Čestičtí pořadatelé podruhé v sezoně připravili přírodní led v místním sportovním areálu.

V předposledním kole základní části krajského přeboru domácí tým nestačil na celek Frýdlantu. Tři góly ze čtyř padly v dramatickém závěru.

Čestice – Frýdlant 1:3

Úvodní třetina se odehrála ve vlažném tempu bez vyložených šancí. Do vedení šli v 10. min. hosté po střele Šíra od modré - 0:1. Do druhého dějství vstoupila obě mužstva s větším nasazením a nabídla téměř dvěma stovkám fanoušků více brankových příležitostí. Ve 25. min. se po přihrávce Vaniše dostal do samostatného úniku Žďárek, ale v koncovce pouze trefil horní tyč branky hostů. V polovině střetnutí dostal Žďárek šanci na reparát. Před brankářem se opět ocitl zcela osamocen, ale ani druhá velká příležitost brankou neskončila.

Poté převzali otěže zápasu hosté. Vytvořili si několik brankových šancí, při nichž domácí tým podržel výborný gólman Tomáš Sajdl. Dvě minuty před koncem prostřední třetiny mu pomohlo i štěstí, když Frýdlantští nastřelili tyč.

V závěrečné třetině hosté zvolili taktiku zabezpečené obrany a domácí se do útočného pásma dostávali stěží. V 50. min. se v šanci ocitl Dvořák a dvě minuty nato Macháček. Jenže na jednogólovém vedení hostů se stále nic neměnilo.

Čestičtí se začali nadechovat k závěrečnému náporu, jenže hostům vyšel protiúder. V 57. min. nejprve nastřelili tyč domácí branky a o chvíli později po šťastné tyči zvýšili na 0:2. Domácí hokejisté ještě dokázali odpovědět. V 58. min. na modré napřáhl Vaniš a tvrdou střelou vykřesal pro domácí naději na bodový zisk – 1:2. Jenže snahu Čestic o vyrovnání v předposlední minutě zabrzdilo vyloučení Marhy za podražení. Hosté přesilovku využili půl minuty před koncem a stanovili tak konečné skóre zápasu – 1:3.

Sestava Sokola Čestice: T. Sajdl – Kolář, Macháček, Vaniš, Jančárek – V. Sajdl, Hradecký, Dvořák – Jiruška, Rusiňák, Vích – Marha, Javůrek, Žďárek.