Opočno – Nové Město 3:4

Favorizovaní hosté přijeli do Opočna v plné síle s jednoznačným cílem - zvítězit. Baroni však výborným vstupem do utkání hostům ukázali, že export tří bodů pro ně vůbec nebude jednoduchou záležitostí.
Před čtyřmi stovkami hokejových fanoušků šli jako první do vedení domácí hokejisté. Na úvodní branku zápasu z hokejky Felcmana v páté minutě dokázali Novoměstští odpovědět až pět minut po první přestávce. Barony vyrovnání nezaskočilo a po dvou minutách a 18 vteřinách zásluhou druhé trefy Felcmana opět vedli. Jednogólový náskok Baroni udrželi až do druhé přestávky.
Start do závěrečné třetiny náramně vyšel hostům. Dvěma góly v rozmezí osmadvaceti vteřin 42. minuty obrátili skóre zápasu ve svůj prospěch. Baroni se ze šoku dokázali vzpamatovat a zásluhou zkušeného kanonýra Felcmana, jenž završil svůj hattrick, vyrovnali.
Rozhodující gól padl v páté vteřině závěrečné pětiminutovky. Podruhé v zápase se do sítě za Kopeckého zády trefil hostující Janoušek. Domácím pokus o závěrečný tlak překazilo vyloučení.
Předseda opočenského klubu Gustav Gábor litoval střeleckého galapředstavení zkušeného Dušana Felcmana, které vyšlo vniveč. „„Bohužel nám k zisku bodů nepomohl ani bravurní hattrick Felcmana. Za rozhodující okamžik derby lze označit úvod třetí třetiny, kdy hosté v rozmezí necelé půl minuty vstřelili dvě branky. Felcman nám sice třetím gólem opět přinesl naději, ale zkušení hosté pět minut před koncem rozhodli. Do závěrečného tlaku jsme se kvůli vyloučení už nedostali. Za bojovný výkon před pěknou diváckou návštěvou si naši hráči určitě bod zasloužili, jenže zkušení hosté si výsledek pohlídali.“

Fakta a sestava

HC Baroni Opočno – Nové Město nad Metují 3:4 (1:0, 1:1, 1:3).

Branky: 5. Felcman (asistence Herzán), 27. Felcman (Herzán), 48. Felcman (Černík) – 25. Janoušek (Kodym, Pišta), 42. Dittrich (Ježek, Praus), 42. Jakl (Kodym), 56. Janoušek (Pišta, Kodym).

Rozhodčí: Martínek – Kubišta, Pošvář. Vyloučení: 13:12. Využití: 3:4. Diváci: 390.

HC Baroni Opočno: Kopecký - Pavlík, Žid - Serbousek, Mervart - Herzán,Petr - Židík, Felcman, Černík - Škrabal, Roháček, Čtvrtečka - Rail, Lukášek, Franc. (ol, six)

Další výsledky a příští program

Nový Bydžov – Dvůr Králové 1:7 (0:0, 0:4, 1:3). Branky: Říha – Vítek 2, Dušička, Hynek, Říčař, Lelka, Hamerský. Rozhodčí: T. Svoboda – Schánil, Srna. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Diváci: 180.
Náchod – Třebechovice pod Orebem 5:2 (1:1, 1:1, 3:0). Branky: Hudeček 2, Hrabica, Škoda, Macháň – Rejzek 2. Rozhodčí: Machač – Průcha, Votroubek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 230.
Nová Paka – Hronov 4:3 (1:1, 2:0, 1:2). Branky: Štěpán, Lepka, Slabý, Šrámek – Matyska 3. Rozhodčí: Pahulák – Brandejs, P. Horák. Vyloučení: 9:6, navíc Milfort (Hronov) 10. min. OT + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 280.

Středa (18. 11.): N. Město n. Met. – Nový Bydžov, Třebechovice p. O. – Opočno, Hronov – Náchod, Jaroměř – Nová Paka.