HOKEJ: Zvlhlý prach kanonýrů Čestic

Čestice - Gólově zcela naprázdno vyšli hokejisté Sokola Čestice v domácím duelu na třebechovickém zimním stadionu v utkání 5. kola krajského přeboru Pardubicka proti Poličce.

12.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Krajský přebor Pardubicka: Čestický tým zklamal v koncovce. Hattrick Vápeníka.

Čestice - Polička 0:4

Ve druhé minutě se dostal ke střele domácí Morvai, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Na druhé straně zazářil brankář domácích Beránek, když nepustil za svá záda puk po střele, která dvakrát změnila směr letu. Hrálo se ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 10. minutě sudí vyloučil po jednom hráči na každé straně, ale skóre se neměnilo. Ve 13. minutě, po nádherné souhře hostů, poslal hosty do vedení Kubát - 0:1. Domácím trvalo asi dvě minuty než srovnali s hosty krok.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v oslabení, ale ubránili se. Poté se do samostatného nájezdu dostal domácí Jančárek, ale puk ho neposlouchal. V 25. minutě se před brankářem hostí objevil Miloš Cvejn, ale trefil pouze jeho lapačku. Pak Polička nabídla domácím hokejistům přesilovou hru. Domácí kombinovali, ale poličský brankář byl pozorný. Po neproměněných šancích semechnických střelců přišel zákonitý trest. Ve 29. minutě překvapil domácího brankáře Beránka střelou zápěstím Vápeník - 0:2. Nadále se hrálo ve vysokém tempu, ale bez větších brankových příležitostí.

Vstup do třetí třetiny se domácím vůbec nepovedl. Ve 41. minutě inkasovali dvakrát. Nejprve v čase 40:11 Vápeník skóroval v utkání podruhé a za šestadvacet vteřin zaskočil opařené domácí hráče dovršeným hattrickem – 0:4. O vítězi utkání tak bylo definitivně rozhodnuto.

Rovněž v závěrečném dějství se hrálo ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strana na druhou. Domácí hokejisté usilovali alespoň o čestný střelecký úspěch, ale hostující gólman byl rezolutně proti.

Sokol HC Čestice - Spartak Polička 0:4 (0:1, 0:0, 0:2). Branky: Vápeník 3, Kubát. Sestava Sokol HC Čestice: Beránek – J. Sajdl, Javůrek, Michal Cvejn, Burýšek - Bárta, Jančárek, Marha, Miloš Cvejn, Morvai, Jiruška, Seibal, Rusiňák.

12.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.