VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.8.2017

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

13.8.2017

Do Červeného Kostelce míří tanečníci z celého světa

Královéhradecký kraj, Červený Kostelec - Město se už jen za několik málo dní stane středem folkloru. Od středy 16. do neděle 20. srpna ovládnou pódium přírodního areálu u divadla tanečníci z celého světa na 63. Mezinárodním folklorním festivalu.

13.8.2017

Český ráj je to nejkrásnější, co máme

Královéhradecko, Újezd pod Troskami /ROZHOVOR/ - V sobotu 25. srpna se uskuteční v kostele sv. Jana Křitele v Újezdě pod troskami koncert Lubomíra Brabce s mladou sopranistkou Karolínou Žmolíkovou. Co nám ke koncertu prozradil Lubomír Brabec a jaký je jeho vztah k Českému ráji?

12.8.2017

Brutal Assault nemocným aneb „Máničky“ darovaly vlasy

Královéhradecko, Josefov - Tvrdá muzika a dlouhé vlasy k sobě neodmyslitelně patří. Když jde však o dobrou věc, tak „máničky“ neváhají a léta pěstovanou ozdobu své metalové hlavy shodí.

12.8.2017

Tipy na volný čas: Jezuitská kolej slaví výročí

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Jezuitská kolej v Kutné Hoře letos slaví výročí. Dnešní sídlo Galerie Středočeského kraje se začalo stavět přesně pře 350 lety.

12.8.2017

Dnes se koná koncert na záchranu kostela sv. Matouše

Deštné v Orlických horách - Barokní kostel sv. Matouše v Deštném v Orlických horách je unikátní stavbou, chráněnou jako kulturní památka.

12.8.2017

Na co kam: Olympic dorazí ve skvělé formě

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Kulatý 20. ročník Krkonošských pivních slavností začíná dnes v 10 hodin.

11.8.2017

Tipy na volný čas: Bluegrass v Kopidlně

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V sobotu 12. srpna od 13 hodin se koná čtvrtý ročník Bluegrass festival Kopidlno 2017 Memoriál Honzy Macáka na Univerzálním hřišti Kopidlno. Vystoupí celkem deset pohodových kapel.

11.8.2017

Kulturní tipy: Humprecht odhalí svou noční tvář

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Lovecký zámek Humprecht je dominantou kraje a jedním ze symbolů Českého ráje.

11.8.2017

Výrava bude plně v mužské režii

Královéhradecko, Výrava - Již v pátek odstartuje v 19.45 hodin další trojkoncert Jakub Děkan.

10.8.2017

Tipy na volný čas: Do Nemyčevsi za krásnými květy i známými osobnostmi

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - O víkendu malá obec Nemyčeves na Jičínsku rozkvete a zavoní. Místní organizace Českého zahrádkářského svazu připravuje 47. speciální výstavu mečíků.

10.8.2017

Krkonošské pivní slavnosti oslaví dvacetiny s Olympikem

Královéhradecko, Vrchlabí - Nejstarší pivní mejdan v Krkonoších je tady. V sobotu vypukne na vrchlabském náměstí 20. ročník Krkonošských pivních slavností. Nabídne jedinečný kulturně-gastronomický koktejl.

10.8.2017

OBRAZEM: Josefov se oděl do černé. Začal Brutal Assault

Královéhradecko, Josefov - Festival v pevnosti! Od 9. do 12. srpna se josefovská pevnost stala již podesáté útočištěm fanoušků hodně divoké muziky.

10.8.2017

Kulturní tipy: Náměstí zaplní pouťové atrakce

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Už ve čtvrtek se můžete vydat na náchodské Masarykovo náměstí a spolu s dětmi se rozveselit na různých atrakcích. Začíná totiž Vavřinecká pouť, která potrvá až do neděle.

9.8.2017

Ve zkratce: Zámek zve na večerní prohlídky

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zájemci o historii se mohou v úterý večer vydat na speciální prohlídky novoměstského zámku s paní Lenkou Bartoňovou - Dobenínovou.

8.8.2017

Jiráskův Hronov cílí na mladé lidi

Východní Čechy, Hronov - V rodišti spisovatele Aloise Jiráska je rušno. Městem se nese divadlo v podání českých i zahraničních souborů, zní poezie, konají se koncerty, výstavy i různá netradiční vystoupení, beseduje se a děti se radují z pohádkových představení.

8.8.2017

Metalový Brutal Assault hlásí vyprodáno. Lístky už nebudou

Východní Čechy, Josefov - „Mobilizace ukončena, císař děkuje svým věrným metalovým národům. Pevnost Josefov hlásí vyprodáno!“ píše se na webových stránkách jednoho z největších metalových festivalů na světě, který začne už v úterý koncertem pro nedočkavé na střeše autobusu.

7.8.2017

Hronovská pódia patří po celý týden hercům

Královéhradecko, Hronov - Již 87. ročník Jiráskova Hronova, nejstarší divadelní přehlídky v Evropě a pravděpodobně i na světě, je v plném proudu.

7.8.2017

Tipy na volný čas: Z deníku Václava Bartoně

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Z deníku Václava Bartoně je název speciální večerní prohlídky zámku Nové Město nad Metují, která se uskuteční ve středu 9. srpna. Průvodkyní bude paní Lenka Bartoňová - Dobenínová.

5.8.2017

Kulturní tipy: Za pohodovou hudbou na zámek

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - První ročník Malého zámeckého festiválku začíná v sobotu ve 14 hodin nádvoří zámku v Hořicích.

4.8.2017

Tipy na volný čas: Barokní pecky zazní na Pecce

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V rámci festivalu vážné hudby Podkrkonošské hudební léto se tuto neděli od 18 hodin v Rytířském sálu hradu Pecka představí publiku mladá houslistka Ludmila Pavlová. Na loutnu a theorbu zahraje Barbora Hulcová.

4.8.2017

Výravou budou znít světové hity

Královéhradecko, Výrava - Začátek druhé poloviny prázdnin zahájí Letní parket Výrava stylově - Revival festem.

4.8.2017

Kulturní tipy: Ptačí svět součástí festivalu v Chotči

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V pátek v 18 hodin začíná dvaadvacátý ročník multižánrového dvoudenního festivalu Kočí v Chotči! Letos v ptačím oděvu, zpěvu a příběhu.

3.8.2017

Tipy na volný čas: Kočí v Chotči

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Od pátku do soboty se v obci na Jičínsku koná již 22. ročník multižánrového festivalu Kočí v Chotči.

3.8.2017

Hned tři prázdninové výstavy si můžete prohlédnout v Dobrušce

Dobruška - Hned tři výstavy můžete shlédnout o prázdninách v Dobrušce.

3.8.2017

Kulturní tipy: Koupaliště pozvalo na letní koulovačku

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Vedení náchodské radnice ve středu informovalo, že na Jiráskově koupališti v Náchodě se chystá velmi oblíbená letní událost, a to ve spolupráci s místním zimním stadionem.

2.8.2017

Tipy na volný čas: Na přehradě zahraje Jiří Schmitzer

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Na akustické vystoupení písničkáře a českého herce se mohou těšit návštěvníci Hudebního léta na přehradě Les Království. Schmitzer představí své tradičně humorné písně tuto sobotu od 19.30 hodin ve Štěrbově vile.

2.8.2017

Kulturní tipy: Ve Vrchlabí opět promítá letní kino

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V areálu Zámecké kaple Czernin-Morzinů u sídla KRNAPU ve Vrchlabí dostanou ve středu lidé další možnost zavítat do letního kina Tripsi.

1.8.2017

Tipy na volný čas: Hořický pivovar opět žije

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Oslavy zahájení výroby hořického piva se uskuteční tuto neděli od 11 hodin v areálu hořického pivovaru.

1.8.2017

Nenechte si ujít: Fotogenické Podkrkonoší

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Podzvičinsko z.s. pořádá tradiční fotografickou soutěž Podkrkonoší 2017 a vybízí takto laickou i odbornou veřejnost k focení našeho krásného kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení