VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kačenka dnes večer předvede Postel pro anděla

Deštné v O. h. – Divadelní spolek Kačenka připravil na dnešní večer premiéru nové hry od Jaroslava Koloděje Postel pro anděla v režii Elišky Kollárovičové.

29.12.2009
SDÍLEJ:

Nová hra deštenských ochotníků Postel pro anděla.Foto: ARCHIV/DS Kačenka

„Myslíte, že nad námi někdo drží ochrannou ruku, sleduje naše kroky od narození až do skonání? V životě se mnohokrát ocitáme v situaci, kdy nad námi jistě bdí náš anděl strážný. Jako zázrakem se na poslední chvíli od nás odvrátí katastrofa většího či menšího významu. Někdy jde pouze o záchranu hmotných statků a jindy zase o situace, které podstatně mění náš život. Tak to často bývá, když nám dospívají ratolesti a dospělí se naopak dopouštějí dětinských činů. No, a někdy se to všechno zamotá a člověk tomu neví hlavu ani patu,“ zvou ochotníci na nejnovější hru, která začíná v obecním společenském sále dnes od 20 hodin (hasičská zbrojnice).

A co když potřebuje pomoc náš anděl strážný? Poradí si s tím postavy v naší hře? Tak se podívejte, co potká hajného Ludvíka Myslivečka, jeho ženu Poldinku. Kterak ho duchovně podpoří místní farář Křenek nebo odborně poradí svérázný chalupář MVDr. Ulík. Jen aby se do toho moc nepletla zvědavá sousedka Skorcová. „Možná publiku bude leckterá prekérní situace v naší hře povědomá, snad i důvěrně známá. A protože ji zrovna neprožívá, doufáme, že všechny pobaví,“ věří členové Kačenky.

„Naše poslední hry od roku 2000 dosahují tak kolem 38 až 40 repríz, včetně několika výjezdů po okolí. Nejvíce repríz, a to 42 měla pohádka Princové jsou na draka, která se hrála více než rok a půl,“ zavzpomínal na program Divadelního spolku Kačenka jeho člen Jaroslav Karban, který má na starost techniku, zvuk a světla.

Osoby a obsazení (zpívají a tančí): Zvoníček (anděl strážný) - Jiří Švejda ml., Ludvík Mysliveček (hlava rodiny) - Arpád Lörincz, Poldinka Myslivečková (jeho žena) - Iva Páslerová, Diana Myslivečková (dcera) - Eva Fabiánová ml.,Vítek Pytlák (její nápadník) - Lukáš Feichtinger, Skorcová (sousedka) - Eliška Kollárovičová, Křenek (farář) a MVDr. Ulík (veterinář, chalupář) - Petr Kovář, anděl strážný Ariel – Filip Švejda, anděl strážný Lanza - Jana Vernerová.
Divadelní spolek Kačenka funguje od dubna 1998. (zr)

29.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kaple ve Zdobnici má nový kabát

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Královéhradecko - Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

V Rychnově se otevírá nejdelší pivní cyklostezka v republice

Rychnov nad Kněžnou - Slavnostního otevření II. ročníku pivní sezony a s ním i nejdelší pivní cyklostezky v České republice se můžete zúčastnit v neděli 30. dubna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies