Hokejistům Opočna se loučení s končícím rokem 2007 nepovedlo. V závěrečném letošním vystoupení v krajské lize nezvládli zahajovací třetinu. Během úvodních dvaceti minut neskórovali, naopak hosté z Jaroměře se trefili pětkrát. A tak už o první přestávce bylo prakticky po zápase.

Opočno – Jaroměř 1:8

Jaroměřským hokejistům se povedl vstup do utkání. Ve 3. min. střelu Chýlka domácí brankář Kopecký vyrazil přímo na hůl Rybína, který otevřel skóre střetnutí – 0:1. V polovině 9. min. zaváhal ve středním pásmu opočenský obránce Šitina a jaroměřské přečíslení znamenalo druhý gól v domácí síti. Trefil se Rybín – 0:2.

Tři slepené góly

Poté domácí mužstvo nevyužilo přesilovou hru a v závěrečné pětiminutovce během 134 vteřin třikrát inkasovalo! Po čtvrté brance v opočenské síti (v čase 16:54) gólmana Kopeckého nahradil Lochman, ale čisté konto udržel pouze minutu. V čase 17:54 zvýšil Vejman na hrozivých 5:0 pro hostující celek. Před ním se dokázali trefit jeho spoluhráči Rudolfský a Novák.

Lepší začátek

Do druhé třetiny vstoupili Baroni lépe. Na začátku 22. min. zamíchal puk za brankou Černík a Felcman překonal dezorientovaného brankáře – 1:5. Jenže ve 28. min. už Jaroměř opět vedla rozdílem pěti branek, když bleskurychle využila přesilovou hru. Po vyloučení Chmelíka za vyhození puku z obranné třetiny mimo ledovou plochu skóroval Ježík už po sedmi vteřinách – 1:6. Ve druhé třetině padl ještě jeden gól. Opět se trefil Ježík a znovu to bylo během početní výhody hostů – 1:7.

Poklidný závěr

Poslední dějství se už dohrávalo z povinnosti v poklidné „vánoční“ atmosféře. Baroni během závěrečné dvacetiminutovky nevyužili dvě přesilové hry. Ve 49. min. měl blízko ke druhému gólu Opočna Jedlička, jenže hostující brankář jeho střelu lapačkou ztlumil a kotouč se zastavil na brankové čáře. Jako poslední se do střelecké listiny zápasu zapsal jaroměřský Kraus, který skóroval v čase 59:12.

Fakta a sestava

HC Baroni Opočno – HC Jaroměř 1:8 (0:5, 1:2, 0:1). Branky: Felcman – Rybín 2, Ježík 2, Rudolfský, Novák, Vejman, Krause. Rozhodčí: Martínek – Kubišta, Lučan. Vyloučení: 4:5. Využití 0:2. Diváků 270.
Sestava HC Baroni Opočno: L. Kopecký (17. Lochman) - Bouz, V. Černík, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Chmelík, Jedlička, Roháček, Šitina, Tláskal, Zácný, Zídka, K. Žid, L. Žid, Židík, Klug.