VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opočenští žáci se sborem Mezissimo rozehřejí kostel

Opočno – /FOTOGALERIE/ Říká se, že o Vánocích k sobě mají lidé blíž. Mnozí muzikanti k této větě dodávají, že o Vánocích mají lidé blíž i k hudbě - adventní koncerty patří mezi nejnavštěvovanější.

17.12.2010
SDÍLEJ:

Pěvecký sbor Mezissimo v Českém Meziříčí.Foto: Archiv sboru

Také v Opočně věří, že adventní koncert, který začne v neděli v 16.30 v kostele Nejsvětější Trojice na Trčkově náměstí, nezůstane bez posluchačů.

Koncert připravila zdejší Základní umělecká škola, kromě žáků školy přivítá Opočno i třicet hostů. „Nebude to třicet sólistů, to bychom v kostele umrzli,“ uklidňuje ředitelka ZUŠ Vilma Urešová. „Na větší koncerty zveme hosty už pravidelně, tentokrát padla volba na sbor Mezissimo z Českého Meziříčí, o kterém jsme slyšeli jen to nejlepší. Navíc jsme věděli, že má zkušenosti s koncertováním v kostele, tedy i s volbou repertoáru. Sbormistr Zbyněk Mokrejš souhlasil a už během příprav bylo jasné, že jsme volili více než dobře. Sbor Mezissimo, který funguje při ZŠ České Meziříčí, patří plným právem mezi nejlepší v naší republice, určitě stojí za poslech,“ zve Vilma Urešová.

Její slova potvrzují i úspěchy, kterých sbor Mezissimo během své dvanáctileté existence dosáhl. Bylo jich hodně, mezi největší patří zisk Zlatého pásma v oblastním kole Celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Hradci Králové. Na Zlaté pásmo dosáhnou opravdu jen ti nejlepší, Mezissimu se to podařilo celkem šestkrát, poprvé v roce 2003. A úplně největší úspěch? „Tím největším je bezesporu zisk Stříbrného pásma na mezinárodním festivalu Svátky písní v Olomouci. V mezinárodních soutěžích je obrovská konkurence, takový výsledek jsme nečekali, byl to impuls k další práci,“ hodnotí Olomouc sbormistr Zbyněk Mokrejš. Sbor má dvě přípravná oddělení (Pramínky) a jedno koncertní s názvem Mezissimo, celkem devadesát dětí (od 6 do 17 let), podobné impulsy asi potřebují nejen děti, ale všichni, kdo tak početné těleso zvládají.

A nejhezčí vzpomínky? I těch je prý hodně. „Určitě všechny charitativní akce, úžasným zážitkem bylo vystoupení na celostátní přehlídce dětských sborů Světlo za Lidice. Vystupovali jsme zde pod záštitou hejtmana Bradíka a tato účast pro nás byla velikou ctí,“ vzpomíná sbormistr na Lidice 2007. A děti z Mezissima? Ty prý asi nejraději vzpomínají na výjezdy do zahraničí. Loňské soustředění v Chorvatsku - to prý byla nejhezčí odměna za několikaletou dřinu. Všichni si užili moře, ale zároveň stihli koncertování v kostelích na Makarské riviéře.

V Opočně si Mezissimo moře neužije, ale na nedělní adventní koncert se prý už těší. Program je připraven opravdu vánoční, na tom se shoduje Mezissimo i ZUŠ Opočno. „Chceme, aby ta poslední adventní neděle byla pro naše posluchače opravdu krásná,“ slibují pořadatelé a s ohledem na zimu v kostele dodávají důležitou informaci - společný program nepřesáhne padesát minut. (dm)

17.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení