VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

17.6.2011
SDÍLEJ:

Grilování. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Svitavsko - V Újezdě se utkají družstva v grilování

Dolní Újezd – Dolnoújezdská grilovačka se koná v sobotu od čtrnácti hodin v areálu hasičů v Bořkově. Akce se uskuteční při příležitosti oslav sta let od založení místní organizace Sokol. Těšit se můžete na soutěž v grilování a triatlon Král polí a luk. Grilovací družstva srovnají své síly v grilování nejrůznějších druhů staeků. Porota vyhlásí nejlepší image týmu, Exota Újezdské grilovačky a nejlepší recept. Na akci se také představí skupina United steaks, mistři v grilování. Součástí je i zábavné odpoledne pro děti a koncert kapely Rufus. Večer se koná taneční zábava se skupinou Medium 2.

Litomyšl – Na starodávný jarmark jste zváni v sobotu od rána na Smetanovo náměstí v Litomyšli. Přijďte se podívat na řemeslníky, kteří budou předvádět stará řemesla: kování koně, drátování, košíkářské a řezbářské práce, soustružení dřeva, výrobu keramiky a korálků, zdobení perníků… Je připraven také doprovodný program: od osmi hodin bude hrát folková skupina Xilt, těšit se můžete na vystoupení dechové hudby Bekras nebo dechovky města Levoča. Představí se také Big Band ZUŠ Litomyšl.

Moravská Třebová – Pátý ročník Městských slavností je naplánován na sobotní odpoledne na náměstí. Na třináctou hodinu je připravena báječná maskotí show. Školák Albertík představí publiku ty nejžádanější soutěžní klání, vtipné scénky a hudební vstupy. Poté vystoupí kapela The Shapes a od půl šesté Aleš Brichta se svojí kapelou. O půl deváté se můžete těšit na Lauru a její tygry.

Orlickoústecko - Zámecký festival v Lanškrouně

Lanškroun – Od 17. do 18. června se koná na nádvoří zámku v Lanškrouně zámecký festival. V pátek od 17 hodin si můžete poslechnout Dub-O-Net, Sunshine a Skulině. Sobota bude od 15 hodin patřit skupinám Buty, Petru Spálenému a Apollobandu, Kurtizánám z 25. avenue, Poslednímu výstřelu… V neděli od 9 hodin začínají na lanškrounském zámeckém nádvoří, v zámeckém sále a v ZŠ Aloise Jiráska oslavy 150 let od otevření nové školní budovy.

Chrudimsko - Ležáky ve znamení pietní vzpomínky

Ležáky – V místě někdejší kamenické osady se v neděli 19. června uskuteční pietní vzpomínka k 69. výročí vypálení osady Ležáky. Program zahájí v 8.30 hodin celebrovaná mše vojenského kaplana Petra Šabaky u muzea. Na dopoledne je pak naplánován projev předsedy Senátu PČR Milana Štěcha. Připraven je seskok vojenských parašutistů do prostoru u mohyly.

Miřetice – V červnu opět začíná šňůra tanečních zábav na letním parketě v Miřeticích. Prostředí kolem parketu se v letošním roce výrazně zlepšilo. Taneční parket i přilehlé místo pro sezení návštěvníků bylo zastřešeno, takže ani déšť nenaruší průběh akcí. Kromě dobré muziky jsou připraveny i lahůdky na grilu a z udírny.

Hlinsko – V pátek 17. června od 18.30 hodin můžete v Centru Jana XXIII. v Hlinsku zhlédnout promítání fotografií ze svěcení nového královéhradeckého biskupa a hlineckého rodáka Jana Vokála v Římě.

Jeníkov – V sobotu 18. června se od 13 hodin uskuteční v Dolním Jeníkově u čističky Dětské odpoledne plné her a zábavy. Připraven bude zábavný program. Děti se mohou těšit na skákací hrad, dětské karaoke, soutěže a sladké odměny, diskotéku, drobnou tombolu pro vylosované a spoustu další zábavy. Srdečně zvou pořadatelé ze Sboru dobrovolných hasičů Jeníkov.

Pardubicko - Pardubice přivítají šampionát v in-line hokeji

Pardubice – V neděli začíná v Pardubicích Mistrovství světa v in-line hokeji. Malá hala ČEZ Areny bude až do 25. června hostit výběry světových mužstev. Jako první na hrací ploše se v neděli představí tým Austrálie a Velké Británie, a to od třinácti hodin. Fanoušci domácí reprezentace si na své přijdou v neděli od osmnácti hodin, kdy nastupují proti německé reprezentaci. Nedělní zápasy pak od devatenácti hodin uzavře také jistě atraktivní utkání mezi USA a Slovenskem.

Ostřetín – Hasiči v Ostřetíně budou slavit 130 let výročí své existence. Oslavy se budou konat v Ostřetíně v sobotu od třinácti hodin na fotbalovém hřišti TJ Sokol. Od třinácti hodin jsou na programu ukázky činnosti mladých hasičů, vystoupení taneční skupiny APEL z Holic a další hudební vystoupení. Ostřetínský sbor disponuje jak moderní automobilovou stříkačkou MAN, tak historickou koňskou stříkačkou z roku 1895, která bude mít právě na výročí sboru premiéru po své rekonstrukci. Po celé odpoledne je také zajištěn program pro děti a občerstvení.

Choltice – Choltický zámek bude v neděli od 9 do 17 hodin hostit akci nazvanou Loutkáři na zámku. Jde o podiofestivalovou přehlídku loutkářských souborů, na které bude od 10 a 15 hodin k vidění Černé vodní divadlo, od 11 hodin Perníková chaloupka trochu jinak, ve 14 hodin Lízinka v podání Hudebního divadla Pardubice a od 16 hodin pohádka Žabák Karel. Otevřeny budou i zámecké expozice.

Královéhradecko - Golfisty čeká prestižní turnaj, v Chlumci se bude čarovat

Librantice – V sobotu od 18 hodin se uskuteční golfová akce Helsinky vs. Redbull Night match. Nejprve se bude hrát na devět jamek s úpravou HCP. Zájemci mohou pokračovat také v nočním turnaji na dvakrát tři jamky. Obě části jsou samostatné a hrát se může jen jedna z nich, nicméně účast na obou turnajích se vzhledem k cenám pro vítěze, zdá být jako nejlepší řešení. Po celou dobu turnaje je k dispozici občerstvení.

Chlumec nad Cidlinou – Na chlumeckém zámku Karlova Koruna se o víkendu bude čarovat. První ročník Čarování pod královskou korunou začíná v sobotu od deseti hodin a poslední návštěvník opustí areál úderem osmnácté hodiny. V neděli se akce uskuteční od 10 do 17 hodin. Lákadlem bude například recitál světově uznávaného kytaristy Štěpána Raka, který je známý svým zájmem o astrologii a esoteriku. Lidé, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví, najít svou životní cestu, vyřešit osobní či partnerská trápení nebo touží nahlédnout do budoucnosti, budou mít šanci.

Smiřice – Dvacátý třetí ročník hudebního festivalu Smiřický hrnec se uskuteční v sobotu od 14 hodin na fotbalovém stadionu ve Smiřicích. Akce začne zábavným hudebním pořadem pro děti a od 15 hodin se divákům představí Pavlína Jíšová a přátelé, Pouta, Nový Paka, Žamboši, Žalman a spol., Čankišou a Strahov Rock Revival. Pro děti je připraven dětský koutek pod vedením Domu dětí a mládeže Smiřice.

Rychnovsko - Rybáři se sejdou pod zámkem

Opočno – Zámecký park ožije o víkendu již pátým ročníkem rybářských závodů. Závody dětí začínají v sobotu od 8 hodin dospělí soutěží v neděli od 7 hodin. Hlavní cenou pro dospělé bude Zámecký pohár a zahraniční zájezd, vítěz v kategorii dětí si odnese spolu s pohárem mobilní telefon.

Rychnov nad Kněžnou – Máte doma princeznu nebo rytíře? Tak přijďte v neděli v 15 hodin do Kolowratského zámku, kde se koná Setkání rytířů a princezen. Na návštěvníky čeká prohlídka přizpůsobená dětem, zámecké hry…

Kostelec nad Orlicí – Dům dětí a mládeže pořádá v sobotu od 9 hodin akci s názvem Z pohádky do pohádky. Děti se mohou těšit na pohádkové soutěže. Připravena bude i tombola, občerstvení a zábava na celé dopoledne. Pohádkové peníze pak děti mohou vyměnit v krámku za pohádkové ceny.

Jičínsko - Mezinárodní folklorní festival

Lázně Bělohrad – Ve dnech 16. až 19. června se v tomto malebném podkrkonošském městě uskuteční 37. ročník mezinárodního folklorního festivalu poprvé se změněným názvem – Pod Zvičinou. Návštěvníci se mohou těšit na soubory ze Srbska, Ruska, Polska, Uzbekistánu a Turecka. Českou republiku budou reprezentovat Písečan, Vsacan, Vysočan, Špalíček, Hořeňák a Hořeňáček.

Nová Paka – Na Slavnosti slunovratu se můžete těšit v sobotu 18. června na Masarykově náměstí. Moderuje Honza Horáček. Program: 10 řazení průvodu u pivovaru, 10.30 průvod od pivovaru na náměstí, 11.00 zahájení slavností, 11.15 ukázka hasičské techniky, 12.10 mažoretky,, 13 Podkrkonošská dechovka, 14 Berušky – dívčí country kapela, 15 Program partnerského polského města Pieszyce, 17 ZUŠ Nová Paka, DDM Nová Paka, 17.30 Effect – pop-rocková kapela z Trutnova, 19 The Peripetie, 21 Roxette revival, 23 ohňostroj a 23.30 Alibi rock.

Náchodsko - Dřevíčská lávka a hudební minifestival Lávka Rock

Velký Dřevíč - Oblíbenou akci Dřevíčská lávka zahájí v areálu dřevíčského koupaliště hudební minifestival Lávka Rock, který vypukne v pátek v 19 hodin. Vystoupí skupiny Tleskač, N.V.Ú., Nil a Sepultura revival. V sobotu opět spojí dva břehy místního koupaliště dvě lávky, které je nutno přeběhnout nebo přejet na kole či s trakařem. Ve 14 hodin začíná soutěžní klání jednotlivců a dvojic o bohaté ceny. Nebude chybět ani doprovodný program, kde uvidíte barmanskou show studentů hotelové školy či umění pohybu – Freerun. Představí se i finalisté soutěže Česko Slovensko má talent, skupina Long Vehicle Circus. Na malé návštěvníky čeká v areálu velký skákací hrad, divadelní představení a zábavné soutěže. Na večerním koncertu si návštěvníci s hronovskou skupinou Trilobeat zavzpomínají na Jiřího Schelingera, večer si mohou zatančit se skupinami Asacra a Plazma rock. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení ve stylových stáncích i stan v případě nepříznivého počasí. V neděli od 14 hodin se v areálu koupaliště koná Dětský den. Je připraveno množství soutěží, atrakcí a vystoupení určených nejen pro děti.

Broumov – Soutěžní hudební festival Broumovská kytara letos oslavuje patnáct let. Jubilejní ročník budou hudební fanoušci spolu s pozvanými kapelami slavit v areálu Dětského hřiště v Broumově již tuto sobotu 18. června 2011 od 13.00 hodin. Tahákem festivalu budou zcela jistě skupiny Sto zvířat, Skyline, Turbo, Imodium nebo Pumpa. V soutěžní části budou letos o účast na festivalu Rock for People v Hradci Králové usilovat skupiny The Coolers, Curlies, Memphis, The Rest a Model Bazaar. Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které je připraven bohatý program, takže rodiny s dětmi mohou na festival bez obav přijít.

Náchod – Druhý ročník Výstavy historických vozidel a motocyklů pořádá Klub historických vozidel Metuje Velké Petrovice. Veterány si můžete prohlédnout tuto sobotu od 9.00 do cca 16.00 hodin v celém areálu státního zámku Náchod. Vstupné: 30 korun.
Jaroměř – Kouzelnický den se uskuteční v sobotu 18. června v areálu koupaliště na Úpě v Jaroměři. Na programu jsou od 14.00 hodin kouzla a soutěže pro děti, členové Magické lóže M. S. Patrčky vystoupí ve Velkém kouzelnickém představení a k tanci i poslechu hraje country skupina Trumf revival, Vstup je volný a občerstvení zajištěno.

Trutnovsko - Porod jako výstup na nejvyšší horu

Pec pod Sněžkou – Víkendový festival, který opět po roce otevře Těhotenskou stezku na nejvyšší horu, je připraven na tento víkend. Program zahájí již v pátek v trutnovském Uffu od 17.45 hodin vernisáž výstavy Rodinná mapa autorky Gabriely Kontra. V jejím rámci se odehraje divadelní představení s názvem „Žena. Říkejte mi žena“. V sobotu v půl desáté se otevře Těhotenská stezka v Obřím Dole a následný výstup na Sněžku, na jejímž vrcholu po poledni zazpívají Yellow Sisters a zatančí polský soubor Momentum. Odpoledne proběhne ještě přednáška slovenského regresního terapeuta Patrika Bálinta, a to v Infocentru Správy KRNAP. Večer zakončí, od 20 hodin opět v trutnovském Uffu, divadelní představení Ivety Duškové – Cesta. Festival uzavře v neděli dopoledne seminář na téma Otcovství jako životní projekt, který se uskuteční Infocentru KRNAP v Obřím Dole.

17.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Pěstujeme olivy

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Za útok na strážníka mu hrozí čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - Až čtyři roky vězení hrozí 34letému muži za napadení městského strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení