinárodních soutěžích, jako sólista vystupoval mj. s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala, Kurpfälzisches Kammerorchester Mannheim atd. Františák je zakládajícím členem Stadlerova klarinetového kvarteta, s nímž koncertuje více než dvacet let. Dále je oficiálním hráčem Buffet Crampon a americké firmy D'Addario Woodwinds, na jejíž plátky „Reserve Classic" hraje.

Třetí koncert MHF F. L. Věka, na němž zazní hudba Josepha Haydna, Antonína Rejchy a Johannese Brahmse, začíná v 17 hodin.

Autor: Redakce

2.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Eliška zamířila do Tanzanie loni.

Eliška uhynula. Dvorský nosorožec v Tanzanii podlehl zranění

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení