Dohrávku s pětadvaceti vyloučenými nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Rozhodující proměnil Červíček.

Semechnice - Polička 3:2 sn

V posledním letošním utkání hraném na domácím stadionu v Opočně se semechničtí hokejisté ujali vedení ve druhé třetině. Ve 25. minutě otevřel skóre zápasu Červíček, jemuž přihrával Schejbal – 1:0. Průběh utkání poznamenalo časté vylučování na obou soupeřících stranách. Rozhodčí Pahulák udělil celkem pětadvacet trestů.

Další velkou příležitost ke skórování měl domácí Schejbal ve 36. minutě. Po přihrávce Janského se dostal do samostatného úniku, avšak na hostujícího brankáře Macha nevyzrál. Vzápětí měli nebezpečnou brankovou příležitost také hosté, ale domácí gólman Chalupný skvělým zásahem zabránil vyrovnání. Při obětavém zákroku se však zranil a musel být vystřídán Kratochvílem.

Ve 48. minutě semechnický tým využil přesilovou hru pěti proti čtyřem. Po přihrávce Žida zvýšil vedení domácí barev Hejzlar – 2:0. Vzápětí měla Polička výhodu dvojnásobné přesilové hry pět na tři, ale semechnická trojice snížení náskoku nepřipustila. Až v 56. minutě se z gólu těšili i hosté. Opět měli výhodu dvojnásobné přesilovky a Švejdovi se povedlo snížit na 2:1.

Závěr se změnil ve velké drama. Polička se v poslední minutě odhodlala ke hře bez brankáře a odvážná power play jim přinesla kýžené vyrovnání. Semechnická obrana kapitulovala pouhých patnáct vteřin před koncem po střele Havlíčka – 2:2.

V prodloužení měli blíž k vítězství hosté, když se jim naskytla další výhoda přesilové hry. Čtveřice Poličských ovšem tříčlennou obranu Semechnic nepřekonala. Naopak v závěru prodloužení semechnický obránce Janský nastřelil brankovou konstrukci za hostujícím brankářem Machem.
V dramatickém závěru došlo na samostatné nájezdy, v nichž měli více štěstí semechničtí exekutoři. Rozhodující nájezd proměnil Červíček.

Fakta a sestava

HC Sokol Semechnice - HC Spartak Polička 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 1:0, 2:2). Branky: Červíček 2, Hejzlar - Švejda, Havlíček. Rozhodčí: Pahulák - Schejbal, Jaroš. Vyloučení: 13:12. Využití: 2:2. Diváků: 60.

HC Sokol Semechnice: Chalupný, Kratochvíl - Gois, Novotný, Janský, Chudý - Žid, Schejbal, Červíček, Frýda, Hejzlar, Ryšavý, Kopecký, Ehl, Gábor, Valášek.

1. Skuteč 11 1 0 1 101:45 35
2. Polička 9 0 1 3 59:32 28
3. Česká Třebová 6 2 0 5 73:43 22
4. Choceň B 6 1 2 4 72:70 22
5. Semechnice 4 3 1 5 48:43 19
6. Lanškroun 4 1 2 6 55:79 16
7. Čestice 3 0 2 8 37:62 11