VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 13:15

Víkendové akce v regionu: Veliš žije tradičním posvícením

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V sobotu 23. září se v obci Veliš na Jičínsku uskuteční posvícenská zábava. Dopoledne patřilo sportovním akcím, odpoledne nabídne kulturu a něco dobrého k jídlu.

dnes 06:58

Na co kam: V Libáni zpívá Severáček

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Foerstrovy dny, hudební festival v Libáni zve veřejnost na koncert libereckého dětského pěveckého souboru Severáček v sobotu od 15 hodin v libáňském kostele sv. Ducha. V programu zazní sborové duchovní písně od středověku až po baroko, Dvořákovy Moravské dvojzpěvy a rovněž americké spirituály a gospely.

včera 18:21

Je tady Svatováclavské posvícení

Dobruška - O víkendu se v Dobrušce koná třídenní program kultury a zábavy s řemeslnými trhy.

včera 10:21

Kulturní tipy: Obrazy umělců vystaví od pátku

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Šest malířů z Ukrajiny, Polska a Hradecka se na pátém ročníku Dnů ukrajinské kultury pokusí zachytit atmosféru a zákoutí našeho krajského města i okolí. Jak se jim to podařilo, se mohou přesvědčit návštěvníci hradeckého Kina Bio Central, kde budou obrazy umělců vystaveny od nadcházejícího pátku do 1. října.

21.9.2017

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

21.9.2017

Na co kam: Činoherák zahraje černou komedii

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V trutnovském společenském centru Uffo ve čtvrtek Činoherní divadlo sehraje černou komedii s názvem Fuk! Přiblíží úskalí mužského středního věku.

20.9.2017

Na co kam: Biatlonisté zvou občany na střelnici

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dospělí i děti od 10 let si mohou přijít do areálu stadionu za jilemnickou sokolovnou vyzkoušet biatlonový sport.

20.9.2017

Tipy Deníku: Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/.

19.9.2017

Do Pelclova divadla přijedou Rychlé šípy v čele s Mirkem Dušínem

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu 20. září představí Slovácké divadlo z Uherského Hradiště v Rychnově nad Kněžnou svou nejúspěšnější hru Rychlé šípy.

19.9.2017

Chystá se: Koncert Veroniky a Vaška

Dobruška - Kulturní zařízení města Dobrušky si vás dovoluje pozvat na koncertní vystoupení Veroniky a Vaška Řihákových ze Svatobořic.

19.9.2017

Filmová televizní komedie je tento týden doma v Novém Městě

Královéhradecko, Nové Město nad Metují /FOTO/ - Koncertem kapely Davida Krause se v neděli odpoledne rozeznělo náměstí v Novém Městě nad Metují, který tak slavnostně zahájil 39. festival české filmové a televizní komedie.

19.9.2017

Na co kam: Trutnov hostí šampionát siláků

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Světový šampionát v silovém trojboji a jeho jednotlivých disciplínách - dřepu, benchpressu a mrtvém tahu pokračuje dalším dnem v Trutnově. Jeho dějištěm je Národním dům, vstupné je zdarma.

18.9.2017

Opočno zažije divadelní podzim

Opočno - S přicházejícím podzimem se do opočenského Kodymova národního domu navrátí ochotníci. Své umění tu během podzimu předvedou čtyři ochotnické spolky z nedalekého okolí.

18.9.2017

Nové Město patří na týden české komedii

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - V novoměstském Kině 70 byl v neděli odpoledne slavnostně zahájen 39. festival filmové a televizní komedie. Každý den se diváci mohou těšit na soutěžní filmy i doprovodný program.

18.9.2017

Tipy Deníku: Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/.

18.9.2017

Autoři pokřtí medvědího nešiku

Hradec Králové - Bývalé silo u hradeckého nádraží znovu ožívá. V otlučené krabici od bot se tu ocitá medvídek Wrr, který v tomto industriálním skvostu nalézá továrnu na knihy. Když se do jedné z nich začte, je doslova vtažen do příběhu a stává se součástí děje.

17.9.2017

Hvězda operního nebe Eva Urbanová zazáří ve Smiřicích

Východní Čechy, Smiřice - Milovníci klasické hudby a nádherného zpěvu hvězdy operního nebe Evy Urbanové si v kalendáři mohou zaškrtnout datum 21. září.

17.9.2017

V kostele zazněla Straussova díla

Královéhradecko, Vrchlabí - Velkému přátelství Karla Halíře s Richardem Straussem byl věnován závěrečný, sedmý koncert Vrchlabského hudebního léta pod názvem Hommage á Karel Halíř.

16.9.2017

Týniště zve na tradiční posvícení

Týniště nad Orlicí - V sobotu od 14 hodin se v Městském parku v Týništi nad Orlicí odehraje další ročník Tradičního Týnišťského posvícení.

16.9.2017

Na co kam: Horní Maršov oslaví brambory

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Bláznivé bramborové odpoledne je v sobotu připraveno v přírodní zahradě Na Dotek v Horním Maršově od 13.30 hodin.

16.9.2017

Je tady Svatováclavský jarmark

Vamberk - Akce se koná 16. září od 9 hodin na náměstí ve Vamberku.

15.9.2017

Klapka klapla a filmový dýchánek v Dobrušce začal

Dobruška - Třídenní „maratón“ pro milovníky kinematografie, který začal v Dobrušce 15. září a jeho organizátoři ho přirovnali k mimořádnému filmovému dýchánku, se ve skutečnosti nazývá Dobrušská filmová klapka.

15.9.2017

Dobrušská filmová klapka startuje

Dobruška - Město Dobruška ve spolupráci s Rodinným pivovarem se sladovnou v Dobrušce si Vás dovolují pozvat na filmový seminář Dobrušská filmová klapka 2017, který se koná ve dnech 15. až 17. září.

15.9.2017

V Kostelci začíná multižánrový hudební festival F. I. Tůmy

Kostelec nad Orlicí - Jazz, rock, folk, vážná hudba a jiné. od 15. do 17. září bude Kostelec nad Orlicí zaplaven hudbou.

15.9.2017

Suzi Quatro zahraje na Výravě

Východní Čechy, Výrava /ROZHOVOR/ - Americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro se svou skupinou vystoupí v pátek ve Výravě na jediném koncertu v tomto roce v České republice, a to společně se skupinami Olympic a Turbo v rámci ukončení jubilejní dvacáté sezony letního parketu.

15.9.2017

Pavel Šporcl hraje pro charitu

Kostelec nad Orlicí - Charitativní koncert v Kostelci nad Orlicí představí Pavla Šporcla (housle), Smiling String Orchestra (ZUŠ Střezina z Hradce Králové) a Mikuláše Ježka (dirigent).

15.9.2017

Na co kam: Pohádková tvář podzimu

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Do festivalového pohádkového Jičína zavítal podzim a spolu s ním barvitý tématický program. Kromě rozmanitých kulturních akcí pro všechny generace nabízí také netradiční setkání s českými tradicemi.

14.9.2017

Zajímavou výstavu doplnilo muzeum vydáním knihy

Hradec Králové - Výstava nazvaná Velká vizita!, která mapuje vývoj medicíny na území krajského města, potrvá v Muzeu východních Čech v Hradci Králové do 5. listopadu.

14.9.2017

Festival F. L. Věka bude poprvé na zámku v Kvasinách

Kvasiny - Do historických prostor klasicistního zámku v Kvasinách zavítá v sedmileté historii úplně poprvé hudební festival F. L. Věka.

14.9.2017

Již 59. Rychnovská osmička je za dveřmi

Rychnov nad Kněžnou - Již 59. ročník soutěže neprofesionální filmové tvorby s mezinárodní účastí se uskuteční ve dnech 15. - 17. září v kinosále Společenského centra v Rychnově nad Kněžnou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení