VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

4.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Michal Burda

Svitavsko - Rapper a porotce SuperStar Rytmus přijede do Poličky

Polička – V Divadelním klubu v pátek zakončí své hip-hopové turné známý slovenský rapper a jeden z porotců soutěže Česko-slovenská Superstar Rytmus. Vystoupí i David Steel, který představí nové album Scorpion. Koncert začíná ve 20 hodin. Součástí je tombola se značkovým oblečením a soutěž o luxusní hodinky a oblečení.

Moravská Třebová – DWD Fest 2011 je už tento víkend. Druhý ročník hudebně-kulturního festivalu začne v sobotu ve 14 hodin v kulturním domě v Boršově. Účast potvrdila trojice kapel: Fast Food Orchestra, Hentai corporation a Koblížc!, přijedou i GoodFellas a Ezy Riders. Místním zástupcem je pop punková skupina Last Time.

Biskupice – Tradiční masopustní průvod se v sobotu vydá Biskupicemi. Sraz masek je ve 12.30 u hasičské zbrojnice. Ve 13 hodin požádají maškary starostu obce o povolení chovat se ten den, jak se sluší a patří. Masopust skončí v hospodě U Zechů. Bohatá tombola, občerstvení i hudba k tanci a poslechu je zajištěna. (dol)

Orlickoústecko - Chcete se bát? Přijďte mezi strašidla

Česká Třebová – Kulturní centrum v České Třebové otevírá v pátek v 18 hodin výstavu „Strašidla na cestách“. Putovní expozice je doplněna výstavkou obrázků na „strašidelné téma“ dětí z DDM Kamarád v České Třebové. Na výstavě lze zakoupit omalovánky a pexesa. Vernisáž bude za přítomnosti strašidel, tak vezměte s sebou děti.

Choceň – V neděli od 14 hodin se v sále Panského domu v Chocni konají tradiční odpolední taneční čaje. K tanci zahrají populární Choceňačka a Kantorský dixieland.

Lanšperk – Sbor pro záchranu hradu Lanšperka a Pivnice U Skoby zvou 5. března všechny příznivce sportu na 10. ročník turistického pochodu „Hledání Stromoucha“. Start je od 7 do 10 hodin v Pivnici U Skoby v Ústí nad Orlicí. Těšit se můžete na tradiční perníčky, účastenské listy, turistické vizitky, krásnou přírodu a pohodovou atmosféru. (ce)

Pardubicko - Lord of the Dance znovu v ČEZ Areně

Pardubice - Taneční vystoupení skupiny Lord of the Dance se koná zítra v pardubické ČEZ Areně. Veleúspěšné představení bude možné navštívit od 20 hodin. Tato taneční show slaví úspěchy už patnáctou sezonu. Diváci budou mít možnost zhlédnout fantastický příběh Dobra a Zla v překrásné pohádkové scéně, precizní taneční výkony v sólových výstupech i tanečních formacích, které proslavily irský tanec po celém světě.

Pardubice - Historicky druhý Ples perníku se uskuteční v sobotu od 20 hodin v pardubickém Kulturním domě Hronovická. K tanci a poslechu bude hrát kapela Maruščiny jahody. Program na pódiu i na tanečním parketu okoření zástupci pardubických výrobců medového perníku. Připravuje se bohatá perníková tombola, do níž přispěla i paní Ježibaba z Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou.

Pardubice - Skupina Wohnout se po dvouměsíčních zimních prázdninách vrací do práce. Do Pardubic zavítá v sobotu večer. Wohnouti zahrají v pardubickém klubu od 21 hodin. Jejich jarní „Ivetka tour“ doplní předkapela Sauria. (saf)

Chrudimsko - Jarmark láká na makové koblihy a další dobroty

Horka - Sdružení dobrovolných hasičů Horka zve na Maškarní bál, který se koná v pátek od 20 hodin v hostinci „U kaplička“ v Horce.


Chrudim - První z oblíbených jarmarků je věnován masopustu. Návštěvníci se v sobotu mezi devátou a dvanáctou hodinou mohou těšit na masopustní obchůzku s národopisným souborem Kohoutek a dechovkou Zdeňka Svatoše s průvodem, tanci a zpěvem, makovými koblihami a dalšími masopustními dobrotami. Maškary i návštěvníky přivítá Resselovo náměstí v Chrudimi .

Chrudim – Ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha byla otevřena nová výstava, která je kombinací malby a soch. Mladý umělec Karel Jerie (1977) získal pozornost nejen na poli současné narativní malby, ale také v rámci mezinárodní komiksové scény. Je nositelem několika ocenění českých i zahraničních, autorem řady komiksů (např. Čtyřlístek po 20 letech), tvůrce autorských knih. Jeho malby fascinují dobrodružným dějem a oceňuje je široké publikum i sběratelé a milovníci umění. Výstava představuje nejvýraznější postavy jeho fantaskního světa, s nimiž dobře souzní i charaktery, které ztvárňuje sochař Petr Holub (1976). Ten je absolventem Fakulty výtvarných umění v Brně, ateliéru Vladimíra Preclíka a posléze Michala Gabriela. Dnes vyučuje na ČVUT a patří k nejzajímavějším talentům současné sochařské vlny.

Rosice – Série letošních pravidelných sobotních trhů začíná v sobotu úderem sedmé hodiny ranní v areálu tržnice v Rosicích u Chrasti. Parkování a občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Budete vítáni jako kupující, ale i jako prodejci. Informace získáte na telefonu 469 666 505. Pořadatelem trhů je obec Rosice. (ron)

Královéhradecko - Ochotníci uvedou Nejkrásnější válku

Lovčice – Po mnoha letech v obci vznikl ochotnický spolek LOOCH, čili Lovčičtí ochotníci. Nastudovali hru Vladimíra Renčína Nejkrásnější válka, kterou v předpremiéře uvedou v kulturním domě v pátek od 19 hodin. Premiéra následuje v sobotu od 18 hodin.

Černilov - Ve zdejší sokolovně se v neděli uskuteční od 15 hodin karneval pro děti s mottem „Ahoj, večerníčníku“. Masky z různých večerníčků vítány.
Třebechovice pod Orebem - V neděli vyjde od restaurace Černý kůň masopustní průvod, který skončí pohřbením basy u kašny na náměstí. Odmění tu nejzajímavější maškary.

Piletice – Ve Šrámkově statku můžete v neděli od 10 do 16 hodin vidět staročeskou zabijačku včetně porážky a bourání prasete, pečení domácího chleba a smažení božích milostí. Předvedou se vám maškary, ale dozvíte se také mnohé o masopustních zvycích našich předků s ukázkami lidové tvorby a minitrhem. (pov)

Rychnovsko - Čihalka Cup je i pro batolata

Olešnice v O. h. – Dětský snowboardový den Čihalka Cup se uskuteční v sobotu na Čihalce v Olešnici v Orlických horách. Závod je určen pro začínající a nesponzorované jezdce na snowboardech a lyžích. Kategorie: 1. batolata až 9 let (jednoduchý slalom), 2. 10 až 12 let (jednoduchý slopestyle), 3. 13 let až hranice trestní odpovědnosti (slopestyle), 4. lyže 4 až 9 let. Začátek závodu je v 10 hodin. Startovné včetně celodenní permanentky je 210 korun + vratná záloha 200 korun na dres. Podmínkou účasti je doprovod osoby starší 18 let a povinné ochranné prostředky.

Podbřezí – Rockový večer s hudbou Jiřího Schelingera, pořádaný u příležitosti jeho nedožitých 60. narozenin, se koná v pátek v hostinci Skalka od 20 hodin. Hraje kapela PLAZMA Rock a rokotéka Dj Jirky Suchánka.

Rokytnice v O. h. - V sobotu se koná Rokytnický masopust. Maškary vyjdou na obchůzku Rokytnicí od hotelu Eduard ve 12 hodin. Masopustní veselice proběhne v hotelu Eduard od 19 hodin a bude zakončená pohřbením basy. K tanci a poslechu zahraje DJ Pepík Januš.

Týniště nad Orlicí – Masopustní zabijačka váš čeká na faře v Týništi. V pátek ve 13.30 hodin bude utracen rukou milosrdnou pašík „Jack“, od 14 hodin je pro veřejnost ochutnávka „Jackových úšklebků“. V sobotu bude fara otevřena od 9 hodin a ve 14 a 16 hodin vystoupí skupina Brakýři se svou humoreskou a šermířskými souboji. Podávat se bude ovar, prdelačka, prejt, jitrnice, tlačenka a další.

Týniště nad Orlicí – V sobotu se v kulturním domě od 15 hodin odehraje pohádka pro malé i velké diváky plná písniček. Strašidýlko z hradu Metrwill zahrají herci DS Maska z České Skalice. (gag)

Náchodsko - Masopustní maškary se vydají ulicemi České Skalice

Česká Skalice – U příležitosti masopustu projde v sobotu Českou Skalicí pro obveselení měšťanů rozpustilý průvod masopustní. O 9. hodině na Husově náměstí Pronobus za všechny maškary u starosty města o povolení Českou Skalicí s masopustem pochoditi požádá. Pak již průvod ulicemi města půjde a všeliký rozruch ztropí. Akci pořádá SVČ Bájo spolu s FS Barunka, o. s.

Červený Kostelec – Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla dnes začne v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Až do neděle diváci zhlédnou dvanáct divadelních inscenací v podání amatérských divadelních souborů z celých východních Čech. Odborná porota poté vybere soubory, které budou východní Čechy reprezentovat na dalších divadelních přehlídkách.

Božanov – Sdružení přátel obce Božanov pořádá v sobotu v hostinci Na křižovatce 12. ročník tradiční soutěže o nejlepší kysané zelí – Zelák 2011. Zelí z vlastního zeláku musí být připraveno dle vlastní receptury a nesmí být před soutěží upravováno. O kvalitě zelí bude nejprve rozhodovat nezávislá odborná porota a v druhém kole samotní zelmistři. Soutěž začíná ve 14 hodin.

Police nad Metují – Koncert hudební dvojice Eva a Vašek se uskuteční v sobotu od 16 hodin v Kolárově divadle. (mt)

Jičínsko - Nemáte v týdnu čas cvičit? Zkuste to v neděli

Jičín – Sportovní zařízení města zve všechny příznivce aerobiku na nedělní tříhodinový blok kombinovaného cvičení na suchu i ve vodě. Proběhne v aerobikovém sále sportovního areálu a v bazénu Aquacentra ještě v neděli 6. března a 3. dubna. Vstupenky jsou v prodeji vždy 14 dní před termínem akce v recepci Aquacentra. Cena 200 korun.

Železnice – V sobotu se v Železnici koná masopust. Sraz je ve 14 hodin před hospodou U Jindry. Po průvodu budou v hospodě zabijačkové hody. Pobavení je připraveno i pro děti. Od 20 hodin zahraje K-Band. Zveme děti i dospělé – přijďte v maskách a podpořte lidovou tradici.

Miletín – Město Miletín, obec Rohoznice, MS ČCK, SK Miletín a SDH Miletín pořádají v sobotu od 14 hodin dětský maškarní karneval v sále Sousedského domu. Připravena je spousta her, soutěží, diskotéka. S dětmi jsou vítáni i rodiče a prarodiče. (ivy)

Trutnovsko - Špindlerův Mlýn zve na snowboardovou show

Špindlerův Mlýn – Quiksilver Snowjam se ve dnech 4. a 5. března vrací do Skiaerálu Špindlerův Mlýn. Podobně jako v uplynulých letech se mohou diváci těšit na ten nejlepší snowboarding, jaký u nás bude letos k vidění. Vítězství se chystá obhájit světový šampion v big airu, finský rider Markku Koski.

Vrchlabí - Desetičlenný funk & groovy band Juicy Freak se představí v pátek od 20 hodin v Kotelně. Juicy Freak jsou specifická kapela, která dokáže publikum jednoznačně oslovit. Jejich předností a poznávacím prvkem je průraznost, jasný názor a nekompromisní tah.

Vysoké nad Jizerou - Již osmnáctý ročník lyžařských závodů Po staru pořádá v sobotu 5. března Český Ski klub v běžeckém areálu u Stanovské křižovatky. Sraz účastníků je v 11.30 hodin na náměstí. Závodníci i diváci by měli být vybaveni výzbrojí a výstrojí z let 1920 až 1950. (jm)

4.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Otevření nového useku D11 u Hradce Králové
AKTUALIZOVÁNO
17

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Po nárazu do mostku odvážela řidiče sanitka
7

Po nárazu do mostku odvážela řidiče sanitka

Přepychy vstřelily čtyři branky za dvanáct minut a slavily výhru

Rychnovsko - Nejvyšší okresní fotbalová soutěž pokračovala o víkendu zápasy druhého kola.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč

Dobruška /FOTO/ - Milovníci zlatavého moku měli o víkendu jasno, kam vyrazit za orosenou sklenicí. V sobotu své brány již posedmé otevřel dobrušský pivovar Rampušák, který pro návštěvníky připravil jak komentovanou prohlídku, tak i bohatý kulturní program orámovaný ochutnávkou pivního speciálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení